• خانه
  • اخبار
  • سوابق نشان می دهد شرکای تحویل آگهی شده توسط آمازون میلیون ها کمک مالی از ایالات متحده دریافت کرده اند

سوابق نشان می دهد شرکای تحویل آگهی شده توسط آمازون میلیون ها کمک مالی از ایالات متحده دریافت کرده اند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سوابق نشان می دهد شرکای تحویل آگهی شده توسط آمازون میلیون ها کمک مالی از ایالات متحده دریافت کرده اند

سوابق نشان می دهد شرکای تحویل آگهی شده توسط آمازون میلیون ها کمک مالی از ایالات متحده دریافت کرده اند
ون های تحویل ممتاز که توسط شرکت های مستقل در برنامه شرکای خدمات تحویل آمازون اداره می شوند، در بسیاری از محله های ایالات متحده به یک مکان معمولی تبدیل شده اند. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

آمازون ارقام رشد جدیدی را برای برنامه شرکای خدمات تحویل خود منتشر کرد و گفت که اکنون 3000 شرکت مستقل روزانه بیش از 10 میلیون بسته را برای آمازون تحویل می دهند، 275000 نفر را استخدام می کنند و در چهار سال گذشته مجموعاً 26 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرده اند.

به مناسبت چهارمین سالگرد برنامه DSP، این آخرین مورد از یک سری پست‌های آمازون است که شرکت‌هایی را که ون‌های تحویل پرایم آمازون آبی تیره را در بسیاری از محله‌ها رایج کرده‌اند، مورد توجه قرار می‌دهد.

اعلامیه آمازون در تضاد با ادعاهای مطرح شده در پرونده های قضایی و گزارش های رسانه ای است مبنی بر اینکه برخی از DSP های سابق می گویند که توسط الگوریتم های این شرکت “مانند ربات ها” رفتار می شود، به عنوان صاحب امتیاز بدون حمایت های قانونی که با چنین نام گذاری همراه است، کنترل می شوند، و مجبور به مبارزه برای کسب سود شده اند. شرایط مالی آمازون برای برنامه DSP.

این شرکت در پست خود گفت: “در حالی که چهار سالگی DSP را جشن می گیریم، به انتخابی که برای ایجاد برنامه ای انجام دادیم افتخار می کنیم که بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک را قادر می سازد برای خود، مشتریان ما و جوامعی که به آنها خدمت می کنند به موفقیت برسند.” بعدازظهر جمعه

سوابق عمومی نشان می دهد که مالیات دهندگان آمریکایی نیز در این راه کمک کردند.

  • دو شریک تحویل که توسط آمازون در آخرین پست خود معرفی شدند، Milum Express LLC مستقر در آتلانتا و Regional Express Inc. سوابق اداره بازرگانی کوچک ایالات متحده نشان می دهد که از فورت لادردیل، فلوریدا، بیش از 1 میلیون دلار وام در برنامه حفاظت از روز پرداخت 2020 از طریق نهادهای شرکتی مرتبط دریافت کرده است. بعدها، وام و بهره ساده شد.
  • پنج شرکت دیگر DSP که در سایر نشریات آمازون در سال جاری برجسته شده اند، وام های PPP با مقادیر کمتر دریافت کرده اند. brooztechnology وام ها را با تطبیق جزئیات پست ها با سوابق SBA و پرونده های شرکت دولتی تأیید کرد. مجموع مبلغ دریافتی این هفت شرکت بیش از 4 میلیون دلار است.
  • گزارش CNBC در سال 2020، 48 DSP دیگر را که وام PPP دریافت کرده بودند، فهرست کرد.

قانون CARES که در آن زمان به وام‌ها اجازه می‌داد، شرکت‌ها را ملزم می‌کرد تا گواهی کنند “که نامشخص بودن شرایط اقتصادی فعلی، درخواست وام را برای حمایت از عملیات جاری دریافت‌کننده واجد شرایط ضروری می‌سازد.”

آمازون در سال 2020 درآمد کل 21.3 میلیارد دلاری را گزارش کرد که نسبت به سال گذشته 84 درصد افزایش یافته است.

شرکای تحویل، کسب‌وکارهای مستقلی هستند که کارمندان آن‌ها بسته‌ها را در ون‌ها و یونیفرم‌های مارک آمازون بر اساس قرارداد با شرکت تحویل می‌دهند. آمازون با همکاری با شرکای تحویل، می‌تواند از بسیاری از تعهدات مالی و قانونی ناشی از استخدام مستقیم رانندگان اجتناب کند.

پس از آخرین پست در مورد نقاط عطف برنامه DSP، brooztechnology از آمازون پرسید که آیا این شرکت فکر می کند که در گذشته، شرکای تحویل آن کمک فدرال دریافت کرده اند یا خیر.

سوابق نشان می دهد شرکای تحویل آگهی شده توسط آمازون میلیون ها کمک مالی از ایالات متحده دریافت کرده اند
آمازون DSP در منطقه سیاتل درایورهای جدید را تبلیغ می کند. (عکس فایل brooztechnology)

“همه این شرکا صاحبان کسب و کارهای کوچک مستقل هستند و هر کدام مسئول مدیریت سود و زیان خود هستند، بنابراین تا حدی که برخی از آنها واجد شرایط باشند و به دنبال منافعی از برنامه وام PPP بوده باشند، مستقل از آمازون این تصمیم را می گیرند.” ماریا بوشتی، سخنگوی آمازون از طریق ایمیل گفت.

بوشتی افزود: «ما به شرکای تحویل خود افتخار می‌کنیم و سرمایه‌گذاری زیادی برای کمک به موفقیت آنها انجام داده‌ایم، از جمله پاداش‌های شناسایی ویژه بیش از 1 میلیارد دلار در سال 2020 و بیش از 700 میلیون دلار در سال 2021، برای افزایش نرخ‌های پرداختی به DSPها و حمایت از آنها. در ارائه پاداش های ثبت نام و حفظ و جبران هزینه های استخدام.

اینها بخشی از مجموعه ای از ابتکارات معرفی شده توسط آمازون در طول همه گیری بود.

آمازون در مورد سود DSP

شرکای خدمات تحویل آمازون از یک منبع داخلی کسب و کار سود می برند، جاه طلبی های کارآفرینی خود را به یکی از بزرگترین شرکت های جهان گره می زنند، به علاوه توانایی پیروی از برنامه عملیاتی آمازون و در بسیاری موارد، قرار دادن عملیات خود در ایستگاه های تحویل.

برنده شدن به هیچ وجه تضمین نمی شود. همانطور که توسط brooztechnology در تجزیه و تحلیل آن زمان مستند شده است، از ابتدا، حاشیه های عملیاتی پایین یک ریسک آشکار برای شرکت های DSP بوده است.

با این حال، بوشکتی، سخنگوی آمازون این هفته گفت که “اکثریت قریب به اتفاق این DSP ها به طور مداوم انتظارات درآمدی بازار ما را برای این برنامه شکست می دهند”، با استناد به صفحه آمازون که پتانسیل درآمد سالانه 75000 تا 300000 دلار را برای شرکای “کاملاً توسعه یافته” DSP تخمین می زند. با ون 20 تا 40

سوابق نشان می دهد شرکای تحویل آگهی شده توسط آمازون میلیون ها کمک مالی از ایالات متحده دریافت کرده اند
آمازون و فدرال اکسپرس به معنای واقعی کلمه در سیاتل رودررو هستند. (عکس از brooztechnology/Todd Bishop)

brooztechnology با صاحبان دو شرکتی که در آخرین پست آمازون نشان داده شده اند، Milum Express و Regional Express تماس گرفت تا در مورد اقتصاد اساسی کسب و کار آنها بیشتر بداند.

این شرکت برنامه DSP را به عنوان بخشی از گسترش گسترده‌تر شبکه لجستیکی AMZL خود راه‌اندازی کرد و به دنبال کاهش اتکای خود به United Parcel Service و خدمات پستی ایالات متحده برای تحویل آخرین مایل بود.

آمازون می گوید برنامه DSP اکنون در بیش از 14 کشور از جمله فرانسه، ایتالیا، ایرلند، برزیل، هلند، هند، بلژیک و اتریش وجود دارد و اخیراً در عربستان سعودی به عنوان اولین کشور خاورمیانه راه اندازی شده است.

آمازون در چهار سال گذشته شاهد رشد ثابتی در برنامه DSP بوده است.

  • در حال حاضر بیش از 3000 شرکت DSP در بیش از 14 کشور وجود دارد که 275000 راننده را استخدام می کنند.
  • این در مقایسه با 2500 DSP و 150000 درایور در سال 2021 است. و 1300 DSP و 85000 درایور در سال 2020.
  • این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که DSPها در حال حاضر روزانه بیش از 10 میلیون بسته را برای این شرکت تحویل می‌دهند.

بر اساس برآورد MWPVL International Inc. به صورت سالانه، این بدان معناست که DSP ها حدود 45 تا 50 درصد از حجم کل 8.17 میلیارد بسته آمازون را تحویل می دهند. در سال 2021، مارک ولفرات، رئیس شرکت مشاوره لجستیک گفت.

به گفته Wulfraat، با این حال، تخمین‌های میانگین بسته‌های تحویل‌شده به ازای هر راننده، با استفاده از آخرین گزارش شرکت از مجموع 275000 راننده DSP، درصد بالاتری را نشان می‌دهد. آمازون می تواند از زبان به دقت استفاده کند و از داده ها به گونه ای محافظت کند که محاسبات و ارزیابی های خارجی را دشوارتر کند.

وضعیت امور DSP

شکایتی که در اوایل سال جاری توسط یک شرکت DSP سابق، Kirk Amos Delivery and Courier علیه آمازون تنظیم شد، ادعا می‌کند که برنامه PPP به حفظ شبکه تحویل شخص ثالث آمازون در بحبوحه همه‌گیری کمک کرده است.

در این دادخواست ادعا شده است: «به جای پرداخت منصفانه DSPها، آمازون به برنامه حفاظت از حقوق و دستمزد دولت فدرال (PPP) برای ادامه فعالیت DSPها متکی است و در نتیجه از پول مالیات دهندگان برای پرداخت هزینه عملیات خود استفاده می کند. وی افزود: «تقریباً همه DSP ها در حال حاضر به دلیل کنترل آمازون بر برنامه DSP با ضرر کار می کنند و برای سرپا ماندن به بودجه PPP متکی هستند. آمازون این را می داند زیرا سالانه یک بررسی مالی از سوابق حسابداری اکثر DSP ها انجام می دهد.

آمازون به طور مستقیم به این ادعا در پرونده های دادگاه پاسخ نداده است. یک قاضی فدرال در کارولینای شمالی، درخواست شرکت را برای ارسال پرونده به داوری، طبق شرایط قرارداد استاندارد DSP، پذیرفت. Kirk Amazon Delivery در حال اعتراض به تصمیم دادگاه است.

دعوای معلق دیگری که توسط یک شرکت سابق DSP به نام Fli-Lo Falcon، LLC تنظیم شده است، روابط تجاری آمازون با شرکت های DSP را به چالش می کشد و ادعا می کند که آمازون “تقریباً کنترل کامل” بر DSP ها اعمال می کند و به طور موثر آنها را به عنوان حق رای دادن بدون ارائه حمایت قانونی برای آنها در نظر می گیرد. از نام گذاری های حق رای دادن

درخواست آمازون برای ارسال این ادعا به داوری، که Fli-Lo Falcon با آن مخالف است، در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در سیاتل در حال بررسی است.