• خانه
  • اخبار
  • شرکت سیاتل در حال توسعه یک مانیتور غیرتهاجمی گلوکز در حال جمع آوری پول بیشتر در یک عرضه عمومی جدید است.

شرکت سیاتل در حال توسعه یک مانیتور غیرتهاجمی گلوکز در حال جمع آوری پول بیشتر در یک عرضه عمومی جدید است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت سیاتل در حال توسعه یک مانیتور غیرتهاجمی گلوکز در حال جمع آوری پول بیشتر در یک عرضه عمومی جدید است.

شرکت سیاتل در حال توسعه یک مانیتور غیرتهاجمی گلوکز در حال جمع آوری پول بیشتر در یک عرضه عمومی جدید است.
دستگاه KnowU آزمایشی Know Labs (سمت چپ) و دستبند UBand. (تصاویر توسط Know Labs)

Know Labs، یک شرکت سیاتل که هدف آن اندازه‌گیری سطح گلوکز از طریق پوست با استفاده از امواج رادیویی است، پس از عرضه در روز جمعه در بورس آمریکا NYSE، پول بیشتری به ترازنامه خود اضافه کرد.

این شرکت که در ابتدا در سال 1998 تأسیس شد، قبلاً یک نهاد عمومی بود که در OTCQB، یک بازار خارج از بورس، که به دلیل ارزش سهام خود شناخته می‌شود، معامله می‌کرد.

Know Labs روز پنجشنبه اعلام کرد که انتظار دارد 7.2 میلیون دلار به عنوان بخشی از عرضه عمومی جدید جمع آوری کند و هر سهام را به قیمت 2 دلار بفروشد. سهام KNW آن در معاملات صبح جمعه بیش از 10 درصد سقوط کرد.

شرکت سیاتل در حال توسعه یک مانیتور غیرتهاجمی گلوکز در حال جمع آوری پول بیشتر در یک عرضه عمومی جدید است.
ران اریکسون، مؤسس Know Labs. (عکس از Know Labs)

ران اریکسون، مؤسس و رئیس Know Labs، به brooztechnology گفت که تزریق نقدینگی به شرکت کمک می‌کند مشخصات کلی خود را بهبود بخشد و در عین حال آن را در معرض سرمایه‌گذاری‌های اضافی و سرمایه‌گذاران نهادی قرار دهد.

Know Labs قصد دارد سطح گلوکز را از طریق پوست با استفاده از مچ بند UBand یا دستگاه گیره کف دست KnowU اندازه گیری کند.

در یک پرونده نظارتی، Know Lab گفت که داده های اولیه انسانی آن نشان دهنده “درجه بالایی از همبستگی” بین رویکرد آن و دستگاه های پیشرو در صنعت است.

این شرکت 15 کارمند، قرائت‌های خود را با اندازه‌گیری‌های دستگاه انگشتی و مانیتورهای گلوکز که معمولاً توسط افراد دیابتی استفاده می‌شود، از جمله محصولات ساخته شده توسط DexCom و Abbott مقایسه می‌کند.

چنین مانیتورهایی از یک کاتتر استفاده می کنند که باید هر دو هفته یکبار زیر پوست قرار داده شود. ایرل هیرش، پزشک و استاد مؤسسه دیابت پزشکی دانشگاه واشنگتن، گفت: آنها همچنین از معایب دیگری مانند تأخیر در قرائت گلوکز رنج می برند.

هیرش گفت که مانیتورهای گلوکز کاملا غیر تهاجمی “یکی از جام های مقدس” مدیریت دیابت هستند.

در سال‌های اولیه فعالیت، Know Labs بر روی فناوری تشخیص هویت و تشخیص هویت مبتنی بر نور متمرکز شد. سپس Visualant نام گرفت، این شرکت نام خود را تغییر داد و در سال 2018 بر نظارت بر گلوکز متمرکز شد. همچنین یک مدیر عامل جدید به نام Phil Bossois را منصوب کرد که نقش های قبلی وی شامل معاون محصولات مصرفی در استارتاپ فناوری روشنایی Soraa و مدیر عامل و بنیانگذار لامپ هوشمند بود. شرکت LIFX.

Bosua مخترع اصلی فناوری “Bio-RFID” شرکت Know Labs است که برای تشخیص گلوکز استفاده می شود. Bosois در یک ویدیو، فناوری تشخیص گلوکز شرکت را که شامل یک فرستنده و گیرنده امواج رادیویی در هر دستگاه است، تشریح کرد.

شرکت سیاتل در حال توسعه یک مانیتور غیرتهاجمی گلوکز در حال جمع آوری پول بیشتر در یک عرضه عمومی جدید است.
فیل بوسویس، مدیر عامل شرکت Know Labs.

Bossois گفت: “هنگامی که فرکانس ها با مولکول ها تعامل دارند، مقداری را جذب می کنند، برخی را منعکس می کنند و ارتعاش می کنند.” “این همیشه در بدن ما اتفاق می افتد. و هر مولکول دارای یک ردپای فرکانس منحصر به فرد است.

نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی این شرکت با تخمین غلظت گلوکز خون، به درک داده ها کمک می کند.

و در حالی که استفاده از امواج رادیویی یا دیگر اشکال انرژی الکترومغناطیسی برای اندازه‌گیری گلوکز ممکن است جادویی به نظر برسد، این چیزی است که محققان برای دهه‌ها تلاش کرده‌اند. یانگ هائو، رئیس تحقیقات دانشکده علوم و مهندسی دانشگاه کوئین مری لندن، گفت: «مسلماً ممکن است. او در یک پست، این رشته را “بسیار چالش برانگیز” خواند.

شرکت‌های دیگری که رویکردهای غیرتهاجمی را بررسی می‌کنند شامل اپل است که با Rockley Photonics، شرکتی که یک حسگر پوشیدنی برای شناسایی نشانگرهای زیستی مختلف با استفاده از فناوری مادون قرمز توسعه می‌دهد، شریک شده است.

هیرش، پروفسور UW، در مورد رویکردهای مختلف پایش غیرتهاجمی گلوکز می گوید: «تردیدهای زیادی وجود دارد که هر یک از اینها کارساز خواهد بود.

هیرش مشاور پزشکی استارتاپ اسرائیلی Hagar است که مانند Know Labs از امواج رادیویی برای تشخیص سطح گلوکز استفاده می کند. هیرش گفت که به اندازه کافی با فناوری Know Labs آشنا نیست تا بتواند نظر بدهد. اما داده‌های اولیه از هاگار نشان می‌دهد که رویکرد این شرکت “بسیار دقیق” است.

شرکت هایی که وارد این منطقه می شوند با طیف وسیعی از سازمان غذا و داروی ایالات متحده مواجه خواهند شد. برای مثال، هاگار باید داده هایی را از افراد با رنگ پوست متفاوت و در شرایط مختلف مانند گرما و سرما ارائه دهد.

هیرش گفت: «مهمترین چیز از دیدگاه من این است که در آینده، همه اینها غیرتهاجمی خواهد بود، چه برای این دو شرکت باشد و چه برای نیم دوجین شرکت دیگر».

این رویکرد در نهایت می‌تواند این پتانسیل را داشته باشد که برای شناسایی انواع مولکول‌های مختلف در بدن مورد استفاده قرار گیرد، حوزه‌ای که Know Labs نیز آن را دنبال می‌کند.

اریکسون گفت: «آنالیت‌ها یا نشانگرهای زیستی مانند گلوکز فرکانس‌های منحصر به فردی دارند که در آنها تحریک می‌شوند. فناوری Bio-RFID ما می‌تواند امواج رادیویی را در طیف وسیعی از فرکانس‌ها ساطع کند، حضور آنالیت‌هایی را که در فرکانس خاصی برانگیخته می‌شوند، شناسایی کند و مقدار آنها را به‌صورت غیرتهاجمی اندازه‌گیری کند.»

اریکسون قبلاً رئیس Egghead Software بود، یک خرده‌فروش نرم‌افزار کامپیوتری که در سال 1984 تأسیس شد و زمانی بیش از 200 فروشگاه داشت قبل از اینکه اعلام ورشکستگی کند و نام دامنه خود را در سال 2001 به آمازون فروخت.

Know Labs 4.3 میلیون دلار در دوره شش ماهه منتهی به 31 مارس از طریق یک شرکت تابعه به نام AI Mind که NFT می فروشد، جمع آوری کرد. یکی دیگر از شرکت های تابعه، Particle، تحقیق و توسعه لامپ های گرم را انجام می دهد که برای غیرفعال کردن باکتری ها و ویروس ها طراحی شده اند.

طبق پرونده های نظارتی، Know Labs ضرر خالص 11.4 میلیون دلاری را برای دوره شش ماهه منتهی به 31 مارس گزارش کرد. این شرکت گفت که قبل از فهرست شدن برای تامین مالی عملیات تا ژوئن 2023، باند کافی دارد.