• خانه
  • اخبار
  • شرکت بیوتکنولوژی گیتس با حمایت سیاتل آزمایش واکسن حلزون را راه اندازی کرد

شرکت بیوتکنولوژی گیتس با حمایت سیاتل آزمایش واکسن حلزون را راه اندازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت بیوتکنولوژی گیتس با حمایت سیاتل آزمایش واکسن حلزون را راه اندازی کرد

شرکت بیوتکنولوژی گیتس با حمایت سیاتل آزمایش واکسن حلزون را راه اندازی کرد
اولین بیمار در مرحله 1 کارآزمایی برای واکسن شیستوشیلد علیه شیستوزومیازیس تجویز شد. (عکس PAI Life Sciences)

اولین بیمار با واکسنی علیه بیماری‌های استوایی شیستوزومیازیس که توسط شرکت بیوتکنولوژی PAI Life Sciences در سیاتل ساخته شده بود، دوز داده شد.

آزمایش فاز 1 ایمنی و پاسخ ایمنی را در داوطلبان سالم در مؤسسه تحقیقات بهداشتی Kaiser Permanente واشنگتن در سیاتل ارزیابی خواهد کرد.

شیستوزومیازیس که تب حلزون نیز نامیده می شود توسط کرم های مسطح انگلی ایجاد می شود که در تماس با آب آلوده وارد پوست انسان می شوند. عفونت های طولانی مدت می توانند باعث آسیب کبد و کلیه، ناباروری و سرطان مثانه شوند.

اگرچه درمان‌هایی در دسترس است، اما این واکسن زرادخانه‌ای در برابر این بیماری ایجاد می‌کند که تقریباً 240 میلیون نفر را در جنوب صحرای آفریقا، خاورمیانه، آسیای جنوب شرقی و کارائیب تحت تأثیر قرار می‌دهد. داریک کارتر، مدیر عامل PAI گفت: درمان اغلب در برابر علائم از جمله سردرد و ضعف محافظت نمی کند و بسیاری از افراد عود می کنند.

شان گری، معاون رئیس PAI، روز دوشنبه در بیانیه‌ای با اعلام شروع آزمایش گفت: این بیماری پس از مالاریا در میان بیماری‌های انگلی با مخرب‌ترین تأثیرات اقتصادی در رتبه دوم قرار دارد. گری گفت: بسیاری از نامزدهای واکسن آزمایش شده اند، اما “تعداد کمی از آنها محافظت قابل توجهی ارائه کرده اند.”

PAI همچنین در حال توسعه واکسن‌ها و درمان‌هایی برای سایر شرایط نادیده گرفته شده از جمله سل و لیشمانیوز است. همچنین ادجوانت ها، محرک های ایمنی اضافه شده به واکسن ها را تولید کرده و می فروشد.

این شرکت 6 نفره در سال 2004 توسط کارتر، که همچنین مدیر ارشد تحقیقاتی در شرکت تولید واکسن دیگر در سیاتل، HDT Bio است، تأسیس شد. واکسن جدید SchistoShield اولین آزمایش بالینی PAI است.

واکسن جدید حاوی پروتئینی است که در کرم مسطح یافت می شود و در مرکز علوم بهداشتی در دانشگاه فنی تگزاس اختراع شد و مجوز PAI را دریافت کرد. این مطالعه توسط مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی ایالات متحده، بنیاد بیل و ملیندا گیتس و یک مشارکت دولتی و خصوصی به نام RIGHT (صندوق سرمایه‌گذاری تحقیقات فناوری سلامت جهانی) تأمین می‌شود.