• خانه
  • اخبار
  • شبکه اجتماعی ترامپ با نام Truth Social در اپ استور iOS راه اندازی شده است

شبکه اجتماعی ترامپ با نام Truth Social در اپ استور iOS راه اندازی شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شبکه اجتماعی ترامپ با نام Truth Social در اپ استور iOS راه اندازی شده است

Truth Social، یک شبکه اجتماعی جدید که توسط رسانه ها ساخته شده است، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده، امروز در اپ استور iOS منتشر شد. رویترز طبق گزارش ها، این اپلیکیشن کمی قبل از نیمه شب، به وقت محلی، درست قبل از شروع روز رئیس جمهور ایالات متحده در 21 فوریه برای دانلود در دسترس است.

شبکه اجتماعی ترامپ

به نظر می رسد این سرویس جدید دقیقاً از توییتر الگوبرداری شده است، که قبلاً پلتفرم رسانه اجتماعی مورد علاقه ترامپ بود. رئیس جمهور سابق ایالات متحده در اوایل سال 2021 پس از اینکه توییتر اعلام کرد در پی حمله به ساختمان کنگره ایالات متحده به خشونت دامن می زند، از استفاده از این پلت فرم منع شد.

در زمان نوشتن این وب سایت حقیقت اجتماعی در دسترس نیست، اما نام و آدرس ایمیل کاربرانی را که مایل به ثبت نام هستند جمع آوری می کند. لازم به ذکر است که این سایت توسط HTTPS محافظت نمی شود به این معنی که هرگونه اطلاعاتی که برای برندگان در این شبکه ارسال شود قابل مشاهده خواهد بود. این سایت همچنین شامل تعهد عمومی به اصول منبع باز است.

به گزارش CNET، برخی از کاربرانی که از طریق سایت ثبت نام کرده بودند، پیام های خطای مبهمی دریافت کردند، در حالی که به برخی دیگر گفته شد به دلیل “تقاضای بالا” در لیست انتظار باقی بمانند. یکی از خبرنگاران واشنگتن پست نیز گفت که ایمیلی برای آنها تایید نشده است.

سیاستمداران و مفسران محافظه کار بارها از توییتر و دیگر شرکت های بزرگ فناوری انتقاد کرده اند. در پاسخ، موجی از پلتفرم‌های جناح راست، از جمله Parler، Gettr و رقیب یوتیوب Rumble، در طول سال‌ها محبوبیت خود را افزایش داده‌اند.

شبکه اجتماعی ترامپ

شبکه اجتماعی ترامپ

طبق گزارش ها، Truth Social به جای توییت، به پست های شخصی مانند Truths اشاره می کند که در Truth of Truth به کاربران نشان داده می شود. اگر حقیقتی را می بینید که می خواهید با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید، احتمالاً می توانید آن را ReTruth بنامید. به گفته مدیر عامل پلتفرم، سایر ویژگی های در دست توسعه شامل پشتیبانی مستقیم و همچنین احراز هویت کاربر است.

طبق گزارش ها، Truth Social از دسامبر با حدود 500 کاربر این پلتفرم در نسخه بتا قرار دارد. این توسط گروه رسانه و فناوری ترامپ (TMTG) که توسط نماینده سابق دوین نونز اداره می شود، توسعه یافته است. نونس در مصاحبه ای با فاکس نیوز در روز یکشنبه گفت که امیدوار است این سرویس تا پایان ماه مارس «به طور کامل عملیاتی شود».

تاریخ دقیق راه اندازی اپلیکیشن اندرویدی این سرویس هنوز اعلام نشده است، اما وب سایت Truth Social می گوید این اپلیکیشن به زودی در گوگل پلی در دسترس خواهد بود.

این موضوع کمی بیش از یک سال پس از تلاش قبلی دونالد ترامپ برای راه اندازی یک “پلتفرم” جدید مطرح می شود. نتیجه نگاهی دقیق تر به یک وبلاگ معمولی بود که کمتر از یک ماه بعد بسته شد.

نظر شما در مورد شبکه اجتماعی حقیقت دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا چیست؟ آیا می خواهید از این پلتفرم در صورت عرضه جهانی در آیفون یا آی پد خود استفاده کنید؟