• خانه
  • اخبار
  • شراکت شیائومی-لایکا رسما تایید شد: عرضه اولین گوشی این مشارکت در ماه جولای

شراکت شیائومی-لایکا رسما تایید شد: عرضه اولین گوشی این مشارکت در ماه جولای

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شراکت شیائومی-لایکا رسما تایید شد: عرضه اولین گوشی این مشارکت در ماه جولای

شنیدن از اطراف یک سال پیش تمام شد، بالاخره محقق شد. شیائومی در بیانیه‌ای امروز رسما اعلام کرد که در حال کار بر روی یک شراکت استراتژیک با لایکا است و اولین گوشی هوشمند پرچمدار مبتنی بر دوربین که به طور مشترک توسط این دو شرکت توسعه یافته است، در جولای سال جاری (حدود جولای) رونمایی خواهد شد. از آنجایی که شایعات در مورد همکاری شیائومی و لایکا درست بود، حدس زدن دستگاه مورد نظر دشوار نخواهد بود. بله، منظور ما فقط همین است شیائومی 12 اولترا است.

همکاری شیائومی و لایکا

همانطور که احتمالا می دانید، تا کنون معروف ترین و مطمئنا موفق ترین همکاری این سازنده دوربین با یک سازنده گوشی هوشمند، با هواوی بوده است. اما از آنجایی که شرکت چینی همچنان تحت تاثیر تحریم های آمریکا قرار دارد، منطقی است که لایکا حوزه های جدیدی را امتحان کند.

مطابق با بیانیه مطبوعاتی سرمایه گذاری مشترک بین دو شرکت “شیائومی و لایکا ایده های مشابهی برای تصویربرداری موبایل دارندآنها هر دو مشتاق هستند تا عکاسی با موبایل را به سطح بالاتری برسانند. لی جون، مدیرعامل شیائومی، شراکت جدید شرکتش را اعلام کرد:

شیائومی بر ایجاد یک تجربه کاربر نهایی تمرکز دارد و همیشه امیدوار بوده است که از قابلیت های عکاسی گوشی هوشمند خود نهایت استفاده را ببرد. شیائومی و لایکا متقابلاً بر سر اهداف و ایده های خود توافق دارند و همکاری آنها شامل طراحی اپتیک دوربین و همچنین تنظیم جهت گیری زیبایی شناختی است.

همکاری شیائومی و لایکا

همکاری شیائومی و لایکا

ماتیاس هارش، مدیرعامل لایکا نیز گفت:ما مفتخریم که یک همکاری استراتژیک بلند مدت با شیائومی را اعلام کنیماو در حمایت از ائتلاف آمریکا صحبت کرد، اما گفت که حفظ استقلال راه حل نیست. اولین گوشی پرچمدار مشترک با دوربین که توسط این دو برند ساخته شده است، پیشرفت پیشگامانه این دو شرکت را نشان می دهد.. همچنین نوید “کیفیت تصویر استثنایی، زیبایی شناسی کلاسیک لایکا و خلاقیت نامحدود” را می دهد.

طبق معمول، با اعلام چنین مشارکت هایی، تنها زمان (و عرضه شیائومی 12 اولترا) نشان می دهد که این دستگاه به چه قابلیت هایی می تواند دست یابد. وقتی یک طرف اساساً سازنده تلفن همراه است که از برند سازنده دوربین و چندین فیلتر در برنامه دوربین استفاده می کند، طرف دیگر در واقع سخت افزار و نرم افزار مشترک است. لایکا دومی را با هواوی انجام داد، بنابراین جالب است که ببینیم آیا این بار با شیائومی هم همین کار را خواهد کرد یا خیر. با این حال برای پاسخ به این سوال نیازی نیست زیاد منتظر بمانیم و در نهایت تا دو ماه دیگر به پاسخ آن خواهیم رسید.

نظر شما در مورد همکاری جدید شیائومی و لایکا در توسعه یک گوشی هوشمند پرچمدار مبتنی بر دوربین چیست؟ آیا این دستگاه (Xiaomi 12 Ultra) می تواند تمام انتظارات ما را از یک گوشی هوشمند همه کاره حداقل از نظر دوربین برآورده کند؟