• خانه
  • اخبار
  • شرکت جدید سیاتل که توسط مدیران سابق بوئینگ تأسیس شده است، قصد دارد استارت آپ های مراقبت های بهداشتی را با تیم های مختلف تقویت کند.

شرکت جدید سیاتل که توسط مدیران سابق بوئینگ تأسیس شده است، قصد دارد استارت آپ های مراقبت های بهداشتی را با تیم های مختلف تقویت کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت جدید سیاتل که توسط مدیران سابق بوئینگ تأسیس شده است، قصد دارد استارت آپ های مراقبت های بهداشتی را با تیم های مختلف تقویت کند.

شرکت جدید سیاتل که توسط مدیران سابق بوئینگ تأسیس شده است، قصد دارد استارت آپ های مراقبت های بهداشتی را با تیم های مختلف تقویت کند.
شرکای مدیریت Pier 70 Ventures، در جهت عقربه‌های ساعت از بالا سمت چپ: R. Miller Adams، Robert (Bob) Balk، Shawn Hawkins و Preeta Ram. (عکس ها از Pier 70 Ventures)

یک شرکت مخاطره‌آمیز جدید با تمرکز بر مراقبت‌های بهداشتی، Pier 70 Ventures، در ساحل سیاتل در حال رشد است. شرکای مدیریتی آن تجربه عمیقی در حمایت از استارت آپ ها و تاکید بر تامین مالی تیم های مختلف و زنان کارآفرین دارند.

آر. میلر آدامز، یکی از مدیران سابق و شریک مدیریت بوئینگ در Pier 70، می گوید: «ما نوع دیگری از صندوق و تیم دیگری هستیم.

این شرکت در سال 2020 راه اندازی شد و به دنبال جذب 100 میلیون دلار برای اولین صندوق خود است.

شان هاوکینز، شریک مدیریتی که پیش از این بخش سرمایه گذاری خطرپذیر الی لیلی را رهبری می کرد، گفت: «ما بازده مالی ارائه خواهیم کرد و می خواهیم تأثیر بگذاریم». «راه های کاهش شکاف در نابرابری اقتصادی چیست؟ بهترین راه برای انجام این کار، کارآفرینی است.»

شکاف ها بسیار زیاد است. در سال 2020، تنها حدود 1 درصد از بودجه استارت‌آپ‌ها به بنیان‌گذاران سیاه‌پوست تعلق گرفت و شرکت‌های آمریکایی که تنها توسط زنان تأسیس شده‌اند، تنها 2.4 درصد از کل سرمایه سرمایه‌گذاری شده در سال 2021 را جذب کردند.

Pier 70 به تنوع به عنوان یک دارایی تجاری نگاه می کند. آدامز به داده‌هایی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد شرکت‌های سهام خصوصی با مدیریت متنوع به طور متوسط ​​از سایر شرکت‌ها بهتر عمل می‌کنند، حتی اگر آنها تنها بخش کوچکی از کل دارایی‌های صنعت سرمایه‌گذاری را کنترل کنند.

آدامز معاون سابق استراتژی جهانی تحقیق و توسعه در بوئینگ است. دیگر شرکای مدیریتی این شرکت عبارتند از رابرت (باب) بالک، یک ورزشکار برنده مدال پارالمپیک ایالات متحده که به ابزارهای پوشیدنی و فناوری تطبیقی ​​علاقه دارد. و شیمیدان پریتا رام، بنیانگذار و مدیر عامل یک استارتاپ یادگیری اجتماعی که توسط Brainly در سال 2016 خریداری شد.

آدامز گفت که ترکیب این تیم از تجربه هوافضا و علوم زیستی یک موهبت است. در بوئینگ، آدامز یک انکوباتور تجاری داخلی تشکیل داد و اولین برنامه سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر شرکت را راه اندازی کرد. بالک بعداً آن برنامه را مدیریت کرد و آن را به مجموعه ای 250 میلیون دلاری تبدیل کرد.

در بوئینگ، آدامز و بالک در فناوری‌های سنجش از راه دور و ارتباطاتی که برای نظارت بر خلبان‌ها، سربازان یا ایستگاه فضایی استفاده می‌شد غوطه‌ور بودند. هاوکینز گفت: «یک همپوشانی طبیعی» با فناوری‌های بهداشتی مانند ردیابی تناسب اندام و سلامت از راه دور وجود دارد.

حوزه های سرمایه گذاری Pier 70 شامل سلامت دیجیتال، فناوری پزشکی، خدمات تشخیصی و مراقبت های بهداشتی است.

هاوکینز گفت: در سال 2021، Pier 70 اولین صندوق خود را به نام INpact راه اندازی کرد – جایی که “نوآوری با تاثیر روبرو می شود.” غول داروسازی Eli Lilly در میان سرمایه گذاران این صندوق است.

اولین سرمایه گذاری ها

آدامز گفت که اتصال استارت آپ ها با شبکه گسترده این تیم در مراقبت های بهداشتی و بیو دارو و ارتباط آنها با سرمایه گذاران شرکتی تمرکز اصلی این شرکت است.

Pier 70 با بازوی سرمایه گذاری جانسون و جانسون همکاری کرده است تا در اولین سرمایه گذاری خود، DocSpera مستقر در دره سیلیکون، یک پلت فرم هماهنگی جراحی که به مدیریت مراقبت از بیمار کمک می کند، سری B 10 میلیون دلاری را رهبری کند.

Pier 70 همچنین در Acclinate، یک شرکت مستقر در بیرمنگام، آلاباما، سرمایه‌گذاری کرد که به شرکت‌های دارویی و سازمان‌های تحقیقاتی کمک می‌کند تا تنوع را در آزمایش‌های بالینی افزایش دهند. آدامز گفت که اسکله 70 در حال نزدیک شدن به سومین سرمایه گذاری است.

هر دو Docspera و Acclinate بنیانگذاران سیاه پوست و تیم های مدیریتی متنوعی دارند.

چنین تیم های متنوعی پیش نیاز یا شرط لازم برای اسکله 70 نیستند. هاوکینز گفت: «ما با فناوری و فرصت شروع می کنیم. «ما کیفیت فداکاری را نمی گوییم. این کاملاً یک ابتکار تجاری است.»

هاوکینز، که پیش از ریاست بخش سرمایه گذاری خطرپذیر، افسر تنوع در Eli Lilly بود، گفت: اما ایجاد تأثیر با سرمایه گذاری در کارآفرینانی که به طور سنتی دارای نمایندگی کمتری هستند، «بخش قابل توجه و احتمالاً بسیار سنگینی از مجموعه ما خواهد بود».

برای تأثیرگذاری تلاش کنید

این شرکت در شرکت‌های مستقر در سراسر ایالات متحده سرمایه‌گذاری می‌کند، اگرچه به فرصت‌هایی در وسط کشور و استارت‌آپ‌هایی که سایر شرکت‌ها ممکن است نادیده بگیرند، توجه دارد. آدامز، که قبلاً یکی از مدیران اجرایی شرکت ماهواره ای انتگرال سیستمز بود که در سال 2011 خریداری شد، گفت: هاوکینز در ایندیاناپولیس مستقر است و این یک دارایی است.

اسکله 70 در سانفرانسیسکو و نیویورک نیز حضور دارد.

آدامز گفت که رکود اقتصادی گسترده تر، جمع آوری کمک های مالی را چالش برانگیز کرده است. اما او گفت که به دلیل کاهش ارزش‌گذاری شرکت‌ها، زمان خوبی برای سرمایه‌گذاری در سرمایه‌گذاری خطرپذیر است.

در نهایت، Pier 70 قصد دارد در 16 تا 22 شرکت در مراحل اولیه از طریق سری B سرمایه‌گذاری کند. سرمایه‌گذاری اولیه بین 250000 تا 2 میلیون دلار خواهد بود و مبلغ بعدی آن بین 2 تا 5 میلیون دلار خواهد بود.