• خانه
  • اخبار
  • شرکت جواهرات Blue Nile مستقر در سیاتل از طریق قرارداد SPAC به بازار بازگشت

شرکت جواهرات Blue Nile مستقر در سیاتل از طریق قرارداد SPAC به بازار بازگشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت جواهرات Blue Nile مستقر در سیاتل از طریق قرارداد SPAC به بازار بازگشت

شرکت جواهرات Blue Nile مستقر در سیاتل از طریق قرارداد SPAC به بازار بازگشت
(صفحه اصلی نیل آبی)

بلو نیل، یک خرده‌فروش آنلاین جواهرات که 23 سال پیش در سیاتل تأسیس شد، دوباره عمومی شده است.

این شرکت مستقر در واشنگتن، مستقر در Bellevue، روز جمعه اعلام کرد که در حال ادغام با Mudrick Capital Acquisition Corporation II در قراردادی با SPAC است که ارزش آبی نیل را 683 میلیون دلار می‌کند.

این آخرین فصل در تاریخ طولانی بلو نیل، پیشگام در تجارت الکترونیک است که در سال 1999 توسط کارآفرین و سرمایه گذار مارک وادون تأسیس شد. در سال 2004 عمومی شد، اما پنج سال پیش در یک معامله 500 میلیون دلاری در مالکیت خصوصی Bain Capital و Bow Street بود.

Blue Nile به 44 کشور عرضه می کند و همچنین حضور رو به رشدی دارد و برنامه ریزی می کند تا 40 نمایشگاه تا پایان سال 2023 افتتاح کند. بیش از 650000 محصول به فروش می رساند و تا به امروز به بیش از 2.7 میلیون مشتری خدمات ارائه کرده است.

این شرکت ترکیبی بلو نیل نام خواهد داشت و توسط شان کِل، مدیرعامل سابق اکسپدیا و مدیرعامل A Place for Mom رهبری می‌شود، که در سال 2019 زمام امور را بر عهده گرفت. او جایگزین جیسون گلدبرگر شد که به آن پیوست. 2017 و در حال حاضر مدیر عامل باشگاه Dollar Shave است.

انتظار می رود ادغام SPAC که 450 میلیون دلار سرمایه پیش از هزینه تولید خواهد کرد، تا پایان سال جاری تکمیل شود.

SPAC که به عنوان شرکت‌های چک سفید نیز شناخته می‌شود، در طول همه‌گیری همه‌گیر با سرازیر شدن سرمایه به سمت استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان از ابزارهای مالی برای ورود سریع‌تر به بازارهای عمومی دوباره ظهور کردند.

اما اثربخشی SPAC از زمان ادغام، به ویژه از ژانویه در بحبوحه رکود بزرگتر بازار و معاملات بیشتر، به طور پیوسته در حال کاهش بوده است. CNBC در اوایل سال جاری بازار SPAC را اشباع شده نامید.

وادون، که همچنین یکی از بنیانگذاران Zulily و رئیس Chewy است، بخشی از SPAC خود به نام Big Sky Growth Partners است.