• خانه
  • اخبار
  • شرکت عمر طولانی منطقه سیاتل از سه استارت آپ بیرون آمد و قصد دارد از طریق SPAC عمومی شود.

شرکت عمر طولانی منطقه سیاتل از سه استارت آپ بیرون آمد و قصد دارد از طریق SPAC عمومی شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت عمر طولانی منطقه سیاتل از سه استارت آپ بیرون آمد و قصد دارد از طریق SPAC عمومی شود.

شرکت عمر طولانی منطقه سیاتل از سه استارت آپ بیرون آمد و قصد دارد از طریق SPAC عمومی شود.
برادفورد زکس، مدیرعامل Longevity Biomedical. (عکس از طول عمر)

بردفورد زکس اخیراً به ترکیب شرکت بیوتکنولوژی منطقه سیاتل، Cerevast Medical، با دو استارتاپ برای ایجاد یک شرکت جدید کمک کرد. اکنون او آماده است تا Longevity Biomedical را به عنوان رئیس و مدیرعامل از طریق ادغام با یک شرکت پوسته عمومی کند.

انتظار می رود این ادغام حداقل 30 میلیون دلار برای Longevity مستقر در Bothell، Wash. انتظار می رود این معامله که Longevity را با SPAC (شرکت خرید با هدف ویژه) ادغام می کند، در سه ماهه دوم سال جاری بسته شود.

Longevity Cerevast را با NovoKera، یک استارت آپ نوادا، و Aegeria Soft Tissue، بخشی از دانشگاه جانز هاپکینز ترکیب می کند.

زاکس در مصاحبه ای با brooztechnology گفت که موضوع کلی کمک به افراد سالخورده است که سالم تر و طولانی تر زندگی کنند.

زاکز گفت: «ما فکر می‌کنیم که مجموعه‌ای واقعا جذاب از دارایی‌ها را گردآوری کرده‌ایم.

پروژه Longevity اکنون شامل درمان های تجربی Cerevast برای سکته مغزی و انسداد ورید شبکیه، یک علت شایع نابینایی است. محصول آزمایشی ترمیم بافت نرم Aegeria; و محصول پیش بالینی NovoKera برای کوری قرنیه.

بر اساس بیانیه روز پنجشنبه که قرارداد SPAC را اعلام کرد، Longevity درمان ها و محصولاتی را برای “افزایش طول عمر” افراد مسن ایجاد می کند.

Longevity تمام اوراق بهادار سهام این سه استارت آپ را به عنوان بخشی از معامله SPAC در ازای سهام سهام عادی Longevity خریداری خواهد کرد.

انتظار می رود ارزش این شرکت 236.2 میلیون دلار باشد. معامله SPAC همچنین ممکن است 30 میلیون دلار اضافی را از طریق یک PIPE قبل از معامله (سرمایه گذاری سهام خصوصی) جمع آوری کند.

زاکس درباره این سری معاملات گفت: «به هیچ وجه آسان نبود. مدت زیادی طول کشید تا به این مرحله رسیدیم.»

تیم مدیریت Longevity در حال خارج کردن CTO خود Francesco Cura از Cerevast و مدیر ارشد آن Anthony Lee از NovoKera است. Longevity برندا اسپارکس را که قبلاً کنترل کننده شرکت در Cancer Prevention Pharmaceuticals بود، به عنوان مدیر ارشد مالی استخدام کرد.

Longevity هنوز در حال برنامه ریزی برای انتقال است، اما زیکز گفت که برخی از کارمندان استارت آپ های دیگر احتمالاً به منطقه سیاتل نقل مکان خواهند کرد. شش کارمند Cerevast در حال آمدن هستند، و Longevity قصد دارد با درآمد حاصل از ادغام SPAC، که انتظار می‌رود تا سال 2025 به این شرکت کمک کند، افراد بیشتری را استخدام کند.

بانک سرمایه گذاری ایالات متحده Tiger Securities پشت شرکت پوسته درگیر در معامله SPAC، Denali Capital Acquisition Corp. است که مدیر عامل آن لی هوانگ، مدیر عامل Tiger Securities است.

این معامله در بحبوحه رکود شدید فناوری و بازار بیوتکنولوژی خنک کننده انجام می شود.

بر اساس ردیاب IPO Endpoints News، تنها 25 شرکت بیوتکنولوژی در سال گذشته، 12 شرکت از طریق ادغام SPAC، در مقایسه با 147 شرکت بیوتکنولوژی در سال 2021، 48 شرکت از طریق SPAC، عمومی شدند. هیچ شرکت بیوتکنولوژی هنوز در سال 2023 IPO را تکمیل نکرده است.

بیش از 55 تراکنش SPAC نیز در سال 2022 لغو شد، از جمله معامله ای که شامل استارت آپ Intrinsic Medicine بود.

Zakes با برنامه‌هایی برای به دست آوردن دارایی‌های طولانی‌مدت بیشتر به دنبال بلندمدت است.

زاکز گفت: «هدف ما این نیست که به این دارایی‌های اصلی بسنده کنیم، بلکه بیشتر فرصت‌طلبیم و به دنبال فناوری‌ها، محصولات بیشتر و همچنین مشارکت با شرکت‌ها برای گسترش مجموعه خود باشیم.»

Zakes یکی از مدیران سابق شرکت ICOS، یک شرکت بیوتکنولوژی سیاتل است که توسط Eli Lilly در سال 2007 به مبلغ 2.3 میلیارد دلار خریداری شد. او قبلاً رئیس و مدیرعامل ImaRx Therapeutics بود که دارایی‌های آن توسط Cerevast در راه اندازی آن در سال 2009، زمانی که او مدیرعامل شد، خریداری شد.

زاکس گفت که هدف نهایی Longevity تبدیل شدن به یک فروشگاه یک‌جا برای مصرف‌کنندگان محصولات و خدمات طول عمر است. این شرکت همچنین به بازار کشورهای با درآمد کم تا متوسط ​​چشم دوخته است.

این استارت آپ جدید وارد حوزه ای می شود که شامل آزمایشگاه های غول زیست فناوری عمر طولانی Altos است که با سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری پشتیبانی می شود و Calico Life Sciences، یکی از شرکت های تابعه شرکت مادر گوگل آلفابت. زاکس گفت که Longevity مجموعه منحصر به فردی از فناوری ها را فراهم می کند، از جمله فناوری اولتراسوند توسعه یافته توسط Cerevast. خط لوله Longevity شامل:

  • یک درمان بالقوه سکته مغزی که سونوگرافی ترانس کرانیال را با درمان معمولی ضد انعقاد ترکیب می کند تا لخته ها را شکسته و جریان خون را بازیابی کند.
  • درمان انسداد ورید شبکیه که سونوگرافی را با میکروسفرهای پر از گاز در حال حاضر در بازار ترکیب می کند. میکروسفرها برای کمک به شکستن لخته ها منبسط و منقبض می شوند.
  • داربست بافت بیوسنتزی که پتانسیل استفاده در بازسازی بافت نرم را دارد تا به پر کردن بافت پیر یا پس از جراحی سرطان سینه و سایر شرایط کمک کند.
  • قرنیه بیوسنتزی که پتانسیل جایگزینی با درمان های فعلی را که شامل پیوند با قرنیه انسان می شود، دارد.

در کوتاه مدت، Longevity قصد دارد از این پول برای تکمیل مطالعه فاز 3 در مورد کاندیدای سکته مغزی ایسکمیک، مطالعات فاز 2 در مورد انسداد ورید شبکیه و نامزدهای بازسازی بافت نرم، و تکمیل مطالعات پیش بالینی قرنیه بیوسنتزی خود استفاده کند.