منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • شارژ 60 درصد باتری لیتیوم یونی در کمتر از 6 دقیقه امکان پذیر بود

شارژ 60 درصد باتری لیتیوم یونی در کمتر از 6 دقیقه امکان پذیر بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شارژ 60 درصد باتری لیتیوم یونی در کمتر از 6 دقیقه امکان پذیر بود

محققان یک باتری لیتیوم یونی را تنها در 5 دقیقه و 36 ثانیه تا 60 درصد شارژ کردند تا خودروهای الکتریکی را تقویت کنند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری اخبار تکنا، اگرچه ممکن است خودروهای الکتریکی دوستدار محیط زیست باشند، اما زمان شارژ مانعی برای استفاده از آنهاست. البته طبق تحقیقات اخیر محققان، این موضوع نیز ممکن است تغییر کند. محققان چندین مؤسسه در چین توانسته‌اند سرعت شارژ باتری‌های لیتیوم یون را افزایش دهند. در این پروژه یک پوشش مسی و نانو سیم به آند باتری اضافه شد تا سرعت شارژ باتری به طور چشمگیری افزایش یابد.

اکثر آندها اکنون از گرافیت ساخته شده اند و مایع نامناسب آنها جایی برای عبور جریان از آن ندارد. همچنین نحوه قرارگیری مواد در آن مشکلاتی را در اندازه شکاف بین آنها ایجاد می کند. به همین دلیل، محققان برای به حداقل رساندن مشکلات و راه‌های افزایش سرعت شارژ روی آن‌ها تمرکز کرده‌اند.

در مرحله اول، بهینه سازی توزیع فضایی ذرات با اندازه های مختلف در تخلخل الکترود انجام شد. سپس از این مدل ها برای تغییر آند گرافیت استفاده شد. برای این کار روی آن را با مس پوشاندند و نانوسیم های مسی به آن اضافه کردند. پس از گرم کردن و خنک کردن، امکان مرتب کردن مایع باتری با شدت بیشتری وجود داشت. در آن زمان، زمان شارژ مجدد اندازه گیری شد و محققان دریافتند که می توان 60 درصد باتری را در کمتر از 6 دقیقه شارژ کرد.