• خانه
  • اخبار
  • سیستم هشدار زلزله EEW به گوشی های شیائومی اضافه شده است

سیستم هشدار زلزله EEW به گوشی های شیائومی اضافه شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیستم هشدار زلزله EEW به گوشی های شیائومی اضافه شده است

سیستم های هشدار زلزله با همکاری شیائومی و سازمان های دولتی چین و اندونزی به گوشی های بی شماری شیائومی اضافه شده اند تا مصرف کنندگان بتوانند قبل از وقوع زلزله از آن مطلع شوند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، سیستم هشدار زلزله در حال حاضر به تعداد زیادی از گوشی های هوشمند شیائومی اضافه شده است و احتمالا این قابلیت به سایر گوشی های آزمایشی اندونزی نیز اضافه خواهد شد. شیائومی با سازمان های دولتی چین و اندونزی برای افزودن این ویژگی به گوشی ها همکاری کرده است.

سیستم EEW شیائومی اکنون در دستگاه‌هایی با نسخه‌های 12، 12.5 یا 13 رابط کاربری MIUI در دسترس خواهد بود که می‌تواند به کاربران نزدیک اندونزی از لرزش‌های قریب‌الوقوع هشدار دهد. به گفته این شرکت، سیستم جدید می تواند با بررسی سرعت امواج الکتریکی که معمولا سریعتر از سرعت زلزله های ثانویه است، زلزله ها را در چند ثانیه تا ده ها ثانیه شناسایی کند.

کاربران مناطقی مانند اندونزی می توانند این قابلیت را در گوشی خود فعال کنند تا سیگنال های بصری و شنیداری که تحت تاثیر زلزله قرار می گیرند را دریافت کنند. این هشدارها شامل بزرگی زمین لرزه، زمان تخمینی رسیدن و وسعت آن خواهد بود. البته این هشدارها تنها زمانی نمایش داده می شوند که زلزله ای با بزرگی بیش از 4 در مقیاس مرکالی رخ دهد. اندونزی در حال حاضر به دلیل فعال ترین آتشفشان های جهان، سالانه میزبان زمین لرزه های کوچک بی شماری است و ساکنان آن به دلیل موقعیت مکانی نسبت به کمربند زلزله اقیانوس آرام، زلزله های بزرگ و کوچک زیادی را تجربه می کنند.