• خانه
  • اخبار
  • سیستم صدور مجوز موسیقی توسط وزارت ارشاد هک شد

سیستم صدور مجوز موسیقی توسط وزارت ارشاد هک شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیستم صدور مجوز موسیقی توسط وزارت ارشاد هک شد

حملات سایبری علیه وزارت جهت یابی و واحدهای آن ادامه دارد. سیستم صدور مجوز موسیقی، مجوز کتاب، مجوز اجرا و غیره هم اکنون مورد حمله قرار گرفته است.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، حمله هکری به وب سایت وزارت جهت یابی در روزهای پایانی اسفند ماه سال گذشته صورت گرفت. سپس برخی از زیر دامنه های آن مورد حمله هکرها قرار گرفتند. این ویدئو که در فضای مجازی منتشر شده، نشان می‌دهد که سایت وزارت ارشاد و برخی از حوزه‌های اینترنتی و مرتبط با آن نقض شده است. بنابراین تصاویری از گروهک منافقین در این سایت ها قابل مشاهده بود.

اکنون به نظر می‌رسد که سیستم‌هایی مانند صدور مجوز موسیقی و کتاب‌ها و نمایش‌ها مورد حملات مشابهی قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر مدیر دفتر موسیقی ارشاد با تایید این حمله هکری از تلاش برای رفع مشکلات آن خبر داد.

پس از این حمله سیستم صدور مجوز با مشکل مواجه شد و تصمیمی برای حل مشکل گرفته نشد. با توجه به حمله هکرها به این سیستم و ایجاد وقفه، امکان دریافت مجوز برای آثار هنرمندان موسیقی از این سامانه وجود ندارد و این وقفه ممکن است باعث ایجاد مشکل در روند برنامه ریزی شود. آرشیو این وب سایت ها نیز در دسترس نیست و وزارت ارشاد تاکنون هیچ اظهارنظر رسمی در این زمینه نداشته است. مرکز رسانه های دیجیتال نیز برای حل این مشکل تلاش کرده است، اما اختلالات همچنان ادامه دارد.