• خانه
  • اخبار
  • شرکت بیوتکنولوژی سیاتل Kineta با شرکت علوم اعصاب Yumanity Therapeutics وارد بازار عمومی می شود.

شرکت بیوتکنولوژی سیاتل Kineta با شرکت علوم اعصاب Yumanity Therapeutics وارد بازار عمومی می شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت بیوتکنولوژی سیاتل Kineta با شرکت علوم اعصاب Yumanity Therapeutics وارد بازار عمومی می شود.

شرکت بیوتکنولوژی سیاتل Kineta با شرکت علوم اعصاب Yumanity Therapeutics وارد بازار عمومی می شود.
شان یودوناتو، مدیرعامل Kineta. (عکس از Kineta)

شرکت بیوتکنولوژی مستقر در سیاتل Kineta از طریق ادغام با Yumanity Therapeutics، یک شرکت علوم اعصاب مستقر در بوستون، عمومی شده است. Yumanity همچنین بخشی از خط لوله Janssen خود را به مبلغ 26 میلیون دلار در مجموعه معاملاتی که روز دوشنبه اعلام شد به Johnson & Johnson خواهد فروخت.

این شرکت ترکیبی Kineta نام خواهد داشت و توسط تیم مدیریت فعلی Kineta، از جمله مدیر عامل Kineta، شان یودوناتو و رئیس جمهور کریگ فیلیپس، رهبری خواهد شد.

انتظار می رود که سهامداران فعلی Kineta 85 درصد از سهام شرکت را در اختیار داشته باشند.

در پایان ادغام، شرکت ترکیبی همچنین انتظار دارد که بودجه اضافی را از طریق PIPE (سرمایه گذاری خصوصی در سرمایه عمومی) جمع آوری کند. آیودوناتو روز دوشنبه به سرمایه گذاران گفت، مبلغ فاش نشده به Kineta برای تامین مالی عملیات در اوایل سال 2024 کمک می کند.

سهام Yumanity در روز دوشنبه 1.99 دلار به ازای هر سهم بسته شد که نسبت به روز گذشته 41 درصد افزایش داشت. انتظار می رود این معاملات پس از تایید سهامداران در پایان سال 2022 بسته شود.

Yumanity در سال 2016 تأسیس شد و در سال 2020 از طریق ادغام با یک شرکت دیگر، Biotech Proteostasis Therapeutics، سیستیک فیبروزیس عمومی شد.

اما امسال، FDA یک بازداشت بالینی جزئی را در مورد نامزد اصلی محصول Yumanity که در حال ارزیابی بیماری پارکینسون بود، قرار داد. این نامزد به همراه دیگر داوطلبان علوم اعصاب در مرحله کشف Yumanity که بدون شریک در حال توسعه هستند به Johnson & Johnson منتقل خواهد شد.

Yumanity همچنین در حال توسعه درمان هایی برای اسکلروز جانبی آمیوتروفیک و زوال عقل لوبار فرونتوتمپورال با مشارکت Merck است. این برنامه به Kineta منتقل می شود. سخنگوی Kineta گفت که Kineta دانشمندان را روی این برنامه در یک آزمایشگاه کوچک در بوستون کار خواهد کرد، اما شرکت جدید ادغام شده در سیاتل باقی خواهد ماند.

Kineta یک برنامه موجود برای توسعه درمان‌های درد نوروپاتیک با مشارکت Genentech دارد، اما همچنین دارای طیف وسیعی از نامزدها برای ایمونونوکولوژی است.

شرکت بیوتکنولوژی سیاتل Kineta با شرکت علوم اعصاب Yumanity Therapeutics وارد بازار عمومی می شود.
خط لوله ایمونوآنکولوژی Kineta. Kineta همچنین دارای یک برنامه علوم اعصاب است که با ادغام Yumanity رشد خواهد کرد. (تصویر کینت)

ریچارد پیترز، مدیرعامل و رئیس Yumanity در بیانیه ای که این معامله را اعلام کرد، گفت: “ما هیجان زده هستیم که فاز بالینی پیشرو دارایی های عصبی و بدون شریک به رشد خود ادامه خواهد داد و ما در مورد خط لوله سرطان ابتکاری Kineta بسیار مشتاق هستیم.”

Iodonato در دعوتنامه گفت که کاندیدای اصلی Kineta برای ایمونونوکولوژی، KVA12.1، باید تا پایان سال 2022 وارد فاز 1 آزمایشات بالینی شود.

Yodonato گفت: “Kineta قصد دارد یک محصول جدید ایمونوآنکولوژی را با تمرکز بر مکانیسم های کلیدی مقاومت ایمنی در برابر سرطان در کلینیک معرفی کند.” Kineta در حال حاضر 27 کارمند دارد.