• خانه
  • اخبار
  • سیستم بلاک چین اپل احتمالا توسط این شرکت ساخته خواهد شد

سیستم بلاک چین اپل احتمالا توسط این شرکت ساخته خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیستم بلاک چین اپل احتمالا توسط این شرکت ساخته خواهد شد

بلاک چین یکی از فناوری هایی است که در چند سال اخیر توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. اگرچه شنیدن نام این فناوری ناخواسته ما را به یاد دنیای ارزهای دیجیتال می اندازد، اما بلاک چین به این حوزه محدود نمی شود. اخیراً شایعاتی مبنی بر ساخت سیستم بلاک چین اپل توسط این شرکت منتشر شده است. اس ترنجی با من باش.

هدف کوپرتینوها از توسعه مکانیسم BlockChian چیست؟

این هفته اخبار جالب برای یک برنامه NFT در اپ استور منتشر شد و با وجود ماه‌ها نمایش عمومی، به نظر می‌رسید که اپل ناگهان آن را حذف کرد. اپل ادعا می کند که این برنامه با فروش NFT که قابل فروش مجدد یا حتی ذخیره در یک بلاک چین نیست، مشتریان را گمراه می کند. این ممکن است یک دست کم گرفتن کوچک به نظر برسد، اما این تقصیر توسعه دهنده نیست. به نظر می رسد این برنامه برای قسمت خاکستری دفترچه راهنمای غیر موجود اپل (برای NFT) طراحی شده است. شایان ذکر است که ظرف یک ساعت پس از انتشار این خبر، اپل به طرز معجزه آسایی آن را به اپ استور بازگرداند.

توکن NFT چیست؟ هر آنچه که باید در مورد توکن های غیر قابل تعویض بدانید

کل داستان یک سوال جالب تر را ایجاد می کند: برنامه اپل برای NFT دقیقا چیست؟ از یک طرف، من مطمئن هستم که اپل چیزی جز ممنوعیت صریح NFT در اپ استور نمی خواهد. اپل ادعا می کند که بخش کلیدی اپ استور از مشتریان در برابر کلاهبرداری محافظت می کند. انجام این کار در محیط NFT امروزی بسیار دشوار است. قرار دادن برنامه های فریبنده در سیستم بسیار امن اپ استور یک کابوس است و می تواند چیزی باشد که اپل را ملزم به ایجاد SEC داخلی خود کند.

سیستم بلاک چین اپل

اما نکته مهم دیگری نیز وجود دارد؛ اپل پول را دوست دارد و به ویژه به درآمد حاصل از خدمات خود از اپ استور اهمیت می دهد. بازی‌ها محبوب‌ترین آیتم‌های اپ استور هستند که سالانه ده‌ها میلیارد دلار درآمد برای اپل ایجاد می‌کنند. به نظر می رسد که چشم انداز شرکت های بازی سازی NFT در دهه آینده به طور فزاینده ای محتمل به نظر می رسد و از دست دادن این درآمد برای تعهد اپل به پرداخت های درون برنامه ای در بازی های تلفن همراه ویرانگر خواهد بود.

اپل چگونه سیستم پرداخت درون برنامه ای IAP خود را با دارایی های NFT و بلاک چین در چین محاسبه می کند؟

اگرچه برنامه های کاربردی منفرد ممکن است بتوانند مالیات اپل را بر فروش NFT اولیه توجیه کنند، هیچ راهی برای افزایش هزینه های مشابه برای فروش ثانویه NFT همتا به همتا که قبلاً متعلق به آنها است وجود ندارد. ویترین‌های NFT مانند OpenSea و Rarible قبلاً برنامه‌هایی را در اپ استور راه‌اندازی کرده‌اند، اما این برنامه‌های محلی فقط به کاربران اجازه می‌دهند NFT را تماشا کنند و به اپل که مالک فروشگاه است متعهد نشوند. اکثر استارت آپ های قانونی NFT به دنبال پشتیبانی از دستگاه های تلفن همراه هستند و اپل از دستورالعمل های واضح پیروی نمی کند. این می‌تواند منجر به سرمایه‌گذاری بیشتر توسعه‌دهندگان در تجربه‌های مبتنی بر وب شود که قوانین اپ استور را دور می‌زند.

سیستم بلاک چین اپل

باور كردن TechCrunchآنچه مشخص است این است که اگر اپل یک تقسیم بندی خاص برای NFT در قوانین اپ استور ایجاد کند، با شرایط آن مطابقت کامل خواهد داشت. آنها می توانند از چندین مسیر مختلف انتخاب کنند. ما می‌توانیم دنیایی را ببینیم که در آن اپل فقط می‌تواند دارایی‌های خاصی را در بلاک چین‌های خاص بخرد یا حتی بلاک چین خود را بسازد. اما مسیر اپل برای کنترل تجربه کاربر احتمالاً متکی به دریافت هزینه‌های مستقیم اپل برای ساخت قراردادهای هوشمند NFT است که توسعه‌دهندگان ممکن است نیاز داشته باشند از آن برای پیروی از سیاست‌های فروشگاه App استفاده کنند.

این به راحتی می تواند به عنوان تلاشی برای اطمینان از اینکه کاربران تجربه ای ثابت دارند و می توانند به پلتفرم های NFT در اپ استور اعتماد کنند توجیه شود. این قراردادهای هوشمند می توانند به طور خودکار برای اپل پاداش ارسال کنند و راه را برای پرداخت های جدید در برنامه هموار کنند. این قیمت حتی می تواند به معاملات خارج از اکوسیستم اپل نیز تعمیم یابد. می‌توان ویژگی‌های پیچیده‌تری ایجاد کرد که به اپل اجازه می‌دهد گردش‌های کاری مانند معکوس کردن تراکنش‌ها را مدیریت کند.

توکن‌های NFT با خطر مرگ حذف شدند

نیازی به گفتن نیست که هر یک از این حرکت ها در بین توسعه دهندگان فعلی بسیار بحث برانگیز خواهد بود. هر گونه اجبار در نحوه نوشتن قراردادهای هوشمند و اجازه استفاده از آنها توسط اپل، تفاوت بزرگی در دنیای رمزنگاری ایجاد می کند و منجر به سردرگمی زیادی در اکوسیستم توسعه دهندگان خواهد شد. اما واضح است که اپل برای مدت طولانی نادیده گرفتن این بازار دشوار خواهد بود.