• خانه
  • اخبار
  • سیاست توییتر در مورد قرص های سمی در برابر تلاش های ایلان ماسک چیست؟

سیاست توییتر در مورد قرص های سمی در برابر تلاش های ایلان ماسک چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیاست توییتر در مورد قرص های سمی در برابر تلاش های ایلان ماسک چیست؟

ایلان ماسک اخیرا با خرید 9.2 درصد از سهام توییتر به بزرگترین سهامدار این شبکه اجتماعی محبوب تبدیل شده است. اما این پایان ماجرا نبود و او بعداً پیشنهادی 41 میلیارد دلاری برای تصاحب کل حساب توییتر ارائه کرد. حال، سیاست توییتر در مورد یک قرص سمی در برابر تلاش های ایلان ماسک برای تسلط بر توییتر چیست؟ اس ترنجی با من باش.

سیاست قرص سمی توییتر چیست و چرا این سیاست اتخاذ شد؟!

چند هفته پیش ایلان ماسک با اعلام سهم 9 درصدی خود در توییتر جهان را شگفت زده کرد. ثروتمندترین مرد جهان و رئیس شرکت های محبوب تسلا و اسپیس ایکس در حال حاضر به عنوان بزرگترین سهامدار در توییتر شناخته می شود. به محض انتشار این خبر، بلافاصله پس از خرید آن گمانه زنی های زیادی به راه افتاد. با این حال، هدف و فضای توییتر کاملاً با حوزه های سرمایه گذاری معمول ایلان ماسک متفاوت است.

به احتمال زیاد، ماسک مستقیماً در تلاش است تا برخی از سیاست های توییتر را تغییر دهد. این شبکه یکی از شبکه های اجتماعی است که وی یکی از فعال ترین و محبوب ترین حساب های کاربری در آن می باشد. با این حال به نظر می رسد سایر کارکنان این شرکت مانعی برای ایلان ماسک باشند. بنابراین ناگهان سعی کرد کل شرکت را بخرد. اما چالش های زیادی بین او و این تلاش بی پروا وجود خواهد داشت.

سیاست قرص سمی در توییتر

تجربه ایلان ماسک مورد استقبال سهامداران قرار نگرفت. بنابراین از تاکتیک های قرص سمی برای جلوگیری از آن استفاده می کنند. اما این “قرص های سمی” دقیقا چیست؟ این سیاست‌ها به عنوان پادمان‌هایی شناخته می‌شوند که توسط سهامداران کوچکتر در شرکت‌های آزاد ایجاد می‌شوند. قرص های سمی برای مقابله با تصاحب شرکت ها توسط سرمایه گذاران و عقب نگه داشتن سهام آنها استفاده می شود. آخرین تجربه ایلان ماسک بهترین نمونه از عملکرد قرص های سمی است.

تاکتیک های قرص سمی به ایلان ماسک اجازه نداد توئیتر را تصاحب کند

ایلان ماسک با پیشنهادی حدود 41 میلیارد دلار تلاش کرد تا به سرمایه گذاران در مقایسه با ارزش سهام سرمایه گذاران پاداش بدهد. البته هدف او کنترل کامل روی توییتر است. با این حال، سرمایه گذاران انتظار سود طولانی مدت دارند. این زمانی است که سیاست قرص های سمی وارد عمل می شود و این فرآیند جذب اجباری را دشوار می کند. در بازار مالی به اصطلاح نگرش ایلان ماسک تصرف خصمانه اسم من هست. قرص های سمی تعیین می کنند که سرمایه گذار چه مقدار از سهام یک شرکت را می تواند به دست آورد.

چندین روش وجود دارد. اما در مورد توییتر، سهامدار باید به محض رسیدن به این عدد، بخشی از پرتفوی خود را دوباره بفروشد. او باید سهام را با تخفیف به قیمت بازار به سایر سهامداران عرضه کند. در رسانه های اجتماعی، این تاکتیک سقفی را برای سهامداری که تا 15 درصد از سهام شرکت را در اختیار دارد، تعیین می کند. در ایالات متحده این قانون می تواند توسط هیئت مدیره تصویب شود و این اتفاق در مورد توییتر و ایلان ماسک افتاد.

پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر به مبلغ 41 میلیارد دلار

مطابق با GizChinaاین مکانیسم قرص های سمی در درجه اول از منافع سهامداران خرد و اقلیت های آنها محافظت می کند. هنگام خرید سهام، سرمایه گذار چشم انداز و برنامه های شرکت را مطالعه می کند. به طور کلی، بازده مورد انتظار سرمایه را نیز در نظر می گیرد. اما زمانی سهامداران خرد نگران خواهند شد که موضع خصمانه ای به وجود بیاید و تغییر در مدیریت شرکت بتواند مسیر این تجارت را به کلی تغییر دهد.

در این میان سهامداران عمده و کنترل کنندگان قدرت در حال تصمیم گیری در این شرکت هستند و حتی ممکن است آن را از بازار سرمایه خارج کرده و آن طور که ماسک قصد داشت آن را به یک شرکت خصوصی تبدیل کنند. در حال حاضر سرنوشت دقیق توییتر مشخص نیست. اما ایلان ماسک دست از خرید برنداشته است. او می خواهد یک شبکه اجتماعی رایگان بسازد. او همچنین قبلاً گفته بود که سابقه دارد.