• خانه
  • اخبار
  • سیاتل بودجه شهری جدیدی را تصویب می کند که کسری را با درآمد اضافی مالیات کسب و کار پوشش می دهد

سیاتل بودجه شهری جدیدی را تصویب می کند که کسری را با درآمد اضافی مالیات کسب و کار پوشش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیاتل بودجه شهری جدیدی را تصویب می کند که کسری را با درآمد اضافی مالیات کسب و کار پوشش می دهد

سیاتل بودجه شهری جدیدی را تصویب می کند که کسری را با درآمد اضافی مالیات کسب و کار پوشش می دهد
آمازون Spheres و ساختمان های دیگر در محوطه مرکزی این شرکت در سیاتل. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

مالیات بر تجارت بزرگ سیاتل بیش از حد انتظار درآمد به ارمغان می آورد. اکنون شهر از مازاد آن برای کمک به بستن سوراخ های بزرگ در بودجه خود استفاده می کند.

شورای شهر روز سه‌شنبه طرحی را تصویب کرد که از این پول اضافی برای پوشش کسری بودجه عمومی برای دو سال آینده استفاده می‌کند.

مالیات JumpStart که در ابتدا در سال 2020 تصویب شد، دستمزدهای بزرگ‌ترین شرکت‌های شهر را هدف قرار می‌دهد و برای پرداخت هزینه مسکن مقرون به صرفه و خدمات بی‌خانمان‌ها، پروژه‌های توسعه اقتصادی منصفانه و سرمایه‌گذاری‌های Green New Deal برای کمک به شهر برای دستیابی به اهداف زیست‌محیطی طراحی شده است.

این پروژه ها به طور کامل توسط JumpStart تامین می شوند که در سال اول 248.1 میلیون دلار به دست آورد – 48.1 میلیون دلار بیشتر از پیش بینی شده.

قانون تصویب شده در روز سه شنبه اجازه می دهد تا 29.4 میلیون دلار از درآمد JumpStart در سال 2022 به صندوق عمومی تخصیص داده شود، تا سقف 71.1 میلیون دلار در سال 2023 و تا سقف 84 میلیون دلار در سال 2024 در صورت لزوم. بودجه JumpStart برای برنامه های خاصی در نظر گرفته نشده است، اما صندوق عمومی برای خدمات مختلف شهری پرداخت می کند.

صبر مالابا، مدیر اجرایی کنسرسیوم توسعه مسکن، در بیانیه ای گفت: «با حسن نیت و با مشارکت ما به عنوان یک جامعه، بودجه به وعده کامل جامپ استارت سیاتل برای مسکن مقرون به صرفه و در عین حال حمایت از برنامه های موجود، احترام می گذارد. “مزایای اجتماعی و اقتصادی این تصمیم برای خانواده ها و کل جوامع در سراسر شهر احساس خواهد شد.”

سیاتل پیش از آغاز فرآیند برنامه ریزی بودجه در پاییز امسال با کسری عملیاتی 141 میلیون دلاری برای سال 2023 و 152 میلیون دلاری برای سال 2024 مواجه بود. علاوه بر این، شهر پیش‌بینی‌هایی را در ماه نوامبر منتشر کرد که کاهش خالص 64 میلیون دلاری مالیات غیر مستقیم املاک، 9.4 میلیون دلار از صندوق عمومی و 4.5 میلیون دلار از مالیات سودا را طی دو سال آینده پیش‌بینی می‌کرد.

وقتی این اعداد مشخص شد، شهردار و شورای شهر شروع به بررسی درآمد اضافی از JumpStart کردند تا برخی از شکاف ها را پوشش دهند. شهردار بروس هارل، ماه گذشته در اجلاس brooztechnology، نسبت به از دست رفتن درآمد مالیاتی به دلیل دورکاری ابراز نگرانی کرد.

هارل روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: شورا سرمایه گذاری های لازم را در بودجه پیشنهادی ما برای بهبود امنیت عمومی، اقدام فوری در مورد بحران مسکن و بی خانمانی و تعهد مجدد به خدمات ضروری مورد نیاز ساکنان تصویب کرد.

در جلسه روز سه شنبه، ترزا مسجدی، رئیس بودجه شورای شهر، بر موقتی بودن اعتبارات تخصیص مجدد تاکید کرد.

او گفت: «برای ما مهم بود که فقط برای آن دوره دو ساله از این بودجه استفاده کنیم.

اما Kshama Sawant، عضو شورا، گفت که شهر عادت بدی در استفاده از مالیات بر حقوق برای پروژه‌هایی فراتر از محدوده اصلی خود ایجاد کرده است.

او گفت: «اعضای شورا استدلال کرده‌اند که خوب است از «مالیات آمازون» برای جلوگیری از کاهش بیشتر بودجه استفاده شود، به جای استفاده از آن برای مسکن و طرح جدید سبز همانطور که در ابتدا در نظر گرفته شده بود.

تاثیر اخراج در صنعت

این مالیات برای دستمزدهای بالاتر از 150000 دلار در سال در شرکت‌هایی با هزینه‌های حقوق سالانه 7 میلیون دلار یا بیشتر اعمال می‌شود که شامل غول‌های صنعتی مانند آمازون می‌شود.

هدف اصلی این مالیات همیشه پرداختن به بحران مسکن و بی خانمانی سیاتل بوده است، اگرچه این درآمد به شهر کمک کرده تا از مشکلات اقتصادی در طول همه‌گیری نجات یابد.

این شهر انتظار دارد مالیات بر حقوق و دستمزد 290 میلیون دلار در سال 2023 و 311 میلیون دلار در سال 2024 افزایش یابد.

آنچه باید دید این است که آیا مالیات می تواند پیش بینی درآمد را در میان اخراج های گسترده در سراسر بخش فناوری برآورده کند یا خیر.

بر اساس ردیاب اخراج brooztechnology، امسال هزاران کارگر فناوری در منطقه سیاتل اخراج شده اند، بدون احتساب اخراج های بزرگی که آمازون در اوایل ماه جاری اعلام کرد. این شرکت قصد دارد حدود 10000 شغل را کاهش دهد. آمازون که بیش از 55000 کارمند شرکتی را در منطقه سیاتل استخدام می کند، نگفت که آیا تمام اخراج ها در سیاتل خواهد بود یا خیر، اما چندین تیم از کار برکنار شده در این شهر مستقر هستند.

به نظر نمی رسد مقامات شهری برای کاهش درآمد جامپ استارت مربوط به اخراج های اخیر آماده شوند، اگرچه مقامات شورا در جلسه 14 نوامبر گفتند که انتظار دارند کاهش اشتغال منجر به کاهش حدود 9.4 میلیون دلاری از صندوق عمومی شود.

بر اساس داده های اداره امنیت اشتغال ایالت، اشتغال در صنعت اطلاعات ایالت واشنگتن در اواسط اکتبر نسبت به ماه قبل 5900 یا بیش از 3 درصد کاهش یافت. ESD به brooztechnology گفت که این بزرگترین کاهش ماهانه کلی در تاریخ بخش اطلاعات ایالت است.

این اخراج تنها بخش کوچکی از رشد انفجاری صنعت فناوری سیاتل در سال‌های اخیر را نشان می‌دهد، اما باید دید که این بخش تا چه اندازه کوچکتر خواهد شد.

این مالیات با مخالفت اتاق بازرگانی متروپولیتن سیاتل و انجمن مرکز شهر سیاتل مواجه شد. سایرین در جامعه فناوری هشدار دادند که می تواند به رشد شغل سیاتل آسیب برساند.

انجمن مرکز شهر سیاتل در اوایل این ماه گزارشی را در مورد هزینه های شهر در دهه گذشته منتشر کرد. مطالعه ECONorthwest نشان داد که درآمد مالیاتی در سیاتل از سال 2013 سریعتر از اشتغال و جمعیت رشد کرده است.

جان اسکولز، مدیر اجرایی DSA در نامه ای به شورای شهر گفت: «ما معتقدیم که این مهم است که شورا بودجه ای پایدار را تصویب کند که بهبود اقتصادی بیشتر و همچنین سرمایه گذاری در امنیت عمومی و بی خانمانی را در اولویت قرار دهد.»

وی افزود: ما معتقدیم که این امر با استفاده از درآمدهای موجود در شهر امکان پذیر است.

مسجده، به نوبه خود، مخالف است. او گفت که کسری بودجه پیش بینی شده “نیاز به درآمد تدریجی اضافی را برجسته می کند، چیزی که من به حمایت از آن ادامه خواهم داد.”