• خانه
  • اخبار
  • سیاتل از کیا و هیوندای شکایت کرد و خودروسازان را به حذف فناوری ضد سرقت، دامن زدن به سرقت و آسیب رساندن به جامعه متهم کرد.

سیاتل از کیا و هیوندای شکایت کرد و خودروسازان را به حذف فناوری ضد سرقت، دامن زدن به سرقت و آسیب رساندن به جامعه متهم کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیاتل از کیا و هیوندای شکایت کرد و خودروسازان را به حذف فناوری ضد سرقت، دامن زدن به سرقت و آسیب رساندن به جامعه متهم کرد.

سیاتل از کیا و هیوندای شکایت کرد و خودروسازان را به حذف فناوری ضد سرقت، دامن زدن به سرقت و آسیب رساندن به جامعه متهم کرد.
عکس بیگ استاک

آن دیویسون، دادستان شهر سیاتل، روز دوشنبه شکایتی را علیه کیا و هیوندای تنظیم کرد و مدعی شد خودروسازان نتوانسته‌اند فناوری استاندارد ضد سرقت را در بسیاری از خودروهای خود نصب کنند، که منجر به افزایش سرقت خودرو و آسیب رساندن به ایمنی عمومی شد.

این شکایت که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل تنظیم شده است، ادعا می کند که بین سال های 2011 تا 2021، این دو شرکت تصمیم گرفتند که یک موتور بی حرکت کننده که از روشن شدن خودروها بدون کلید جلوگیری می کند، نصب نکنند، در حالی که 96 درصد از سازندگان خودرو به طور کلی ضد سرقت را در نظر گرفته اند. دستگاه

کیا و هیوندای انتخاب کرده‌اند که به ضرر مشتریان و جامعه خود هزینه‌ها را کاهش دهند. دیویسون در بیانیه ای گفت: در نتیجه، پلیس ما مجبور شده است با افزایش شدید سرقت خودرو و مسائل مربوط به آن با منابع از قبل افزایش یافته مقابله کند.

در این دادخواست ادعا شده است که وسایل نقلیه دزدیده شده می توانند برای اهداف تفریحی، ارتکاب جرایم اضافی و ایجاد تصادفات، به طور بالقوه آسیب به اموال و افراد مورد استفاده قرار گیرند. وی به سرقت خودرو و جرایم مرتبط با آن در سراسر کشور اشاره کرد.

سخنگوی هیوندای این پرونده را “نادرست و غیر ضروری” رد کرد.

ایرا گابریل، مدیر ارشد شرکت و بازاریابی هیوندای موتور گفت: “هیوندای یک سری اقدامات را برای جلوگیری از سرقت خودروهای آسیب دیده انجام داده است، از جمله به روز رسانی نرم افزاری آتی که قرار است از اوایل ماه آینده در دسترس قرار گیرد و به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار گیرد.” بخش آمریکا، از طریق ایمیل.

گابریل گفت که از نوامبر 2021، ایموبلایزرهای موتور در حال حاضر در همه وسایل نقلیه استاندارد هستند.

کیا به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد. در صورت ارائه پاسخ brooztechnology این داستان را به روز می کند.

رفتار متهمان آسایش و امنیت عمومی کل جامعه سیاتل را به خطر انداخته است و بنابراین باعث ایجاد مزاحمت عمومی می شود.

این دعوا شباهت هایی به شکایت پرمخاطب دارد که در اوایل ماه جاری توسط مدارس دولتی سیاتل علیه اکثر شرکت های بزرگ رسانه های اجتماعی جهان ارائه شد. این شکایت ادعا می کند که غول های رسانه ای از جمله تیک تاک، یوتیوب، فیس بوک، اسنپ، اینستاگرام و شرکت های مادر آنها آگاهانه به کودکان آسیب رسانده اند و یک بحران پرهزینه سلامت روان در مدارس ایجاد کرده اند.

شاکیان در هر دو پرونده شامل نمایندگی از شرکت حقوقی سیاتل Keller Rohrback هستند و هر دو مدعی هستند که متهمان قانون مزاحمت عمومی ایالت واشنگتن را نقض کرده اند.

در دادخواستی که این هفته ارائه شد، آمده است: “رفتار متهمان آسایش و امنیت عمومی کل جامعه سیاتل را به خطر انداخته است و بنابراین باعث ایجاد مزاحمت عمومی می شود.”

رسانه های اجتماعی در مرکز دعوای طرح شده توسط ناحیه مدرسه قرار دارند و همچنین نقشی در دعوای سرقت خودرو دارند.

در اواخر سال 2020، نوجوانان شروع به انتشار ویدئوهایی در رسانه های اجتماعی کردند که در آن توضیح می دادند که چگونه می توان خودروها را به سادگی با برداشتن یک قطعه از زیر فرمان و استفاده از کابل USB به سرقت برد. بر اساس گزارش CNBC، پست‌هایی با هشتگ “Kia Boys” تا سپتامبر 2022 بیش از 33 میلیون بازدید در TikTok به دست آوردند. این ویدئوها نوجوانانی را نشان می دهد که در رانندگی بی احتیاطی با وسایل نقلیه سرقتی دست دارند.

داده های جرم از سیاتل و سایر نقاط کشور ایالات متحده به وضوح نشان می دهد که مردم از این درس ها استفاده کرده اند:

  • در سیاتل در سال 2021، سارقان 158 خودروی هیوندای و کیا را سرقت کردند. بر اساس این دادخواست، این رقم در سال گذشته به حدود 825 خودرو افزایش یافت.
  • شاکیان گفتند در حالی که سرقت خودرو در سیاتل از سال 2021 تا سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است، نرخ سرقت برای خودروهای هیوندای 363 درصد و برای خودروهای کیا 503 درصد افزایش یافته است.

این دادخواست همچنین به داده‌هایی اشاره می‌کند که نشان می‌دهد بیشتر وسایل نقلیه به‌جای بردن به مغازه‌ها در محدوده شهر پیدا شده‌اند، و نشان می‌دهد که «وسایل نقلیه برای مقاصد تفریحی یا برای استفاده به عنوان حمل‌ونقل برای سرقت وسیله نقلیه و/یا جرایم دیگر به سرقت رفته‌اند. “

در اعلام این پرونده، شهر به دستگیری سه هفته پیش اشاره کرد که شامل گروهی از نوجوانان بود که ظاهراً از دو وسیله نقلیه سرقتی برای سرقت از یک مرد در سیاتل استفاده کردند و سپس به شهر همسایه فدرال وی فرار کردند. شهر مشخص نمی کند که این خودرو کیا است یا هیوندای. انتشار پلیس سیاتل شامل توضیحاتی در مورد سرقت خودروهای مشابه است.

گابریل گفت، در حالی که هیوندای در حال کار بر روی یک به روز رسانی نرم افزاری برای کمک به رسیدگی به سرقت ها است، این شرکت در حال حاضر “قفل فرمان رایگان، در صورت وجود، برای انتخاب آژانس های اجرای قانون در سراسر کشور” ارائه می دهد. او گفت که سیاتل یکی از این مناطق است. سازمان های مجری قانون مسئولیت توزیع دستگاه ها را بین ساکنان محلی بر عهده دارند.

گابریل گفت: «مالکان همچنین می‌توانند وسایل نقلیه خود را برای خرید و نصب یک کیت امنیتی سفارشی به نمایندگی محلی هیوندای ببرند. “ما برای ناراحتی از مشتریان متأثر عذرخواهی می کنیم.”

در این دادخواست آمده است که گزارش هایی مبنی بر سرقت خودرو توسط سارقان با وجود قفل چرخ ها وجود دارد. او از این شرکت به دلیل دریافت هزینه برای کیت های امنیتی انتقاد کرد و گفت که هیوندای “انتخاب کرده است تا از موج جرم و جنایتی که ایجاد کرده است، درآمد کسب کند.”

شهرداری از کیا و هیوندای می‌خواهد تا اقدامات متعددی را برای رفع این مشکل انجام دهند، از جمله:

  • اقدام برای جلوگیری از سرقت؛
  • تامین بودجه برای جلوگیری از سرقت خودرو؛
  • و تامین بودجه برای پوشش خسارات ناشی از نبود ایموبلایزر موتور.

آدریان دیاز، رئیس پلیس سیاتل در بیانیه ای با اعلام این شکایت گفت: برای محافظت از دارایی های سیاتل که به سختی به دست آورده اند، خودروسازان باید این موضوع را جدی بگیرند و هر کاری که ممکن است برای جلوگیری از این سرقت ها انجام دهند.