منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • سه ماموریت جدید را به منظور شناخت هر چه بیشتر سیاره زهره انجام دهید

سه ماموریت جدید را به منظور شناخت هر چه بیشتر سیاره زهره انجام دهید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
بررسی هفته: محبوب ترین داستان های GeekWire برای هفته 19 ژوئن 2022

دانشمندان در تلاشند تا اطلاعات بیشتری در مورد سیاره زهره به دست آورند. برای این منظور، سیاره به عنوان نمونه ای از ماموریت های جدید برای کسب اطلاعات بیشتر مورد هدف قرار می گیرد.

بسیاری از دانشمندان در تلاش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خواهر زمین، زهره هستند. البته برای کشف این سیاره به اطلاعات زیادی نیاز است و اکنون یک فضاپیمای ویژه در حال ارسال داده ها برای بررسی این سیاره است. ناسا قبلاً 1 بازدید کننده رباتیک را در طول مأموریت ماژلان در سال 1994 به این سیاره فرستاد.

آژانس فضایی اروپا با همکاری ناسا ماموریت های جدیدی را برای اکتشاف سیاره راه اندازی خواهد کرد. برنامه‌های اکتشاف این سیاره در ژوئن 2021 اعلام شد. و به گفته کارشناسان کنفرانس علوم قمری و سیاره‌ای، این مأموریت‌ها در یک چارچوب زمانی به نام دهه زهره انجام خواهند شد.

جورن هلبرت از آژانس فضایی آلمان گفت: “اکنون ما به جای صحبت در مورد ماموریت های پیشنهادی به زهره، موفق شده ایم آنچه را که در زهره انجام خواهیم داد.”

ناسا دو ماموریت شناسایی زهره به نام های VERITAS و DAVINCI را انجام خواهد داد. از سوی دیگر، آژانس فضایی اروپا مأموریتی به نام EnVision را روی این سیاره پرتاب خواهد کرد. در سال 2027، Veritas اولین ماموریت برای شناسایی زهره را انجام داد. در طول اولین ماموریت، اطلاعات سطحی در مورد زهره باید از پایان ماموریت ماژلان تا به امروز جمع آوری شود. این اطلاعات شامل داده هایی در مورد ترکیب سنگ، فعالیت های زمین شناسی و هسته سیاره خواهد بود.