• خانه
  • اخبار
  • سوزن فضایی سیاتل به لطف شرکت Spaceflight، اولین وصله ماموریت خود را در آزمایشگاه موشک انجام داد.

سوزن فضایی سیاتل به لطف شرکت Spaceflight، اولین وصله ماموریت خود را در آزمایشگاه موشک انجام داد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سوزن فضایی سیاتل به لطف شرکت Spaceflight، اولین وصله ماموریت خود را در آزمایشگاه موشک انجام داد.

سوزن فضایی سیاتل به لطف شرکت Spaceflight، اولین وصله ماموریت خود را در آزمایشگاه موشک انجام داد.
مخروط موشک برای ماموریت آزمایشگاه موشک برای پرتاب دو ماهواره بلک اسکای با یک وصله ماموریت که سوزن فضایی سیاتل را در سمت راست نشان می دهد تزئین شده است. (آزمایشگاه موشک از طریق توییتر)

چه چیزی می تواند مناسب تر از قرار دادن سوزن فضایی سیاتل در پچ برای یک ماموریت فضایی واقعی باشد؟

اگرچه این ماموریت خاص قرار است در نیمه راه در سراسر جهان پرتاب شود، اما بیش از یک ارتباط در سیاتل با ماموریت Rocket Lab وجود دارد که قرار است از اول آوریل آغاز شود.

محموله پرتاب از پایگاه موشک راکت در شبه جزیره مایا در نیوزلند، دو ماهواره است که توسط یک سازنده مستقر در سیاتل، LeoStella، برای رصد زمین صورت فلکی BlackSky ساخته شده است. LeoStella یک سرمایه گذاری مشترک است که متعلق به Thales Alenia Space، یک شرکت فرانسوی-ایتالیایی است. و بلک اسکای که در واشنگتن دی سی مستقر است، اما دفتری در سیاتل دارد.

مهمتر از همه، آماده سازی برای پرتاب توسط Spaceflight Inc مستقر در سیاتل، که متخصص در پرتاب ماهواره های کوچک مانند فضاپیمای بلک اسکای به مدار است، انجام می شود.

در وصله مأموریت، که به طور عجیبی “بدون ماموریت و ریتم” نامیده می شود، سوزن فضایی به سمت راست وسیله نقلیه پرتاب الکترون راکت آزمایشگاه بالا می رود.

جودی سورنسن، معاون بازاریابی شرکت Spaceflight: «این یک وصله عالی است، اینطور نیست؟» در یک توییت گفت. «سوزن یک کمان است @SpaceflightIncو ما او را دوست داریم!»

در کنار BlackSky، بنای یادبود واشنگتن نیز در راه است.

رابرت پرلمن از CollectSpace، که پوشش خبری از جمله مصنوعات فضایی و سوغاتی‌ها را زیر نظر دارد، گفت این ممکن است اولین بار باشد که بنای یادبود نمادین سیاتل در یک پچ ماموریت فضایی نمایش داده می‌شود، «مگر اینکه Space Needle در پچ محموله ظاهر شود».

“جستجوی سریع به نمونه های دیگری منجر نشد.” او توییت کرد.

بدون ماموریت یک بیت بیست و پنجمین پرتاب راکت لب را رقم خواهد زد، که در آگوست گذشته به لطف ادغام با چک های سفید، به یک شرکت سهامی عام تبدیل شد. بلک اسکای که زمانی یکی از زیرمجموعه های شرکت اسپیس فلایت بود، سال گذشته نیز به صورت عمومی عرضه شد.

این پرتاب صورت فلکی BlackSky را به 14 ماهواره افزایش می دهد و گامی دیگر به سوی هدف این شرکت برای داشتن 30 ماهواره در مدار پایین زمین است. بلک اسکای در حال حاضر جریان ثابتی از تصاویر ماهواره‌ای را به مشتریان دولتی و تجاری ارائه می‌کند، از جمله تصاویری که پیامدهای جنگ در اوکراین را مستند می‌کنند.

پچ “بدون ماموریت یک بیت” احتمالا پس از برخاستن در فروشگاه اینترنتی Rocket Lab ظاهر خواهد شد. Spaceflight Inc. پچ مخصوص به خود را برای این ماموریت دارد که آن را RL-11 می نامد.