• خانه
  • اخبار
  • سیستم عامل خودروی اپل توسط این شرکت در حال توسعه است

سیستم عامل خودروی اپل توسط این شرکت در حال توسعه است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیستم عامل خودروی اپل توسط این شرکت در حال توسعه است

پروژه Apple Car یکی از مهمترین پروژه هایی است که این شرکت در طول عمر خود توسعه داده است. تاکنون، این پروژه شناخته شده است، اما گزارش هایی از تلاش های شرکتی برای طراحی یک سیستم عامل برای خودروهای اپل وجود دارد. اس ترنجی با من باش.

سیستم عاملی برای خودروهای اپل طراحی خواهد شد

مدت هاست که نام خودروی مرموز اپل در شایعات و اخبار تایید نشده به گوش می رسد. به نظر می رسد شایعه جدیدی در اینترنت برای یادآوری خودروی این شرکت منتشر شده است. AppleInsider گزارش می دهد که اپل احتمالاً در حال برنامه ریزی برای طراحی و توسعه یک سیستم عامل مرکزی یکپارچه است که توسط خودروهای خودران این شرکت استفاده می شود. این تقریباً مشابه سیستم تسلا است که کنترل‌های رانندگی را پیاده‌سازی می‌کند.

بنابراین به نظر می رسد که Apple Car احتمالا یک سیستم عامل یکپارچه برای خود دارد. البته این شایعه زیاد ما را شگفت زده نمی کند، اگر به آن فکر کنید، مطمئناً می دانید که اپل باید از سیستم عامل مرکزی یکپارچه خود برای Apple Car استفاده کند. و نه از طریق تصمیمات شرکت های دیگر. با این حال، ممکن است فکر کنید که Apple Car ممکن است با نسخه توسعه یافته Car Play عرضه شود، اما به دلیل تناقض با شایعه جدید، این امر بعید به نظر می رسد.

سیستم عامل ماشین اپل

به گفته منابع نزدیک به Digitimes، اپل به طور خاص در حال توسعه یک سیستم عامل است که ظاهراً یک سیستم عامل مرکزی یکپارچه مانند تسلا خواهد بود. شاید بپرسید چه چیزی آن را شبیه تسلا می کند؟ شباهت اصلی با سیستم تسلا این است که یک سیستم باید بتواند تمام جنبه های خودرو را کنترل کند. این جنبه‌ها ممکن است شامل ویژگی‌های رانندگی مانند ناوبری و کنترل خطوط، یکپارچه‌سازی برنامه‌ها و تهویه مطبوع، از جمله ویژگی‌های دیگر باشد.

با این حال، چنین سیستمی با سیستم عامل تسلا متفاوت خواهد بود، زیرا به طور کامل توسط این شرکت توسعه نیافته است. به نظر می رسد در این سیستم عامل از نسخه سفارشی لینوکس اوبونتو استفاده شده است. علاوه بر این، منابع دیجی‌تایمز همچنین ادعا می‌کنند که یک شرکت کره‌ای به توسعه حسگرهای خودروی خودرو که بخشی از DCU خواهد بود، کمک خواهد کرد. برای کسانی از شما که کنجکاو هستند، ماژول مدیریت دامنه اساسا یک دستگاه کامپیوتری است که بر مدیریت مجموعه خاصی از عملکردهای وسیله نقلیه تمرکز دارد و معمولاً عملکردهای محاسباتی بیشتری دارد.

تصاویر احتمالی پروژه Apple Car بر اساس پتنت های این شرکت منتشر شد

در مورد Apple Car، DCU می تواند برای پردازش داده های ارائه شده توسط سنسورهای خودرو، مانند سنسور دوربین یا LiDAR برای استفاده. بنابراین به طور کلی، این گزارش نشان می دهد که اپل در حال توسعه چیزی شبیه به یک سیستم “carOS” است. اما لازم است بدانید که این اطلاعات در حال انتشار است، در حالی که گزارش های دیگر ادعا می کنند ممکن است پروژه Apple Car متوقف شود. مانند شایعاتی مبنی بر منحل شدن تیم پروژه Apple Car.

اپل به تازگی یک تراشه آزمایشی برای خودروی خود سفارش داده است

البته منابع دیگر مدعی هستند که تاریخ عرضه این خودرو برای سال 2025 چندان عجیب و دور از ذهن نیست. نکته مهمی که در اینجا در مورد این گزارش باید به آن توجه کرد این است که اگرچه Digitimes از نظر اطلاعات تحویل سخت افزار بسیار قوی و قابل اعتماد است، اما ممکن است از نظر پیش بینی برنامه های کاربردی اپل کمتر قابل اعتماد باشد، بنابراین وقتی می خواهید این را بخوانید، به خاطر داشته باشید که ممکن است چیزی شبیه رویای یک ماشین اپل باشد.

پروژه Apple Car مدیر ارشد مهندسی خود را از دست داد

به گزارش سایت خبری از اینجا برو بیرون، Apple Car هنوز یک پروژه کاملاً مرموز است، اما شایعات زیادی وجود دارد و اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد تا این خودرو از سایه خارج شود، اما جای نگرانی وجود دارد. طبق گزارش اخیر یک شرکت کره ای، سفارش یک تراشه آزمایشی از اپل دریافت کرده است. با این حال، این سفارش برای تراشه نهایی نیست، زیرا مطمئناً توسط شریک اپل TSMC انجام خواهد شد. این شرکت همچنین مسئولیت تولید تراشه های سری A و سری M اپل را بر عهده دارد.

در عوض، به نظر می رسد سفارشی که به یک شرکت آزمایشی و نیمه هادی کره جنوبی داده شده مربوط به ماژول های موجود در تراشه باشد. گزارش شده است که این شرکت در حال کار بر روی یک تراشه با حالت خلبان خودکار است که اساساً شبیه به تراشه ای است که عملکرد کنترل خودکار را در ماشین های تسلا انجام می دهد. بنابراین به نظر می رسد که اپل واقعاً به فکر تراشه ای برای نیرو دادن به خودروهای خود است. نظر شما در مورد این چیست؟