شروع به توسعه تراشه گلکسی سامسونگ کنید

شروع به توسعه تراشه گلکسی سامسونگ کنید

“ما یک ماه پیش برای شما نامه نوشتیم.”تراشه مخصوص Galaxyاین استراتژی جدید سامسونگ خواهد بود. به تازگی شنیده ایم که شاهد آغاز توسعه تراشه ای برای گلکسی سامسونگ هستیم.

تراشه مخصوص Galaxy

سامسونگ یکی از معدود شرکت هایی است که چیپست های خود را تولید می کند. این غول کره جنوبی طیف وسیعی از پردازنده های مارک دار دارد اگزینوس سامسونگ همه چیز دارد، از چیپ های پیشرو گرفته تا طبقه متوسط ​​یا ارزان.

اخیرا گزارش هایی مبنی بر افزایش استفاده از تراشه های آن در گوشی های هوشمند سامسونگ گلکسی منتشر شده است. همچنین شایعه شده بود که او در حال کار بر روی یک چیپست ویژه برای دستگاه های پرچمدار گلکسی است.

اگزینوس 1280

اکنون گزارش جدیدی از کره منتشر شده است که ادعا می کند راه حل های Samsung Electronics (DS) توسعه یک پردازنده برنامه (AP) را به طور خاص برای گوشی های هوشمند سری Samsung Galaxy آغاز کرده است.

اگرچه سامسونگ سال‌هاست که تراشه‌های اگزینوس تولید می‌کند، اما این شرکت هنوز پردازنده خاصی را برای طیف تلفن‌های هوشمند گلکسی که اکنون تصمیم دارد روی آن کار کند، توسعه نداده است.

«تراشه ویژه سامسونگ» استراتژی جدید سامسونگ

این مشابه کاری است که اپل با تراشه های سری A انجام می دهد، که فقط دستگاه های اپل را ارسال می کنند. با این حال، انتظار می‌رود AP جدید سامسونگ تا سال 2025 در دسترس باشد. بهینه‌سازی متمرکز بر خط محصول به جای یک پیکربندی معمول، قطعا به سامسونگ کمک می‌کند عملکرد بهتر و مصرف انرژی کمتری ارائه دهد.

این شرکت تاکنون از تراشه های کوالکام و مدیاتک در خط تولید اگزینوس خود استفاده کرده است. با این حال، اکثر گوشی های هوشمند پرچمدار این برند، بسته به منطقه، از چیپست کوالکام اسنپدراگون و تراشه های اگزینوس استفاده می کنند.

سامسونگ علاوه بر تراشه مخصوص گوشی های هوشمند خود، بر گسترش سهم بازار خود از تراشه های اگزینوس نیز تمرکز کرده و تصمیم گرفته است از تراشه های خود در گوشی های هوشمند بیشتری که توسط این برند تولید می شوند، استفاده کند.

نظر شما چیه؟ آیا فکر می کنید سامسونگ با این استراتژی موفق خواهد شد؟