شبکه بی سیم Wi-Fi 7 تا 33 گیگابیت بر ثانیه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شبکه بی سیم Wi-Fi 7 تا 33 گیگابیت بر ثانیه

شبکه وای فای از زمان معرفی تا به امروز به یکی از نیازهای زندگی مدرن تبدیل شده است. در هر خانه یا اداره ای یافت می شود. هر نسل شاهد بهبود و گسترش این شبکه هستیم. بر اساس اخبار و اطلاعات دریافتی، شبکه بی سیم Wi-Fi 7 سرعت اینترنت را به 33 گیگابیت بر ثانیه افزایش می دهد. اس ترنجی با من باش.

شبکه بی سیم Wi-Fi 7 یک تغییر اساسی در صنعت خواهد بود…!

در دو سال گذشته، Wi-Fi 6 استانداردی برای گوشی‌های هوشمند و روترها بوده است. حالا اما کم کم وارد دوران وای فای ۷ می شویم. محبوبیت این شبکه بی سیم در آینده بسیار بیشتر از امروز خواهد بود. با این حال، ما در حال حاضر برخی از محصولات Wi-Fi 7 را داریم. از امسال، MediaTek، Broadcom و Qualcomm محصولات بی سیم با Wi-Fi 7 را عرضه کرده اند. سرعت این محصولات جدید می تواند به 33 گیگابیت در ثانیه برسد، اما در حالی که Wi-Fi 7 به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، زمان زیادی طول می کشد.

شبکه بی سیم Wi-Fi 7

بر اساس گزارشات صنعت، بسیاری از برندها به محبوبیت Wi-Fi 7 خوشبین نیستند. آنها معتقدند که تولید انبوه حداقل این محصولات تا سال 2024 وارد بازار نخواهد شد. علاوه بر این، این شبکه باید تا سال 2025 یا حتی صبر کند. 2026 به طور کامل جایگزین Wi-Fi 6 برای بهبود وضعیت. این بدان معناست که ما باید سه تا چهار سال دیگر صبر کنیم تا اکثر گوشی های هوشمند از این استاندارد استفاده کنند.

مودم Qualcomm Networking Pro x20

چند روز پیش کوالکام رسما Networking Pro x20 را معرفی کرد که مقیاس پذیرترین سخت افزار حرفه ای و تجاری Wi-Fi 7 در جهان است. این سومین نسل از سری Qualcomm Networking Pro است. پلتفرم Wi-Fi 7 کوالکام در حال تغییر نگرش صنعت نسبت به Wi-Fi 7 است. زیرا این شرکت برای بیش از 20 سال پیشرو در صنعت Wi-Fi جهانی بوده است. بنابراین جای تعجب نیست که Qualcomm Wi-Fi 7 اکنون در دسترس است.

پهنای باند موجود Wi-Fi 7 به 1760 مگاهرتز افزایش یافته است که تقریباً 100 برابر بیشتر از Wi-Fi 1/3/1 قبلی است. تعداد کانال های بی سیم نیز از 1 به 3 به 4 کانال افزایش یافته است. علاوه بر این، پهنای باند موثر به 320 مگاهرتز رسیده است. ظرفیت بی سیم سیستم نیز به 33 گیگابیت در ثانیه افزایش یافته است.

شبکه بی سیم Wi-Fi 7

پلتفرم شبکه حرفه ای جدید از سری Networking Pro x20 که این بار معرفی شد، سناریوهای کاربردی مانند APهای بی سیم در سطح سازمانی، شبکه خانگی، دروازه ها، روترهای بازی و پورت های 5G FAW را پوشش می دهد. پلت فرم سری Networking Pro x20 دارای پهنای باند بسیار بالا و تاخیر بسیار خوبی است. حداکثر سرعت لایه فیزیکی آن (PHY) تا 33 گیگابیت بر ثانیه است.

علاوه بر این، سرعت لایه فیزیکی بی سیم کانال به 11.5 گیگابیت در ثانیه (1.15 گیگابیت در ثانیه) افزایش یافته است. علاوه بر این، ظرفیت کاربر کانال بیش از 500 نفر است. به عنوان یک استاندارد نسل جدید، Wi-Fi 7 نه تنها سرعت انتقال را بهبود می بخشد، بلکه ویژگی های جدید بسیاری را نیز به ارمغان می آورد. این شامل کانال های گسترده تر، مدولاسیون کارآمدتر QAM، اتصالات متعدد، اتصالات تطبیقی ​​و موارد دیگر است.

مطابق با GizChinaدر فوریه امسال، کوالکام اولین و سریع‌ترین سخت‌افزار تجاری Wi-Fi 7 را با نام FastConnect 7800 عرضه کرد. همچنین این سیستم پیشرفته‌ترین سیستم اتصال Wi-Fi و بلوتوث در صنعت است. این دستگاه بهترین شبکه بی سیم کوالکام با بالاترین عملکرد است و با سرعت شبکه قدرتمند، استفاده کمتر از CPU و بهترین مقیاس پذیری در جهان ترکیب شده است.