• خانه
  • اخبار
  • شبکه جهانی وب قصد دارد سایت های مخرب را حذف و نابود کند

شبکه جهانی وب قصد دارد سایت های مخرب را حذف و نابود کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شبکه جهانی وب قصد دارد سایت های مخرب را حذف و نابود کند

فضای مجازی از بدو پیدایش صدها و هزاران ویژگی مفید ارائه کرده است. با این حال، همیشه مسائل امنیتی زیادی وجود داشته است. از دهه های اول تاکنون موضوع و مفهوم هک و هک و سرقت اطلاعات چندان رایج نبوده است، اما شاهد چنین مواردی بوده ایم. این مشکل در حال حاضر تبدیل به یک مشکل شده است و طبق اخبار منتشر شده، شبکه جهانی وب قصد حذف و نابودی سایت های مخرب را دارد. اس ترنجی با من باش.

شبکه جهانی وب و توسعه برنامه های جرایم سایبری

در حالی که دنیای وب به خودی خود شگفت انگیز است، کسانی هستند که می خواهند با انتخاب های تقلبی یا برنامه ریزی های تاریک از کاربران سوء استفاده کنند. آزمایشگاه سیاست فناوری بنیاد وب در حال کار بر روی برخی ایده‌ها برای کمک به کاهش این اقدامات دردسرساز است، از جمله توانایی ایجاد مجموعه‌ای از ابزارها برای ایجاد وب‌سایت‌های UX (تجربه کاربر) و UI (واسط کاربری) که می‌توانند جایگزین شوند. وی خاطرنشان کرد: باید از روش های تقلبی استفاده کرد.

برای ایمنی خود لپ تاپ یا وب کم تلویزیون خود را بپوشانید

این پروژه بیان می‌کند که هر کاری که به صورت آنلاین انجام می‌دهیم تحت تأثیر نحوه ساخت ابزارهایی است که استفاده می‌کنیم. طراحی‌های متقلبانه روش‌هایی هستند که در رابط‌های کاربری تعبیه شده‌اند که استقلال یا انتخاب کاربر را مخفی یا مختل می‌کند و ممکن است تصمیم‌گیری او را تغییر دهد یا کاربران را فریب دهد تا اقداماتی را انجام دهند که در غیر این صورت ممکن است انجام ندهند. متاسفانه امروزه این پدیده طراحی مضر بسیار رایج شده است.

الگوهای تاریک و اثرات منفی آنها بر فضای وب

این پروژه می‌گوید در ماه‌های آینده شواهدی در مورد آسیب‌های مدل‌های تاریک جمع‌آوری خواهد کرد، از جمله اینکه چه کسی بیشتر تحت تأثیر این شیوه‌ها قرار می‌گیرد، و به‌ویژه اینکه چگونه جوامع به حاشیه رانده شده تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

بنیاد وب جهانی

وب سایت خبری TechCrunch با برخی از افراد پشت طراحی، از جمله کاوشالیا گوپتا، که این برنامه را در آزمایشگاه طراحی سیاست وب اجرا می کند، صحبت کرد و او گفت که هدف آنها این بوده است. برای آوردن “طراحی انسان محور” به وب.

این پروژه سازمان ها و گروه های مختلف را برای کمک به توسعه برخی ایده ها گرد هم می آورد. در نهایت، تصمیمات باید بیشتر کاربر محور باشد. این ابتکار پس از بررسی هزاران سازمان که به 200 موضوع طراحی های جعلی اختصاص داده شده بودند، آغاز شد.

چرا رمز عبور کاربر باید حداقل 8 کاراکتر باشد؟ نمودار امنیت سایبری مناسب است

این طرح های فریبنده یا الگوهای تیره در همه جای وب وجود دارد. آنها آنقدر اتفاق افتادند که حتی یک حساب توییتر به نام @darkpatterns برای مستندسازی آنها اختصاص داشت. به عنوان مثال، روزنامه هایی مانند نیویورک تایمز از کاربران می خواهند اشتراکی را که به صورت آنلاین شروع شده است لغو کنند.

بنیاد وب جهانی

آمازون اغلب کاربران را وادار می کند تا برای Prime ثبت نام کنند. شرکت هندی Byju اشتراک هایی را ارائه می دهد که به نظر رایگان می رسند اما نیستند. Adobe برای لغو اشتراک از کاربران پول زیادی دریافت می کند. این فهرست طولانی از اقدامات غیراخلاقی ادامه دارد، و نتیجه نهایی این است که مصرف کنندگان اغلب از نظر مالی ضرر می کنند و حداقل از دست دادن زمان یا تمرکز است.

مطابق با TechRadarهمانطور که اشاره کردیم، در این مورد راه زیادی در پیش است و این پروژه ممکن است هرگز آنطور که باید عمل نکند، اما آگاهی روزافزون از این مشکل همراه با راه حل های واقعی، قطعا گامی در مسیر درست است. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا با چنین مشکلات و موانعی مواجه شده اید؟ به نظر شما راه حل نهایی برای چنین مشکلاتی چیست؟