• خانه
  • اخبار
  • شرکت حذف کربن Lithos 6.3 میلیون دلار برای فناوری آب و هوا متمرکز بر کشاورزی دریافت می کند

شرکت حذف کربن Lithos 6.3 میلیون دلار برای فناوری آب و هوا متمرکز بر کشاورزی دریافت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت حذف کربن Lithos 6.3 میلیون دلار برای فناوری آب و هوا متمرکز بر کشاورزی دریافت می کند

شرکت حذف کربن Lithos 6.3 میلیون دلار برای فناوری آب و هوا متمرکز بر کشاورزی دریافت می کند
بنیانگذاران Lithos که از چپ به راست به مقداری بازالت نگاه می کنند: مری یاپ، کریس راینهارت و نوح پلانوسکی. (عکس لیتوس)

لیتوس، استارت آپی که از فناوری جذب کربن در محیط های کشاورزی استفاده می کند، پنجشنبه اعلام کرد که 6.29 میلیون دلار بودجه بذر دریافت کرده است.

لیتوس یک استراتژی حذف کربن دائمی را با پخش گرد و غبار سنگ بازالت خرد شده بر روی زمین های قابل کشت ارائه می دهد. هنگام بارندگی، بازالت با آب و دی اکسید کربن موجود در هوا واکنش داده و آنها را به بی کربنات محلول تبدیل می کند. این فرآیند همچنین مواد مغذی را در خاک آزاد می کند که به تولید محصول کمک می کند.

این شرکت در مارس 2022 تاسیس شد. مری یاپ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت، قبلا با دو استارت آپ در سانفرانسیسکو که خریداری شده بودند، کار می کرد و دارای مدرک کارشناسی در زمین و علوم سیاره ای و زمین شناسی از ییل است. خانواده یاپ نسلی از کشاورزان در تایوان هستند.

دکتر نوح پلانوسکی، یکی از بنیانگذاران، دانشیار علوم زمین و سیاره در دانشگاه ییل، و یکی از بنیانگذاران دکتر کریس راینهارت، دانشیار علوم زمین و جوی در فناوری جورجیا است. پروفسورها فناوری مورد استفاده توسط Lithos را اختراع کردند، از جمله روشی برای تأیید دقیق میزان حذف کربن از خاک.

سرمایه گذاری اولیه توسط Union Square Ventures و Greylock Partners با مشارکت Bain Capital Ventures، صندوق های آب و هوایی Carbon Removal Partners و Carbon Drawdown Initiative، و صندوق های کشاورزی Fall Line Capital و Cavallo Ventures هدایت شد.

لیتوس خاطرنشان می کند که شرکت آنها اولین سرمایه گذاری آب و هوایی برای Greylock Partners و Bain Capital Ventures است.

حذف کربن توسط اکثر افراد به عنوان یک راه حل ضروری برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی تلقی می شود. بر اساس تحقیقات مک کینزی، ارزش بازار فعلی اعتبارات کربن 1 میلیارد دلار است و انتظار می رود تا پایان این دهه به حداقل 30 دلار افزایش یابد.

این استارت‌آپ اعتبارات حذف کربن را به شرکت‌ها می‌فروشد و سهمی از فروش را به کشاورزانی که محصول در آنجا اعمال شده است، ارائه می‌کند.