• خانه
  • اخبار
  • شارژ کردن: چگونه شمال غربی اقیانوس آرام زیرساخت های الکتریکی را با افزایش فروش خودروهای برقی بهبود می بخشد

شارژ کردن: چگونه شمال غربی اقیانوس آرام زیرساخت های الکتریکی را با افزایش فروش خودروهای برقی بهبود می بخشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شارژ کردن: چگونه شمال غربی اقیانوس آرام زیرساخت های الکتریکی را با افزایش فروش خودروهای برقی بهبود می بخشد

شارژ کردن: چگونه شمال غربی اقیانوس آرام زیرساخت های الکتریکی را با افزایش فروش خودروهای برقی بهبود می بخشد
ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی آمازون گو در میل کریک. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

تغییر به سمت وسایل نقلیه الکتریکی در واشنگتن در حال افزایش است.

در این ماه، رهبران ایالتی قصد دارند اهداف فروش خودروهای برقی مطابق با کالیفرنیا را اتخاذ کنند، که طبق آن تمامی فروش وسایل نقلیه سبک جدید تا سال 2035 آلایندگی صفر دارند.

تعداد خودروهای برقی ثبت شده در واشنگتن تاکنون به نزدیک به 75000 خودرو رسیده است که در مقایسه با 20000 خودرو پنج سال پیش افزایش یافته است.

تونیا بوئل، مدیر برنامه سوخت های جایگزین برای وزارت حمل و نقل ایالت واشنگتن (WSDOT) گفت: «این زمان دگرگونی است.

این همه رشد باعث نگرانی برخی از رانندگان در مورد یک عنصر کلیدی استقرار EV شده است: آیا شارژرهای EV در زمان و مکان مورد نیاز به اندازه کافی وجود خواهد داشت و آیا آنها کار خواهند کرد؟

حتی متیو متز، موسس شرکت غیرانتفاعی خودروهای الکتریکی سیاتل، Coltura، نمی‌تواند به طور قطعی بگوید که آیا زیرساخت‌ها در مسیر برآورده کردن تقاضا هستند یا خیر. او گفت: “فکر نمی‌کنم کسی بتواند پاسخ خوبی به شما بدهد.”

اما تلاش‌ها برای هدایت میلیاردها دلار در سراسر کشور به ساخت شبکه‌های شارژ، بهبود فناوری شارژ و تامین منابع شارژ در خانه و محل کار شتاب بیشتری می‌گیرد.

بوئل گفت: «این کار مستلزم کار و سرمایه گذاری و مشارکت افراد بیشتری است. «چون سال‌ها تعداد کمی از ما روی آن کار کردیم. همه باید بخشی از آن باشند.

شبکه شارژ EV

شارژ کردن: چگونه شمال غربی اقیانوس آرام زیرساخت های الکتریکی را با افزایش فروش خودروهای برقی بهبود می بخشد
F-150 لایتنینگ تمام الکتریکی فورد برای آزمایش در نمایشگاه خودروی سیاتل امسال در دسترس بود. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

کارشناسان می گویند برای اکثر رانندگان خودروهای برقی، حدود 80 درصد از شارژ در خانه، یک شبه، با شارژر سطح 2 انجام می شود. 5 تا 10 درصد شارژ اضافی در حین کار انجام می شود.

اما زمانی که رانندگان مسافت های طولانی را طی می کنند که از ظرفیت باتری آنها بیشتر است، باید از شارژرهای سریع DC در دسترس عموم استفاده کنند تا آنها را ادامه دهند. این دستگاه ها بسته به وسیله نقلیه و شارژر، حدود 3 مایل برد در هر دقیقه شارژ ارائه می دهند. تسلا شبکه ای از ایستگاه های شارژ سریع خود را دارد که فقط با خودروهایش کار می کنند. مناطق تجاری، از جمله هتل ها، فروشگاه های مواد غذایی و سایر مشاغل، نصب شارژر برای استفاده مصرف کنندگان را آغاز کرده اند.

تقاضا هنوز به اندازه کافی زیاد نیست که نصب انبوه ایستگاه های شارژ از نقطه نظر تجاری مشخص شود. بنابراین بودجه دولتی در حال حاضر شبکه ای از تاسیسات را پشتیبانی می کند.

  • در سال آینده، واشنگتن سهم اولیه 71 میلیون دلاری خود را دریافت خواهد کرد که برای ساخت شارژرهای سریع در نزدیکی بزرگراه ها در نظر گرفته شده است. این برنامه پنج ساله فدرال به ارزش 5 میلیارد دلار، شبکه ای ملی متشکل از 500000 شارژر EV را ایجاد خواهد کرد.
  • مقامات ایالتی در پاییز امسال روند تخصیص بودجه 69 میلیون دلاری برای شارژرهای Tier 2 و سریع را آغاز کردند. برنامه وزارت بازرگانی مناطق روستایی، آپارتمان ها، بنادر، مدارس، ساختمان های اداری و ادارات دولتی را هدف قرار می دهد.
  • مقامات سیاتل در تابستان امسال اعلام کردند که شرکت شهری شارژرهای سطح 2 را برای ساکنانی که پارکینگ خارج از خیابان ندارند نصب خواهد کرد تا شارژ را آسان‌تر کند. حدود 1800 نفر از ساکنان این شارژر را درخواست کرده اند، اما در مرحله آزمایشی این پروژه در سال آینده، تنها 60 دستگاه در 30 مکان نصب می شود. یک سخنگوی گفت که آنها انتظار دارند در آینده شارژرهای بیشتری اضافه کنند.
  • وزارت محیط زیست تاکنون بیش از 4 میلیون دلار از سهم 141 میلیون دلاری خود در قرارداد با فولکس واگن را برای نصب 80 ایستگاه شارژ EV در محل کار دولتی و در امتداد راهروهای پرتردد مصرف کرده است.

آیا کافی خواهد بود؟ هیچ کس با اطمینان نمی داند.

بحث در مورد تعادل بین نصب شارژرهای بسیار ارزان تر اما کندتر سطح 2 در مقابل شارژرهای سریع گران تر وجود دارد. نیازهای رانندگان در حال تغییر است زیرا خودروهای برقی جدید به افزایش برد باتری خود ادامه می دهند، اما عملکرد خودرو با شرایط آب و هوایی و سایر شرایط تغییر می کند. ایالت یک شورای هماهنگی بین سازمانی EV ایجاد کرده است که شامل یک کمیته مشاوره عمومی است تا به رسیدگی به این مسائل کمک کند.

متز گفت: “مردم سخت روی این موضوع کار می کنند، اما هنوز زود است.”

الزامات قابلیت اطمینان

علاوه بر نیاز به شارژرهای بیشتر، آنها همچنین باید کار کنند. هم نظرسنجی های ملی و هم نظرسنجی های Bay Area که تابستان امسال منتشر شد نشان داد که رانندگان حداقل در 20 درصد مواقع در شارژ خودروهای برقی خود در ملاء عام مشکل داشتند. در PlugShare، پلتفرمی که به رانندگان خودروهای برقی کمک می‌کند تا سایت‌های شارژ را پیدا کنند، کاربران داستان‌های موفقیت و شکست را به اشتراک می‌گذارند.

سال گذشته کاربری به نام تیشا از لبنیاتی در دووال واشنگتن گفت: «این شارژر نجات دهنده بود. در همان سایت، ماه‌ها بعد، کاربری به نام دان به PlugShare شکایت کرد که «نمی‌تواند شارژ شود، دستگاه خطا نشان می‌دهد».

شارژ کردن: چگونه شمال غربی اقیانوس آرام زیرساخت های الکتریکی را با افزایش فروش خودروهای برقی بهبود می بخشد
در پلتفرم PlugShare، رانندگان EV نظراتی درباره مکان‌های شارژ عمومی به اشتراک می‌گذارند. آنها اغلب یک کیسه مخلوط هستند. (اسکرین شات PlugShare)

چندین سیستم باید با هم کار کنند تا شارژر کار کند. باید پرداخت را بپذیرد، حساب راننده را شارژ کند، با وسیله نقلیه ارتباط برقرار کند و مبلغ کرایه ای را که کسی درخواست می کند تحویل دهد. و باید با قیمت مناسب باشد. وقتی تقاضا برای برق زیاد باشد، قیمت شارژ نیز می تواند افزایش یابد.

چالش‌های قابلیت اطمینان برای مقامات ایالت واشنگتن که بودجه را برای ایستگاه‌های شارژ اختصاص می‌دهند، مهم است.

“این چیزی است که ما به دنبال آن هستیم، شرکت یا شرکت هایی که سابقه کار خوبی داشته باشند، برنامه های پشتیبانی قوی داشته باشند که آنها را بررسی کنند. [the chargers]بیل گفت. WSDOT و وزارت بازرگانی به طور مشترک برنامه استقرار زیرساخت های EV ایالت را رهبری می کنند.

بوئل گفت که ایالت به خدمات مشتریان 24 ساعته از شرکت های شارژ خودروهای برقی که بودجه دریافت می کنند نیاز دارد. او گفت، از آنجایی که شارژرهای EV “به جریان اصلی تبدیل می شوند، مردم انتظار دارند که آنها مانند یک پمپ بنزین کار کنند.” ما می خواهیم مطمئن شویم که آنها تجربه خوبی دارند و می توانند هزینه مورد نظر خود را دریافت کنند.”

راه حل های بالقوه نوآورانه

استارتاپ Electric Era در سیاتل در تلاش است تا با محصولات شارژ سریع EV خود، مشکلات قابلیت اطمینان و هزینه را برطرف کند. سیستم آن شامل باتری‌هایی است که می‌توانند در زمانی که تقاضای شبکه زیاد است، شارژ ارزان‌تری ارائه کنند. همچنین نرم افزاری را برای ادغام سیستم های مختلف ایستگاه شارژ ارائه می دهد. هدف این محصولات پمپ بنزین ها و مغازه های سنتی است.

کوئینسی لی، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، گفت: “فناوری ما طوری طراحی شده است که زره پوش باشد و در هر زمان که به آن نیاز دارید، کار کند.”

لی و دیگر رهبران این شرکت از SpaceX هستند. لی گفت، نقش آنها شامل کشف چگونگی هماهنگ کردن سیستم‌های پیچیده است و آنها توانسته‌اند این دانش را برای اتصال سیستم‌ها در ایستگاه‌های شارژ EV به کار ببرند.

شارژ کردن: چگونه شمال غربی اقیانوس آرام زیرساخت های الکتریکی را با افزایش فروش خودروهای برقی بهبود می بخشد
تیم Electric Era، در مقابل یکی از واحدهای شارژ EV خود. بنیانگذار و مدیر عامل شرکت کوئینسی لی در رتبه چهارم از سمت راست قرار دارد. (عکس عصر برق)

این شرکت که در سال 2020 راه اندازی شد، در مجموع 8 میلیون دلار سرمایه مخاطره آمیز جمع آوری کرده است که در ماه گذشته یک دور 4 میلیون دلاری اعلام شد. اخیراً با SK Signet کره جنوبی، یک تامین کننده بین المللی شارژرهای سریع، قراردادی برای کار بر روی یکپارچه سازی فناوری های مربوطه خود منعقد کرده است.

Electric Era این هفته شراکت با Northwest Pump را اعلام کرد، شرکتی که چندین دهه است که محصولات پمپاژ گاز را توزیع می کند. NW Pump 10 ایستگاه Electric Era را نصب خواهد کرد که شامل شارژرهای SK Signet است.

لی گفت: «این نوع شرکت‌ها و شرکت‌های دیگر مانند آن‌ها در حال تبدیل شدن به شارژرهای EV هستند. صنعت گاز تاریخی به شدت به این محصول نیاز دارد.

جیم موران، مدیر فروش محصولات NW Pump، از طریق ایمیل گفت که فناوری Electric Era می‌تواند به تبدیل “کیس تجاری شارژ سریع EV” به یک برد-برد کمک کند.

دیگر استارت‌آپ‌های شمال غربی اقیانوس آرام که بر روی شارژ کار می‌کنند عبارتند از:

  • OpConnect، یک شرکت پورتلند، اورگان که زیرساخت شارژ و نرم افزار پرداخت را می سازد. در ماه می برای شتابدهنده شهرهای پایدار AWS انتخاب شد.
  • FlexCharging، یک استارت‌آپ در ردموند، واشنگتن که نرم‌افزاری را برای شارژ خودروهای الکتریکی در ساعات کم مصرف انرژی توسعه می‌دهد، ۶.۲ میلیون دلار جمع‌آوری کرد.
  • Hypercharge Networks، یک شرکت سخت‌افزار و نرم‌افزار شارژ مستقر در ونکوور، بریتیش کلمبیا که اخیراً تجارت خود را در بورس NEO کانادا آغاز کرده است.

“به تدریج” و “ممکن”

شارژ کردن: چگونه شمال غربی اقیانوس آرام زیرساخت های الکتریکی را با افزایش فروش خودروهای برقی بهبود می بخشد
پورت شارژ خودروی هیبریدی جیپ رانگلر 4xe. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

اگرچه ابتکاراتی برای حمایت از تغییر به برق در حال انجام است، اما واقعیت این است که تقاضا برای شارژ یک شبه افزایش نخواهد یافت.

متز گفت که هر سال حدود 6 درصد از وسایل نقلیه در جاده ها جدید هستند و حدود 5 درصد از سرویس خارج می شوند. و از این 6 درصد، تنها بخشی از ایالت واشنگتن برق خواهد بود – حداقل تا سال 2035.

متز گفت که این انتقال “ماهیت تدریجی خواهد داشت.”

بوئل که سال ها در زمینه وسایل نقلیه الکتریکی کار کرده و به عنوان رئیس سازمان غیرانتفاعی ملی Plug In America خدمت کرده است، خوش بین است که برنامه های بلندپروازانه برقی منطقه قابل انجام است.

او گفت: “من تصویر بزرگ را می بینم.” «این در کشورهایی مانند نروژ که در حال حاضر 90 درصد از سهم بازار خودروهای برقی را در اختیار دارد، موفق است [including plug-in hybrids]. پس ممکن است.»