• خانه
  • اخبار
  • شرکت‌های بازار می‌گویند که تغییر در سیاست مالیاتی بار غیرضروری را برای فروشندگان آنلاین ایجاد می‌کند

شرکت‌های بازار می‌گویند که تغییر در سیاست مالیاتی بار غیرضروری را برای فروشندگان آنلاین ایجاد می‌کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شرکت‌های بازار می‌گویند که تغییر در سیاست مالیاتی بار غیرضروری را برای فروشندگان آنلاین ایجاد می‌کند

شرکت‌های بازار می‌گویند که تغییر در سیاست مالیاتی بار غیرضروری را برای فروشندگان آنلاین ایجاد می‌کند
(تصویر از طریق brooztechnology)

هنگامی که دن مارکس در تابستان امسال به راه اندازی یک استارتاپ جدید کمک کرد، تصور کرد که بیشتر از هر چیزی که با سیاست مالیاتی ایالات متحده مرتبط باشد، باید در مورد دوچرخه و قطعات آن بیاموزد. اما در چند ماه اول حضورش در BikeList، یک بازار همتا به همتا برای فروشندگان و خریداران دوچرخه، این کهنه‌کار فناوری در حال گذراندن دوره‌ای بی‌سابقه در مالیات، سیاست و موارد دیگر است.

BikeList در میان گروهی از شرکت‌های بازار و پلت‌فرم‌های پرداخت است که با اصلاحات اساسی کد مالیاتی که در قانون نجات سال 2021 پرزیدنت بایدن گنجانده شده بود، مخالف هستند. پیش از این، کاربران سایت‌هایی مانند eBay، Etsy، PayPal، Venmo و دیگران فرم گزارش مالیاتی 1099-K دریافت می‌کردند. برای کالاها و خدمات فروخته شده تنها پس از انجام 20000 دلار در یک سال یا انجام بیش از 200 تراکنش. اصلاح سیاست این آستانه را به 600 دلار کاهش داد.

شرکت‌های بازار می‌گویند که تغییر در سیاست مالیاتی بار غیرضروری را برای فروشندگان آنلاین ایجاد می‌کند
بنیانگذاران BikeList، دن مارکس، چپ، و راب ایناودی. (عکس از BikeList)

بنا بر گزارش ها، این تلاش برای کاهش شکاف مالیاتی با هدف کسب حدود 8.4 میلیارد دلار درآمد مالیاتی بیشتر در طول یک دهه از کارگران گیگ که از برنامه هایی مانند Uber و DoorDash درآمد کسب می کنند، انجام می شود. اما BikeList و دیگران می‌ترسند که فروشندگان معمولی آنلاین به این آشفتگی اداری کشیده شوند.

مارکس گفت: سردرگمی وجود خواهد داشت. “من فکر می کنم یک نگرانی بزرگ این است که بسیاری از مردم تصور می کنند باید مالیات بپردازند در حالی که مجبور نیستند. همه چیز بستگی به این دارد که چقدر از چیزی که فروخته اید درآمد داشته اید.

مارکس که به‌عنوان مدیر ارشد فناوری استارت‌آپ سه‌نفره‌اش خدمت می‌کند، با فراخوانی از سوی ائتلاف انصاف 1099-K برای به اشتراک گذاشتن داستان شرکتش در جلسات با کارکنان نمایندگان و سناتورهای مختلف ایالات متحده، درس سریعی در مورد لابی‌گری دریافت کرد. هدف آن بیان این است که تغییر مالیات چه تاثیری بر توانایی BikeList برای فعالیت و جذب فروشندگان جدید خواهد داشت.

این استارت‌آپ در حال حاضر از مشتریانی می‌شنود که با ارائه شماره تامین اجتماعی خود هنگام ثبت‌نام، گیج شده یا خاموش شده‌اند. مارکس آن را “کابوس خدمات مشتری” نامید، اما BikeList قصد داشت پاسخ درستی داشته باشد و به مصرف کنندگان آموزش دهد. اکنون زبان جدید در وب سایت شرکت (در زیر) توضیح می دهد که چرا این اطلاعات را جمع آوری می کند.

شرکت‌های بازار می‌گویند که تغییر در سیاست مالیاتی بار غیرضروری را برای فروشندگان آنلاین ایجاد می‌کند
پیامی که BikeList به اعضا قبل از پیوستن به بازار به عنوان فروشنده نشان می دهد. (تصویر در BikeList)

OfferUp مستقر در Bellevue با Craigslist، eBay، Facebook و دیگر بازارهایی رقابت می کند که در آن مصرف کنندگان کالاها را خرید و فروش می کنند. این شرکت که در سال 2011 تأسیس شد، 56 میلیون خریدار و فروشنده در پلتفرم خود دارد و همچنین از ائتلاف 1099-K Fairness برای محافظت از منافع فروشندگان خود پشتیبانی می کند.

ناتان گارنت، مشاور عمومی OfferUp در بیانیه ای که به brooztechnology ایمیل شده است، گفت: “تغییر آستانه گزارش دهی 1099-K، اگرچه با نیت خوب انجام شده است، اما باعث سردرگمی افرادی می شود که اقلام خانگی مستعمل را در پلت فرم های فروش مجدد می فروشند.” “این فروش ها معمولاً کمتر از قیمت خرید اصلی انجام می شود و درآمدی برای اهداف مالیاتی فدرال ایجاد نمی کند.”

در حالی که OfferUp الزام 1099-Ks را برای تراکنش‌های کوچک «غیرضروری و گیج‌کننده» می‌خواند، همچنین معتقد است که خطرات بالقوه حریم خصوصی و امنیتی مرتبط با جمع‌آوری اطلاعات شخصی برای گزارش مالیاتی در این سایت‌ها وجود دارد.

گارنت گفت: “ما از آستانه گزارش اصلاح شده ای حمایت می کنیم که بین فروشندگان کوچک منفرد و مشاغل واقعی که درآمد، منابع و پیچیدگی مدیریت فرآیند 1099-K را دارند، تفاوت قائل می شود.”

ائتلاف انصاف 1099-K از کنگره می‌خواهد تا آستانه را به سطحی برگرداند که بر بسیاری از فروشندگان آنلاین معمولی تأثیری نگذارد. این سازمان در ماه فوریه نظرسنجی ای را با هدف قرار دادن بزرگسالان آمریکایی که کمتر از 20000 دلار کالاهای آنلاین در سال 2021 فروختند، انجام داد.

در حالی که 83 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که کالاهای مستعمل یا مستعمل را به صورت آنلاین می فروشند، تنها 47 درصد از الزامات گزارش دهی جدید IRS آگاه هستند و 69 درصد می گویند که احتمالاً به دلیل این الزامات فروش را متوقف می کنند.

شرکت‌های بازار می‌گویند که تغییر در سیاست مالیاتی بار غیرضروری را برای فروشندگان آنلاین ایجاد می‌کند
(ائتلاف برای 1099-K Fairness Graphic)

اد کافیرو، متخصص امور عمومی با استراتژی های ماراتون مستقر در دی سی، تلاش های ارتباطی را برای ائتلاف برای انصاف 1099-K مدیریت می کند. او به brooztechnology گفت که نگران میزان آگاهی مردم از این تغییر است.

Cafiero گفت: “من فکر می کنم شانس زیادی وجود دارد که مردم فقط درآمد خود را اغراق کنند زیرا آنها نمی خواهند به IRS برخورد کنند.” اگر قبل از پایان سال رفع نشود، فصل مالیاتی بسیار گیج‌کننده و بالقوه گران است.»

این اصلاح می تواند به شکل قانونی باشد که توسط دموکرات ها و جمهوری خواهان در هر دو مجلس کنگره حمایت می شود. کریس پاپاس نماینده نیوهمپشایر از جمله کسانی است که می خواهند آستانه گزارش فروش را به 5000 دلار افزایش دهند. بیل هگرتی، سناتور تنسی یکی از کسانی است که برای بازپس گیری 20000 دلار تلاش می کند و لایحه ای به نام «توقف وسواس پر سر و صدا با پرداخت های آنلاین» یا قانون SNOOP را برای لغو مقررات کد مالیاتی ارائه کرده است.

قرار است هر قانون به بسته مالیاتی پایان سال پیوست شود که در هفته های آینده به عنوان بخشی از جلسه بین آخرین انتخابات میان دوره ای و پایان سال تقویمی مورد بررسی قرار می گیرد.

مارکس، یکی از بنیانگذاران BikeList، آن را لحظه ای حساس در زمانی خواند که قانونگذاران دی سی می توانند از انبوه اسنادی که باید در ژانویه ارائه شود، جلوگیری کنند. او گفت که از هر دو تلاش برای اصلاح این وضعیت خوشحال خواهد شد، اما به سمت آستانه 5000 دلار متمایل است.

او می‌گوید: «من بیشتر یک فن‌شناس هستم و ما تمایل داریم کارها را در گام‌های کوچک انجام دهیم تا اینکه در مورد کارهای بزرگ بحث کنیم. کمی کشش داشته باشید، این را دریافت کنید [minimum viable product] و بعداً می‌توانیم ببینیم که آیا اشتهایی برای بالا بردن سطح وجود دارد یا خیر.»