• خانه
  • اخبار
  • سیاتل یک تک شاخ دیگر اضافه می کند زیرا استارتاپ فناوری خرده فروشی مواد غذایی Swiftly 100 میلیون دلار جمع آوری می کند.

سیاتل یک تک شاخ دیگر اضافه می کند زیرا استارتاپ فناوری خرده فروشی مواد غذایی Swiftly 100 میلیون دلار جمع آوری می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیاتل یک تک شاخ دیگر اضافه می کند زیرا استارتاپ فناوری خرده فروشی مواد غذایی Swiftly 100 میلیون دلار جمع آوری می کند.

سیاتل یک تک شاخ دیگر اضافه می کند زیرا استارتاپ فناوری خرده فروشی مواد غذایی Swiftly 100 میلیون دلار جمع آوری می کند.
(تصویر سویفتی)

ارائه‌دهنده نرم‌افزار خرده‌فروشی Swiftly 100 میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری سری C جمع‌آوری کرده است و به این شرکت کمک می‌کند تا به آخرین استارت‌آپ منطقه سیاتل تبدیل شود تا به ارزش یک میلیارد دلاری برسد.

این دور که توسط BRV Capital Management مستقر در هنگ کنگ رهبری می شود، دومین دور سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری Swiftly در کمتر از شش ماه است.

این برنامه به سرعت برنامه‌های تلفن مارکدار را در اختیار فروشندگان مواد غذایی قرار می‌دهد که برای کمک به خرده‌فروشان در جمع‌آوری داده‌های ارزشمند مشتری و کسب دلارهای تبلیغاتی طراحی شده‌اند و در عین حال تجربه خریدار در فروشگاه را افزایش می‌دهند. برنامه‌ها می‌توانند به مصرف‌کنندگان کمک کنند آنچه را که در راهروها به دنبال آن هستند بیابند، خریدهای گذشته را به خاطر بیاورند و با اسکن محصولات و پرداخت با تلفن‌شان، از خط خطی خود عبور کنند.

به گفته شان ترنر، مدیر ارشد فناوری این شرکت، Swiftly که در سال 2018 تأسیس شد، تقریباً 10 درصد از بازار مواد غذایی کشور را به خود اختصاص داده است. این استارت آپ 150 نفره به 22500 فروشگاه خدمات می دهد که هر کدام توسط شرکت هایی با درآمد سالانه 1 میلیارد دلار یا بیشتر اداره می شوند.

ترنر که در سال 2017 همراه با کهنه کاران Symphony Commerce (مدیر عامل Swiftly)، کارن هو و دانیل کیم، Swiftly را در سال 2017 تأسیس کرد، گفت: “تیم های پیاده سازی ما با حداکثر سرعت ممکن کار می کنند.”

داده‌های جمع‌آوری‌شده از برنامه‌های Swiftly-powered برای فروش تبلیغات بسیار کالیبره‌شده به برندهای مواد غذایی که برای جلب توجه خریداران رقابت می‌کنند، استفاده می‌شود. ترنر گفت همچنین به خواربارفروشان کمک می کند تا در مقابل غول های تجارت الکترونیکی مانند آمازون و والمارت که سرمایه گذاری هنگفتی روی محصولات و خدمات مرتبط با مواد غذایی خود دارند، مقابله کنند.

استارت‌آپ‌های دیگری نیز در حال توسعه فناوری برای خواربارفروشان سنتی هستند، مانند شرکت دیگر سیاتل Veeve که روز دوشنبه به‌روزرسانی فناوری سبد خرید هوشمند خود را اعلام کرد.

Swiftly از بخشی از بودجه جدید برای گسترش به بازارهای خارج از تجارت مواد غذایی استفاده خواهد کرد. این شرکت فروشگاه‌های آجر و ملات فروش کالاهای خانگی، بهبود خانه، لوازم الکترونیکی، مد و کالاهای ورزشی را هدف قرار می‌دهد.

در حال حاضر، این شرکت عمدتاً در بخش مواد غذایی به فعالیت خود ادامه می دهد و مجموعه ای از نرم افزارها را ارائه می دهد که علاوه بر تقویت برنامه های تلفن مصرف کننده، از هوش مصنوعی برای نظارت بر موجودی و ردیابی روند مصرف کنندگان استفاده می کند.

ترنر گفت که این تجارت به تنهایی در حال رونق است. رشد تا حدی توسط طیفی از تغییرات اجتماعی و اقتصاد کلان هدایت می شود.

سیاتل یک تک شاخ دیگر اضافه می کند زیرا استارتاپ فناوری خرده فروشی مواد غذایی Swiftly 100 میلیون دلار جمع آوری می کند.

ترنر گفت Millennials برای اولین بار در طول همه گیری همه گیر شروع به تهیه غذاهای خانگی به صورت دسته جمعی کردند. پیش از این، این متخصصان جوان بسیار بیشتر در بیرون از خانه غذا می خوردند.

ترنر گفت: «یک نسل کامل یاد گرفتند که چگونه در طول همه‌گیری آشپزی کنند.

علاوه بر این، افزایش تورم باعث شده است که مصرف کنندگان در هر سنی در سفر به رستوران ها تجدید نظر کنند و به فروشگاه های مواد غذایی مراجعه کنند. ترنر گفت که آنها لیست های خرید منظمی تهیه می کنند و حتی هزینه های بسیار بالای گاز را در خرید خود لحاظ می کنند. هنگامی که این خریداران به فروشگاه می رسند، به روشی پس انداز می کنند که به تازگی مانند سال گذشته نبوده است.

ترنر گفت: “بقالی ها شاهد فروش بی سابقه ای هستند.”

ترنر گفت که مردم برای خرید کمتر هزینه بیشتری می کنند، بنابراین از برندهای مواد غذایی ممتاز دور می زنند و به طور فزاینده ای به تخفیف ها و فروش های ارائه شده از طریق برنامه های فروشگاه های مواد غذایی روی می آورند.

داده‌های خرید مشتری Swiftly به این خریداران کمک می‌کند تا با یافتن معاملات و اقلام فروش، فهرست‌های مواد غذایی خود را تنظیم کنند – در حالی که دلارهای تبلیغاتی برای خرده‌فروش کسب می‌کنند.

ترنر گفت، برنامه‌های تلفن، برنامه‌ریزی برای سفرهای (خرید) را تا حد ممکن آسان می‌کنند، در حالی که به فروشگاه‌های مواد غذایی «قابلیت‌های فنی مشابهی را ارائه می‌دهند که سه بزرگ»، نام مستعار آمازون، تارگت و والمارت، دارند.

تبلیغات کالیبره شده با استفاده از داده های مصرف کننده به تجارت بزرگی برای خرده فروشان تبدیل شده است. گروه مشاوره بوستون تخمین می زند که چنین درآمد تبلیغاتی تا سال 2026 به 110 میلیارد دلار افزایش یافته و 75 میلیارد دلار سود خواهد داشت.

خواربارفروشان در طول تاریخ برخی از این داده ها را از کارت های وفاداری خریداران جمع آوری کرده اند. اما آمازون، تارگت و والمارت به ویژه در استفاده از داده‌های تجارت الکترونیکی دقیق برای درک اینکه یک خریدار چه چیزی می‌خرد، مهارت دارند. این غول‌های تجارت الکترونیک از داده‌ها برای فروش تبلیغات بسیار کالیبره شده به شرکت‌هایی استفاده می‌کنند که محصولات مشابهی را ارائه می‌کنند که احتمالاً مصرف‌کنندگان می‌خواهند.

ترنر گفت داده‌های مصرف‌کننده به غول‌های تجارت الکترونیک مانند آمازون برتری قدرتمندی نسبت به خرده‌فروشان سنتی آجر و ملات داده است. او گفت آمازون می تواند به شدت به درآمد رو به رشد تبلیغات خود تکیه کند و در عین حال ده ها میلیون دلار در زیرساخت های تجارت الکترونیک و لجستیک سرمایه گذاری کند.

او گفت: «اگر آمازون مجبور نباشد از فروش کالاها پول دربیاورد، آنها همیشه می‌توانند قیمت‌های پایین‌تر و تجربه بهتری برای مشتری ارائه دهند. … این امر برای خواربارفروشان داشتن یک پلتفرم فناوری که قادر به رقابت با آن باشد حیاتی می کند.

به گفته ترنر، این بدان معناست که خواربارفروشان، که از لحاظ تاریخی در پذیرش فناوری جدید کند بوده اند، به طور فزاینده ای مشتاق به استقبال نرم افزارهایی هستند که می تواند آنها را “در یک زمین بازی با آمازون” قرار دهد.

درآمد تجارت الکترونیک در سال اول همه‌گیری افزایش یافت، زیرا مصرف‌کنندگان در طول قرنطینه COVID-19 در خانه‌های خود محبوس شده بودند تا برای خرید به صفحه نمایش خود مراجعه کنند. یکی از بزرگترین معماهای اقتصادی مطرح شده توسط همه‌گیری این است که آیا عادات تجارت الکترونیکی جدید مصرف‌کنندگان پس از سرکوب شیوع ویروس توسط واکسن‌ها و شروع دوباره رانندگی خریداران به فروشگاه‌های مواد غذایی باقی می‌ماند یا خیر.

به گفته ترنر، امروزه بیش از 80 درصد از معاملات خرده فروشی در یک فروشگاه فیزیکی به جای آنلاین انجام می شود و 90 درصد از خرید مواد غذایی در فروشگاه فیزیکی به جای برنامه یا مرورگر وب انجام می شود.

ترنر گفت، فشار همه‌گیر سفارش‌های خواربارفروشی منجر به یک “سرقت موقت” در رفتار مصرف‌کننده شد.

او گفت: “شما فکر می کنید هیچ اتفاقی نیفتاده است.”

با اعلام روز دوشنبه، Swiftly به جمع نزدیک به 20 استارت آپ دیگر تک شاخ منطقه سیاتل می پیوندد که در سال های اخیر از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده اند.

ماموریت ما این است که خرده‌فروشان را قادر کنیم از آنالوگ به الگوریتمی حرکت کنند، زیرا برندگان در این دوره جدید تجارت با سرعتی که می‌توانند کسب‌وکار خود را دوباره اختراع کنند تا خریداران را به‌صورت دیجیتال جذب کنند و از این روابط دیجیتالی کسب درآمد کنند، مشخص می‌شوند. کیم در بیانیه ای گفت.