• خانه
  • اخبار
  • سیاتل سقف کارمزد دائمی 15 درصدی را برای شرکت های تحویل غذا، با مصالحه کلیدی، تصویب می کند

سیاتل سقف کارمزد دائمی 15 درصدی را برای شرکت های تحویل غذا، با مصالحه کلیدی، تصویب می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیاتل سقف کارمزد دائمی 15 درصدی را برای شرکت های تحویل غذا، با مصالحه کلیدی، تصویب می کند

سیاتل سقف کارمزد دائمی 15 درصدی را برای شرکت های تحویل غذا، با مصالحه کلیدی، تصویب می کند
(عکس اوبر)

شورای شهر سیاتل روز سه‌شنبه رای به وضع دائمی سقف ۱۵ درصدی در هزینه‌هایی داد که خدماتی مانند Uber Eats، DoorDash، Grubhub و سایر خدمات از رستوران‌ها برای تحویل غذا دریافت می‌کنند.

این محدودیت از آوریل 2020، زمانی که به عنوان بخشی از یک دستور اضطراری در آغاز همه‌گیری معرفی شد، اعمال شده است. در نظر گرفته شده بود که با افزایش سفارشات عرضه، مشکلات مالی که مشاغل کوچک تحت دستور توقف با آن مواجه بودند، کاهش دهد.

بدون این سقف، برخی از شرکت‌های تحویل کالا قبل از همه‌گیری تا 30 درصد از رستوران‌ها هزینه دریافت می‌کردند.

قانون جدید که توسط اعضای شورا، دن اشتراوس و الکس پدرسن حمایت می‌شود، حاوی مقرراتی است که به خدمات تحویل اجازه می‌دهد در صورتی که رستوران‌ها خدمات غیر تحویلی اضافی مانند بازاریابی و مشاوره خریداری کنند، هزینه بیشتری دریافت کنند.

سانفرانسیسکو ماه گذشته استثنای مشابهی را تصویب کرد و قانون خود را اصلاح کرد تا در چنین شرایطی هزینه های بیشتری را مجاز کند. سانفرانسیسکو پس از اینکه سقف کارمزد 15 درصد خود را در ژوئن 2021 دائمی کرد، با شکایتی از طرف Grubhub مواجه شد. Grubhub و سایر شرکت ها نیز پس از تصویب سقف هزینه تحویل دائمی در سال گذشته، از نیویورک شکایت کردند.

استراوس قبل از رای گیری گفت: “ما می دانیم که محدود کردن هزینه های تحویل غذا در طول همه گیری همه گیر به نفع کوچکترین مشاغل و مصرف کنندگان ما است.” و افزود که “پایه خوبی برای بهبودی طولانی مدت باقی می ماند.”

شورای شهر سیاتل این قانون را 7-0 تصویب کرد و اعضای شورا ترزا مسکودا و لیزا هربولد غایب بودند.

خدمات تحویلی که brooztechnology با آنها تماس گرفته بود، به طور کلی قانون جدید سیاتل را با شرط انصراف، حتی اگر از روند قانونی ناراضی بودند، می پذیرفتند.

به عنوان مثال، اوبر در بیانیه ای اعلام کرد که این شرکت “امیدوار است رویکرد همکاری بیشتری از سوی شورای شهر داشته باشد.” با این حال، در بیانیه اضافه شده است، اوبر «زبان هزینه‌های تحویل ثابت را حفظ می‌کند که به رستوران‌ها این امکان را می‌دهد تا خدماتی را که به بهترین وجه مناسب کسب‌وکارشان است انتخاب کنند و صاحبان رستوران‌ها را برای موفقیت در یک صنعت رقابتی فزاینده آماده می‌کند و در عین حال برای خدماتی که واقعاً نیاز دارند، پرداخت می‌کند. “

یکی از سخنگویان Grubhub گفت: شهرها می‌دانند که رستوران‌ها به انتخاب‌های بیشتری نیاز دارند، نه کمتر، و کنترل‌های قیمت دوران همه‌گیری خود را بر این اساس تنظیم می‌کنند، و افزود که فرمان سیاتل «توانایی هر رستوران را برای انتخاب خدمات کلیدی برای کمک به رشد خود حفظ می‌کند. تجارت، از جمله بازاریابی، تبلیغات، مشاوره و تحویل.

بر اساس تجزیه و تحلیل کارکنان شورای شهر سیاتل، این ماده می تواند به جلوگیری از انتقال هزینه های پلت فرم های تحویل غذا به مصرف کنندگان کمک کند. بر اساس این تحلیل، پلتفرم‌های خواربارفروشی پس از موجی از محدودیت‌های موقتی مشابه در سراسر کشور، هزینه‌های اضافی 1.00 تا 2.50 دلاری را به صورت‌حساب‌های مصرف‌کننده اضافه کردند.

DoorDash از این ماده حمایت کرد اما هشدار داد: «کنترل قیمت می‌تواند منجر به افزایش هزینه‌ها برای مشتریان، سفارش‌های کمتر برای رستوران‌های محلی و فرصت‌های سود کمتر برای Dashers شود. ما مشتاقانه منتظر تعامل با سیاست گذاران برای یافتن راه حل هایی هستیم که از رستوران ها، مشتریان و داشیرها حمایت بهتری می کند.

طبق یک ارائه شورا، رستوران ها معمولاً حاشیه سود محدودی از 10 درصد یا کمتر دارند و به طور فزاینده ای برای ادامه فعالیت به تحویل غذا متکی هستند. آنها همچنین قدرت چانه زنی محدودی برای مذاکره با هزینه های کمتر دارند.

جی اینسلی، فرماندار واشنگتن، سقف مشابهی را در سراسر ایالت در طول همه‌گیری وضع کرد، که در ژوئن 2021 برداشته شد. مینیاپولیس و فیلادلفیا محدودیت‌های دائمی 15 درصدی را برای هزینه‌های تحویل غذا اعمال کرده‌اند.

در ماه مه، شورای سیاتل همچنین قانونی را تصویب کرد که حداقل دستمزد و سایر حمایت‌ها را برای کارگران شرکت‌کننده که سفارشات ارائه‌دهندگان خدمات درخواستی را تکمیل می‌کنند، به تصویب رساند.

وقتی همه‌گیری شروع شد، بسیاری از رستوران‌ها از شرکت‌های تحویل کالا به عنوان راهی برای فروش غذا استقبال کردند در حالی که رستوران‌هایشان خالی بود، اما مسائلی از هزینه‌ها تا خدمات ناهموار به زودی به یک مشکل تبدیل شد. به عنوان مثال، برخی از رستوران‌ها شکایت کرده‌اند که شرکت‌های تحویل‌دهنده منوها را حذف می‌کنند و آن‌ها را در برنامه‌های خود پست می‌کنند بدون اینکه ابتدا از مدیران یا مالکان بپرسند.

در پاسخ، شورای شهر سیاتل سال گذشته محدودیت‌های جدیدی اعمال کرد که خدمات تحویل را ملزم می‌کند قبل از اینکه به کاربرانشان اجازه سفارش غذای بیرون‌بر را بدهد، با رستوران‌ها توافق کنند.