• خانه
  • اخبار
  • سیذارتا سرینیواسا، رهبر رباتیک آمازون، برای پیوستن به شرکت خودروهای خودران کروز، شرکت می کند.

سیذارتا سرینیواسا، رهبر رباتیک آمازون، برای پیوستن به شرکت خودروهای خودران کروز، شرکت می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیذارتا سرینیواسا، رهبر رباتیک آمازون، برای پیوستن به شرکت خودروهای خودران کروز، شرکت می کند.

سیذارتا سرینیواسا، رهبر رباتیک آمازون، برای پیوستن به شرکت خودروهای خودران کروز، شرکت می کند.
سیذارتا “سید” سرینیواسا. (عکس فایل brooztechnology)

سیذارتا سرینیواسا، یک متخصص برجسته رباتیک و استاد دانشگاه واشنگتن، سمت خود را به عنوان مدیر هوش مصنوعی رباتیک در آمازون ترک کرد و به کروز، زیرمجموعه خودروهای خودران جنرال موتورز پیوست.

در یک پست لینکدین، سرینیواسا گفت که چهار سال فوق‌العاده در ساخت و مقیاس‌سازی هوش مصنوعی رباتیک آمازون برای اجرا سپری کرده است و او برای شروع یک سفر جدید در نزدیکی قلب خود، «اختراع الگوریتم‌ها و مشارکت با عملیات‌های مقیاس نمایی» هیجان‌زده است. تحرک خودمختار.»

Srinivasa استاد بوئینگ در دانشکده علوم کامپیوتر پل جی آلن در UW است. نقش او در کروز به عنوان یک مهندس برجسته خواهد بود.

محمد الشناوی، معاون اجرایی مهندسی در کروز، در پست خود در لینکدین گفت: “تخصص عمیق سرینیواسا در رباتیک و هوش مصنوعی برای کروز حیاتی خواهد بود، زیرا ما کسب و کار خود را افزایش می دهیم.”

Srinivasa در سال 2017 پس از انتقال کل تیم خود متشکل از بیش از 12 محقق از دانشگاه کارنگی ملون به UW وارد شد. او در توضیح این نقش در لینکدین گفت: در سال 2018، او به آمازون ملحق شد تا سازمان هوش مصنوعی رباتیک (RAI) غول فناوری را تأسیس کند و رهبری آن را بر عهده بگیرد – «متمرکز بر اختراع و استقرار رباتیک و هوش مصنوعی برای دستکاری و تحرک با انسان و اطراف آن».

سرینیواسا پس از پیوستن به آمازون به brooztechnology گفت: “UW و آمازون سابقه همکاری طولانی داشته اند، و من واقعاً از هر دو سازمان سپاسگزارم که به من اجازه دادند پلی بین علمی که در UW توسعه می دهیم و کاربردهای آن علم در آمازون باشم.” .

شرکت کروز مستقر در سانفرانسیسکو در سال 2019 دفتری را در منطقه سیاتل افتتاح کرد. مایکروسافت در آن سال به آن ملحق شد و به سرمایه گذاری 2 میلیارد دلاری در کروز در کنار جنرال موتورز، هوندا و سایرین ملحق شد تا تجاری سازی وسایل نقلیه خودران را تسریع بخشد و فناوری رایانش ابری خود را به این شرکت معرفی کند. معادله