• خانه
  • اخبار
  • شرکت تجاری بیوتکنولوژی Absci کارکنان خود را به دلیل “شرایط کلان اقتصادی” اخراج کرد.

شرکت تجاری بیوتکنولوژی Absci کارکنان خود را به دلیل “شرایط کلان اقتصادی” اخراج کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت تجاری بیوتکنولوژی Absci کارکنان خود را به دلیل "شرایط کلان اقتصادی" اخراج کرد.

شرکت تجاری بیوتکنولوژی Absci کارکنان خود را به دلیل "شرایط کلان اقتصادی" اخراج کرد.
شان مک‌کلین، موسس و مدیر عامل Absci. (عکس Absci)

شرکت طراحی و توسعه داروی Absci مستقر در ونکوور، مستقر در واشنگتن، روز سه شنبه، کمی بیش از یک سال پس از انتشار عمومی، کارکنان خود را اخراج کرد.

شان مک‌کلین، مدیرعامل و موسس آن، در یک پست وبلاگی گفت: «شرایط اقتصاد کلان چند ماه گذشته ما را بر آن داشت تا در یک تحلیل جامع تجاری شرکت کنیم تا شرکت را بر روی فعالیت‌هایی متمرکز کنیم که بیشترین ارزش را ایجاد می‌کنند».

یکی از سخنگویان شرکت از مشخص کردن این که کدام مناطق کوتاه شده یا چند نفر بیکار شده اند خودداری کرد. اورگونین گزارش می دهد که تعداد کل کارمندان حدود 40 نفر است.

مک‌کلین 13 سال پیش Absci را در یک آزمایشگاه زیرزمینی در پورتلند، اورژانس راه‌اندازی کرد و روبان دفتر مرکزی جدیدی به مساحت 77400 فوت مربع را در نوامبر برید. در آن زمان این شرکت 200 کارمند داشت. همچنین در آوریل امسال یک آزمایشگاه تحقیقاتی هوش مصنوعی جدید در نیویورک افتتاح کرد.

دیگر شرکت‌های بیوتکنولوژی ایالت واشنگتن که در بحبوحه رکود اقتصادی کارمندان خود را اخراج کرده‌اند عبارتند از Silverback Therapeutics که کارکنان خود را اخراج کرد و پس از شکست در یک آزمایش بالینی به تحقیق و توسعه پایان داد. Biotechnologies تطبیقی ​​در ماه مارس حدود 100 نفر را با استناد به “شرایط بازار” اخراج کرد.

ارزش سهام بیوتکنولوژی در طول همه‌گیری افزایش یافت، اما امسال به بازار نزولی رسید. در ماه ژوئن، یک صندوق شاخص بیوتکنولوژی کلیدی، SPDR S&P Biotech ETF (XBI)، حدود 60 درصد از بالاترین میزان خود در فوریه 2021 کاهش یافت.

بر اساس ردیاب اخراج Fierce Biotech، 16 شرکت بیوتکنولوژی در سراسر کشور در ماه های ژوئن و ژوئیه کارکنان خود را اخراج کردند.

استارت‌آپ‌های فناوری منطقه سیاتل از جمله Shelf Engine، Convoy، Flyhomes، Rad Power Bikes، 98point6 و Esper همگی در سال جاری دورهای اخراج داشتند.

سهام Absci در هفته پس از عرضه اولیه سهام به 28.48 دلار رسید و از آن زمان تا کنون بیش از 80 درصد سقوط کرده است. ارزش بازار آن زیر 400 میلیون دلار است.

این شرکت قبلاً گفته بود که تا 31 مارس 226 میلیون دلار وجه نقد و معادل آن در مقایسه با 252.6 میلیون دلار تا 31 دسامبر 2021 داشته است. این شرکت در آن زمان گفت که این مقدار پول نقد برای سوخت عملیات تا پایان سال 2024 کافی است.

Absci در مدل‌های سیلیکونی برای بهینه‌سازی طراحی پروتئین‌های درمانی و سفارشی استفاده می‌کندE. coliسویه ها برای تولید آنها و غربالگری آنها برای فعالیت بهینه. شرکای شرکت دارویی آن عبارتند از Merck، Xyphos Biotechnology و EQRx.