• خانه
  • اخبار
  • شرکت مرموز شکایتی را علیه سیاتل و ساکرامنتو به خاطر فناوری PayByPhone ارائه می کند.

شرکت مرموز شکایتی را علیه سیاتل و ساکرامنتو به خاطر فناوری PayByPhone ارائه می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت مرموز شکایتی را علیه سیاتل و ساکرامنتو به خاطر فناوری PayByPhone ارائه می کند.

شرکت مرموز شکایتی را علیه سیاتل و ساکرامنتو به خاطر فناوری PayByPhone ارائه می کند.
شهر سیاتل از سال 2013 از PayByPhone برای پارکینگ استفاده می کند (عکس brooztechnology / تاد بیشاپ)

یک شرکت ثبت شده در یک صندوق پستی مجازی در ناحیه دانشگاه سیاتل که چهار ماه پیش سه پتنت برای فناوری پارکینگ که مربوط به آیفون است به دست آورد، از یکی از این پتنت ها به عنوان مبنایی برای شکایت علیه شهرهای سیاتل و ساکرامنتو در مورد استفاده از پارکینگ سیار استفاده می کند. و فناوری پرداخت توسط شرکت PayByPhone Technologies مستقر در بریتیش کلمبیا در ونکوور.

RanaVerde Tech Initiative LLC، که در فوریه 2021 در ایالت واشنگتن تأسیس شد، تقریباً در 30 ژوئیه شکایت های مشابهی را در دادگاه های فدرال در سیاتل و ساکرامنتو تنظیم کرد و مدعی شد که هر شهر از فناوری تحت پوشش چندین ادعا در پتنت شماره 7839302 ایالات متحده استفاده می کند. سیستم و روش تایمر.’

جان T. استانیسفسکی از استاتن آیلند، نیویورک، در درخواست ثبت اختراع اولیه در اکتبر 2006 به عنوان مخترع نامگذاری شد. طبق سوابق USPTO، اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده این اختراع را در نوامبر 2010 صادر کرد.

این پتنت یکی از سه فهرستی است که استانیسفسکی را به عنوان مخترع فهرست کرده است که در آوریل سال جاری به ابتکار فناوری RanaVerde واگذار شد. این شکایت ها آنها را “اختراعات اولیه در فضای الکترونیکی کمک پارکینگ” می نامند.

همانطور که در درخواست ثبت اختراع ذکر شد، پیاده سازی های بالقوه این فناوری شامل یک “دستگاه الکترونیکی با تایمر و یک واحد اصلی مرتبط” بود که می تواند قوانین پارک کردن در طرفین متناوب خیابان را به دیگران یادآوری کند یا هنگامی که پارکومتر آنها خاموش است به آنها هشدار دهد. در شرف منقضی شدن

از ویژگی‌های اپلیکیشن PayByPhone می‌توان به امکان پرداخت هزینه پارکینگ در یک بلوک یا زمین خاص و دریافت اعلان‌ها در زمانی که دوره پارکینگ در شرف اتمام است، اشاره کرد.

سیاتل از سال 2013 از فناوری PayByPhone استفاده کرده است. یکی از نمایندگان دفتر دادستانی شهر گفت که شهر نمی تواند در مورد دعاوی معلق اظهار نظر کند. دادستان شهر ساکرامنتو تا روز چهارشنبه این پرونده را دریافت نکرده بود.

PayByPhone Technologies، یکی از شرکت‌های تابعه Volkswagen Financial Services AG، می‌گوید که فناوری آن در نزدیک به ۱۳۰۰ شهر موجود است و سالانه بیش از ۷۴۰ میلیون دلار پرداخت‌های موبایلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. PayByPhone در دادخواست های مطرح شده توسط RanaVerde Tech ذکر شده است، اما از این شرکت به عنوان متهم نام برده نشده است.

این شکایت ها به دنبال قضاوت در مورد نقض حق ثبت اختراع، خسارات مالی نامشخص و هزینه های وکلا هستند.

سوابق ایالتی نشان می دهد که یکی از برندون کاروترز به عنوان نماینده و کارمند ثبت شده RanaVerde Tech Initiative است. مشخص نیست که آیا Carruthers یا RanaVerde به طور فعال در توسعه فناوری خود بر اساس پتنت ها مشارکت دارند یا خیر.

پیام‌ها به Carruthers و وکیلی که پرونده‌ها را مطرح کرد، فرانک ام واشکو از Tiburon Intellectual Property PLLC در سانفرانسیسکو، تا زمان انتشار بازگردانده نشد. همچنین پیامی را با مخترع اصلی استانیشفسکی گذاشتیم تا درباره تاریخچه ثبت اختراعات و انتقال آنها به RanaVerde اطلاعات بیشتری کسب کنیم.