• خانه
  • اخبار
  • سیاتل به رتبه 9 در رده بندی اکوسیستم استارت آپی جهانی رسید

سیاتل به رتبه 9 در رده بندی اکوسیستم استارت آپی جهانی رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیاتل به رتبه 9 در رده بندی اکوسیستم استارت آپی جهانی رسید

سیاتل به رتبه 9 در رده بندی اکوسیستم استارت آپی جهانی رسید
(عکس brooztechnology / کورت شلوسر)

سیاتل در رتبه‌بندی سالانه ژنوم استارت‌آپ برای اکوسیستم جهانی استارت‌آپ رتبه نهم را به خود اختصاص داد که نسبت به سال گذشته یک رتبه بالاتر بود. این منطقه همچنین از نظر دانش اکوسیستم در آمریکای شمالی رتبه دوم را دارد.

این رتبه‌بندی‌ها نشان‌دهنده نحوه مدیریت هر منطقه از “عوامل موفقیت” خود است که شامل بهره‌وری، بودجه، دسترسی به بازار، اتصال، دانش و زیرساخت‌ها می‌شود.

استارت آپ ژنوم برای تهیه این گزارش از داده های بیش از سه میلیون شرکت، نزدیک به 300 اکوسیستم و تحقیقات بیش از 10000 مدیر استارتاپ در سراسر جهان استفاده می کند.

در گزارش سیاتل آمده است: «زادگاه مایکروسافت و آمازون یکی از بزرگترین تمرکز استعدادهای فناوری در ایالات متحده را به خود جذب کرده است. این هجوم بیشتر از این هیولاها سود می برد».

سیاتل به رتبه 9 در رده بندی اکوسیستم استارت آپی جهانی رسید
(نمودار شروع ژنوم)

در اوایل سال 2020، سیاتل سه پله جهش کرد و ده رتبه برتر را شکست و از آن زمان تاکنون در آنجا باقی مانده است.

مجدداً، این فهرست، هوش مصنوعی، داده های بزرگ و تجزیه و تحلیل را به عنوان نقاط قوت کلیدی سیاتل فهرست می کند که به دانشگاه واشنگتن به عنوان “پیشرو در یادگیری ماشین و کلان داده” نسبت داده می شود.

این رتبه‌بندی همچنین به استارت‌آپ‌های علوم زیستی در منطقه اشاره می‌کند و به پنج شرکت بیوتکنولوژی مستقر در واشنگتن اشاره می‌کند که در سال 2021 عمومی شدند. این شرکت‌ها هم از نظر حجم و هم از نظر کل درآمد پیشتاز کشور بودند.

بر اساس این گزارش، ایالت واشنگتن 8.5 میلیارد دلار در 549 معامله سرمایه گذاری خطرپذیر در سال 2021 سرمایه گذاری کرده است که 77 درصد بیشتر از 4.8 میلیارد دلار جمع آوری شده در حدود 400 تراکنش در سال 2020 است. بیشتر این فعالیت ها در سیاتل انجام شده است. گزارش اضافه شد

این گزارش خاطرنشان می کند که سیاتل در مراحل اولیه 3.8 میلیارد دلار بودجه کلی داشت و ارزش کل اکوسیستم را در حدود 109 میلیارد دلار در مقایسه با میانگین جهانی 28.6 میلیارد دلار برآورد می کند.

اورن اتزیونی، مدیر اجرایی مؤسسه هوش مصنوعی آلن، گفت: سیاتل در حال ضربه زدن به اکوسیستم استارتاپی است: استعدادهای درجه یک، شتاب دهنده ها و انکوباتورهای شکوفا، و تعداد فزاینده ای از سرمایه گذاران خطرپذیر و سرمایه گذاران فرشته. سیاتل آماده است تا مسیر رشد چشمگیر خود را به عنوان مکانی برای شروع و ایجاد تجارت بزرگ فناوری بعدی ادامه دهد.