• خانه
  • اخبار
  • شرکت‌ها وعده‌های آب و هوایی جسورانه‌ای می‌دهند – اما کارگران کجا برای انجام آن‌ها نیاز دارند؟

شرکت‌ها وعده‌های آب و هوایی جسورانه‌ای می‌دهند – اما کارگران کجا برای انجام آن‌ها نیاز دارند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت‌ها وعده‌های آب و هوایی جسورانه‌ای می‌دهند – اما کارگران کجا برای انجام آن‌ها نیاز دارند؟

شرکت‌ها وعده‌های آب و هوایی جسورانه‌ای می‌دهند – اما کارگران کجا برای انجام آن‌ها نیاز دارند؟
پاکار هال در دانشگاه واشنگتن، محل مدرسه تجارت فاستر. (عکس UW)

حدود 3900 شرکت در سراسر جهان متعهد شده اند که انتشار کربن خود را کاهش دهند. اما بسیاری، یا شاید بیشتر، فاقد کارگران ماهر مورد نیاز برای دستیابی به این اهداف هستند.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، در مصاحبه با brooztechnology گفت: «معمولاً، من در میان رهبران کسب‌وکار در مورد وعده‌های آب و هوایی که داده‌اند، سطحی از اضطراب را پیدا می‌کنم. «آنها خوشحالند که به این وعده عمل کردند. آنها به هدف اختصاص داده شده اند. اما تحقق این وعده یک چالش است.»

مایکروسافت اخیراً گزارشی منتشر کرده است که به کمبود نیروی کار با مهارت های لازم برای کمک به شرکت ها در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کند و راه حل هایی را برای تقویت این بخش از نیروی کار پیشنهاد می کند. نقش های مورد نیاز شامل کارمندانی است که می توانند منابع کربن زیادی شرکت را بشمارند. برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای در عملیات خود تجدید نظر کنند. این برنامه ها را اجرا کنید؛ و ردیابی پیشرفت به سمت اهداف کربن.

مشاغل اغلب شامل مجموعه ای از مهارت ها هستند که تعداد کمی از کارگران در حال حاضر از علم آب و هوا گرفته تا درک مدیریت کسب و کار دارند.

چارلز دونووان، استاد مدعو امور مالی در دانشکده تجارت فاستر دانشگاه واشنگتن، گفت: «این حوزه‌های دانش بسیاری را در بر می‌گیرد.

بر اساس گزارش مایکروسافت که با گروه مشاوره بوستون تهیه شده است، بسیاری از شرکت ها کارکنان موجود را برای انجام وظایف مرتبط با پایداری استخدام می کنند. این مطالعه 15 شرکت بزرگ را که برای دستیابی به اهداف اقلیمی تلاش می کنند مورد بررسی قرار داد. در میان رهبران پایداری آنها، 68٪ به صورت داخلی استخدام شدند و نزدیک به 60٪ فاقد مدرک در یک زمینه مرتبط با پایداری بودند.

مایکروسافت، غول مستقر در ردموند، واشنگتن که تجارت آن شامل محاسبات ابری، نرم افزار، بازی و لینکدین است، خود دارای 250 نقش پایداری است.

کاری که این گزارش انجام می دهد این است که نشان می دهد نیاز به این مهارت های جدید انعطاف پذیری بسیار گسترده تر از آن چیزی است که من معتقدم مطالعات قبلی پیش بینی می کردند.

اما حتی این هم کافی نیست. اسمیت تاکید کرد که راه حل بسیار فراتر از استخدام رهبران پایداری است که به طور خاص روی مسائل آب و هوایی کار می کنند. او گفت که شرکت ها همچنین به کارکنانی نیاز دارند که در زنجیره تامین، تدارکات، ساخت و ساز، طراحی محصول و تولید کار کنند تا تلاقی آنها با انتشار کربن را درک کنند.

اسمیت گفت: «آنچه که این گزارش انجام می‌دهد این است که نشان می‌دهد نیاز به این مهارت‌های انعطاف‌پذیری جدید بسیار گسترده‌تر از آن چیزی است که من معتقدم مطالعات قبلی پیش‌بینی می‌کردند.»

بر اساس این گزارش، تعداد کمی از کشورها داده هایی را در مورد نیاز به کارگران جمع آوری کرده اند، مهارت های مورد نیاز را شناسایی کرده اند یا برنامه هایی را برای آماده سازی آنها اجرا کرده اند.

این مطالعه با عنوان «بستن شکاف مهارت‌های پایداری»، آموزش کارگران جدید و همچنین ارائه توسعه حرفه‌ای به کسانی که قبلاً در نیروی کار هستند را توصیه می‌کند.

مدرسه UW Foster سال گذشته Donovan را برای کمک به توسعه برخی از برنامه های پایداری خود استخدام کرد. در سال 2017، دونوان مدیر مرکز مالی و سرمایه گذاری آب و هوا در مدرسه بازرگانی امپریال کالج بریتانیا، یکی از اولین برنامه ها در نوع خود، راه اندازی کرد و مدیر موسس آن بود.

دونووان گفت: «ارتباط علم و تجارت آسان نیست، زیرا این رشته‌ها معمولاً منزوی هستند. در تلاشی دیگر برای پل زدن این دنیاها، او یک دوره فشرده یک هفته ای MBA را در کالج امپریال برای دانشجویان مهندسی برگزار کرد.

اکنون او به گسترش تلاش در سیاتل کمک می کند. در ماه نوامبر، مدرسه میزبان برنامه جدیدی را با تخصص در زمینه رهبری محیطی، اجتماعی و حاکمیتی اعلام کرد. دانوان در حال تأسیس آزمایشگاه خطر آب و هوا است که به بررسی تأثیر تغییرات آب و هوا بر تجارت می پردازد و دانشجویان و محققان را از سراسر دانشگاه درگیر می کند. او همچنین به سازماندهی کنفرانس افتتاحیه سرمایه گذاری آب و هوا در UW در ماه مه آینده کمک می کند.

دانوان گفت که همکاری دانشگاهی بین بخش‌های علوم و بازرگانی “به هر دو سمت” پیش می‌رود. “همه ما کمی از پوسته خود بیرون می آییم و متوجه می شویم که به چیزی متفاوت نیاز داریم.”

دونوان از دن شوارتز، مدیر موسسه انرژی پاک UW و استاد مهندسی شیمی حمایت کرد. شوارتز معتقد است که مهندسان نه تنها باید نوآوری کنند، بلکه باید درک کنند که چگونه اثرات کربن تحقیقات آنها بر تصمیمات تجاری تأثیر می گذارد.

من این احساس را تحسین می کنم [sustainability awareness] باید در همه زمینه ها اجرا شود.»

به نوبه خود، مایکروسافت چندین ابتکار را برای ارتقای مهارت های انعطاف پذیری اجرا می کند. این شامل:

  • ایجاد مشارکت با برنامه های ملی و بین المللی برای حمایت از آموزش پایدار و برنامه درسی برای دانش آموزان.
  • همکاری با گروه ها برای ایجاد مهارت ها و شایستگی های حرفه ای به روشی پایدار برای کارکنان.
  • برخی از ابتکارات خاص شامل ایجاد منابع توسعه حرفه ای پایداری از طریق مسیرهای یادگیری لینکدین و از طریق مرکز یادگیری پایداری مایکروسافت و مرکز راه حل ابری است.
  • برای دانش‌آموزان جوان، این شرکت آموزش پایداری جوانان را از طریق بازی Minecraft و Microsoft FarmBeats ایجاد و ارائه می‌کند.

به گفته کارشناسان، نیاز به تقویت مهارت های تاب آوری ضروری است و باید گسترده شود.

اسمیت گفت: «این به بخشی از سیستم عصبی مرکزی هر شرکت، هر سازمان غیردولتی و هر دولتی در این سیاره تبدیل خواهد شد، زیرا همه ما باید انتشار کربن خود را کاهش دهیم.»