• خانه
  • اخبار
  • شرکت مالیاتی ارز دیجیتال استارتاپ ZenLedger که توسط IRS استفاده می شود، 15 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

شرکت مالیاتی ارز دیجیتال استارتاپ ZenLedger که توسط IRS استفاده می شود، 15 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت مالیاتی ارز دیجیتال استارتاپ ZenLedger که توسط IRS استفاده می شود، 15 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

شرکت مالیاتی ارز دیجیتال استارتاپ ZenLedger که توسط IRS استفاده می شود، 15 میلیون دلار جمع آوری کرده است.
(تصویر توسط ZenLedger)

استارت‌آپ ZenLedger مستقر در سیاتل، که هدف آن ساده‌سازی مالیات، حسابداری و ممیزی ارزهای دیجیتال است، 15 میلیون دلار جمع‌آوری کرده است.

ZenLedger داشبوردی را ارائه می‌کند که اطلاعات مربوط به تراکنش‌های کاربران در سرویس‌های بلاک چین، از جمله صرافی‌ها، NFT، خدمات مالی، کیف پول‌ها و توکن‌ها را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌کند. ZenLedger 47 کارمند و بیش از 50000 کاربر دارد و تعداد مشتریان جدید در سال گذشته سه برابر شده است. از جمله مشتریان او، خدمات درآمد داخلی است که قرارداد خود را در ماه مارس تمدید کرد.

رایان ناوی، مدیر ParaFi Capital در بیانیه‌ای با اعلام بودجه در روز چهارشنبه گفت: «با گسترش فضای دیجیتال، ما انتظار داریم که تقاضا برای خدماتی که به اطمینان از انطباق قوانین و مقررات مالی کمک می‌کند، در سال‌های آینده رشد قابل‌توجهی داشته باشد.» ParaFi Capital دور تامین مالی را رهبری کرد.

ارزهای دیجیتال اخیراً از بالاترین سطح خود به طور قابل توجهی سقوط کرده اند و بیت کوین از زمان اوج خود در نوامبر بیش از 50 درصد سقوط کرده است. اما سرمایه گذاران همچنان منتظر هستند. شرکت Andreessen Horowitz، شرکت Silicon Valley، روز چهارشنبه از یک صندوق جدید 4.5 میلیارد دلاری برای حمایت از شرکت‌های رمزنگاری و بلاک چین خبر داد.

از رقبای ZenLedger می‌توان به استارت‌آپ‌های مستقر در سیاتل مانند BearTax که اخیراً 3.2 میلیون دلار جمع‌آوری کرد و TaxBit که سال گذشته 130 میلیون دلار جذب کرد، اشاره کرد.

پاتریک لارسن، مدیر عامل ZenLedger، که قبلاً برای Profitics و Amazon کار می کرد، از زمان تأسیس شرکت در سال 2017 به همراه مدیر ارشد فناوری برایان استارباک، رهبری این شرکت را بر عهده داشته است.

ZenLedger در ماه آوریل چندین مدیر عامل جدید استخدام کرد: CSO Duyane Norman، CTO Daniel Escobar، CFO Jonte Harrell و COO Greg Adams.

نیویورک تایمز در اوایل سال جاری در مقاله ای به ZenLedger اشاره کرد که در آن تحلیل کرد که چگونه دن هانوم، مدیر عامل سابق آن، که در ماه مارس از کار برکنار شد، بیشتر داستان زندگی خود را جعل کرد.

شرکت‌کنندگان در دور سرمایه‌گذاری سری B عبارتند از Bloccelerate VC، King River Capital، G1 Ventures، Main Street Investment، Three Point Capital، Shorooq Partners، VaynerFund، Blizzard the Avalanche Fund و AngelList Quant Fund. میلیاردر مارک کوبان از طریق شرکت خود رادیکال ونچرز، سرمایه‌گذار پیشرو در دور سری آ بود.

بودجه جدید کل سرمایه شرکت را به 27 میلیون دلار می رساند.