منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • سه تغییر مهم و احتمالی در سیستم عامل iPadOS که به زودی شاهد آن ها خواهیم بود

سه تغییر مهم و احتمالی در سیستم عامل iPadOS که به زودی شاهد آن ها خواهیم بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سه تغییر مهم و احتمالی در سیستم عامل iPadOS که به زودی شاهد آن ها خواهیم بود

همانطور که می دانید تبلت های اپل سیستم عامل مخصوص به خود را دارند. این به اپل کمک کرد تا با تکیه بر قدرت نرم افزار و سخت افزار خود، تجربه آی پد را به لپ تاپ ها نزدیک تر کند. اما این تنها زمانی کار خواهد کرد که این سه تغییر مهم و بالقوه در سیستم عامل iPadOS اعمال شود. اس ترنجی با من باش.

سه تغییر مهم و ممکن در سیستم عامل iPadOS چه خواهد بود؟!

اپل کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود را اعلام کرد WWDC خرداد ماه سال جاری برگزار می شود. همانند سال های گذشته، سیستم عامل WWDC اپل به روز رسانی های جدیدی دریافت می کند. محصولات بالقوه زیادی برای ارائه در این کنفرانس وجود دارد. اما بهترین محصول امسال کدام خواهد بود؟ گمانه زنی های اخیر حاکی از آن است که تغییرات در iPadOS پیشرفت های قابل توجهی را به همراه خواهد داشت. در واقع، این سیستم عامل تبلت اپل احتمالاً مورد انتظارترین چیزی است که مصرف کنندگان می توانند انتظار داشته باشند.

تاریخ برگزاری کنفرانس Apple WWDC 2022 و ارائه iOS 16:16 تا 20 ژوئن 1401 اعلام شده است.

همانطور که می دانید، اپل چند سال پیش آی پد را به یک نقطه عطف بزرگ سوق داد. از نظر سخت افزاری، اپل آیپد پرو را به شکلی خاص معرفی کرد. این سری از محصولات آیپد دستگاه حرفه ای تری است و با کیبورد مخصوصی که برای آن طراحی شده عرضه می شود. آی پد جدید حتی یک پردازنده دسکتاپ نیز دارد M1 نیز استفاده می شود.

از نظر نرم افزاری، اپل آی پد او اس را از iOS متمایز کرده است تا امکان استفاده بهتر از نرم افزار تبلت را فراهم کند. از نظر تبلیغاتی، عبارت «چرا تبلت بعدی باید کامپیوتر باشد» برای آیپد پرو بسیار جذاب است. با این حال، آیا iPad واقعاً می تواند از نظر عملکرد با یک رایانه مقایسه شود؟

سه تغییر مهم و احتمالی در سیستم عامل iPadOS

پاسخ قطعا خیر است. سخت افزار آیپد در واقع در سطح دسکتاپ است. با این حال، iPadOS هنوز هم اساساً نسخه بهتری از iOS است، تجربه‌ای کاملاً متفاوت از iOS نیست. این بدان معناست که عملکردی که می توانید با این دستگاه دریافت کنید تفاوت اساسی با iOS ندارد. بنابراین در WWDC، اپل قصد دارد iPadOS را بهبود بخشد تا تجربه کاربری خود را به رایانه‌های رومیزی و لپ‌تاپ نزدیک‌تر کند. آیا می توان عملکرد آی پد را با یک کامپیوتر در آینده مقایسه کرد؟

چه بهبودهایی ممکن است برای iPadOS وجود داشته باشد؟!

بیایید به پیشرفت های احتمالی iPadOS که اپل در WWDC اشاره خواهد کرد نگاهی بیندازیم. اگرچه اپل هنوز به طور رسمی جزئیات WWDC را اعلام نکرده است، اما رسانه ها مانند سال های گذشته این رویداد را پوشش دادند. در اینجا سه ​​دستورالعمل کلیدی برای پیشبرد iPadOS شما وجود دارد.

1 بهبود در پنجره برنامه ها

این ممکن است یکی از مهم ترین پیشرفت ها در iPadOS باشد. نسخه فعلی iPadOS از پنجره‌های شناور پشتیبانی می‌کند که به یک برنامه اجازه می‌دهد در برنامه دیگر نمایش داده شود. این ویژگی به صورت یک پنجره شناور ظاهر می شود. با این حال، با توجه به مقایسه این ویژگی و عملکرد نسخه دسکتاپ آن، باز هم فاصله زیادی در تجربه کاربری آن وجود دارد.

هر آنچه از کنفرانس Apple WWDC 2022 انتظار داریم

iPadOS تنها می تواند از دو برنامه در یک زمان استفاده کند (با تقسیم صفحه). این با آنچه که یک سیستم عامل دسکتاپ واقعی ارائه می دهد بسیار فاصله دارد. یک سیستم عامل دسکتاپ واقعی می تواند یک برنامه را به یک پنجره تبدیل کند و تقریباً هیچ محدودیتی برای استفاده همزمان از برنامه ها باقی نمی گذارد. طبق آخرین اخبار، iPadOS 16 احتمالاً مکانیزم پنجره برنامه را بازبینی خواهد کرد.

طبق گزارش های اخیر، اپل در حال توسعه مکانیزم پنجره جدید برای iPadOS است. هنگامی که iPad به صفحه کلید متصل می شود، برنامه باز به طور خودکار به یک پنجره جمع می شود. در این زمان، آی پد شما می تواند چندین برنامه را در قالب پنجره های شناور به طور همزمان نمایش دهد. تصاویر فاش شده نشان می دهد که مکانیسم کار نسخه های دسکتاپ و کامپیوتر تفاوت چندانی با این مکانیسم جدید در iPadOS ندارد. این بهبود به عنوان Apple Mixer شناخته می شود.

سه تغییر مهم و احتمالی در سیستم عامل iPadOS

از آنجایی که باز کردن چندین پنجره برنامه به قدرت کافی نیاز دارد، این ویژگی را می توان به یک iPad با تراشه M1 محدود کرد. شکی نیست که با این مکانیسم، زمانی که آیپد به کیبورد متصل می شود، تجربه پنجره و مرتب سازی برنامه بسیار نزدیک به کاری است که در نسخه دسکتاپ می توانید انجام دهید. علاوه بر این، گزارش های اخیر همچنین ادعا می کنند که iPadOS رابط چندوظیفه ای را بهبود می بخشد. این اصلاح ممکن است شامل بهبودهایی در ویندوز برنامه نیز باشد.

2. بهبود سیستم حساب

یکی از ویژگی های اصلی سیستم عامل های دسکتاپ این است که از ورود کاربران با چندین حساب کاربری پشتیبانی می کند. چه ویندوز باشد، چه لینوکس یا حتی macOS اپل، می‌توانید به چندین کاربر اجازه ورود به سیستم را بدهید و با محیط خاص هر کاربر سازگار باشند. با این حال، برای مدت طولانی آیپدها قادر به ارائه این ویژگی مهم نبودند. با این حال، به نظر می رسد همه چیز در حال تغییر است.

سه تغییر مهم و احتمالی در سیستم عامل iPadOS

گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه iPadOS حالت چند حساب را معرفی می کند. این ویژگی به iPad اجازه می دهد تا چندین حساب را بپذیرد. این قابلیت همچنین می تواند اپلیکیشن ها و خدمات فایل های مختلفی را برای چندین نفر ارائه دهد. این بدان معنی است که iPadOS می تواند نیازهای چند نفر را با استفاده از یک دستگاه برآورده کند و می تواند به عنوان یک ابزار تولید عمومی به جای یک دستگاه خصوصی استفاده شود. با این تغییر، آی پد اپل بسیار بیشتر شبیه یک سیستم عامل دسکتاپ واقعی عمل خواهد کرد.

3. بهبود نرم افزار محیط زیست iPadOS

اشکال اصلی نسخه فعلی iPadOS در برنامه های محیطی نهفته است. اگرچه عملکرد سخت افزاری قابل مقایسه با پلتفرم های دسکتاپ است، اما اکثر برنامه های iPad هنوز توانایی انجام کارهای جدی تر و عملکرد بالاتر را ندارند. گزارش اخیر نشان می دهد که iPadOS یک نرم افزار جدید و حرفه ای ویرایش ویدیو به نام Final Cut را منتشر خواهد کرد. پردازش چند رسانه ای همیشه یکی از تخصص های دستگاه های اپل بوده است و انتظار می رود iPadOS با ایجاد یک محیط حرفه ای تر، قابلیت های خود را بهبود بخشد.

چگونه iPadOS می تواند با سیستم های دسکتاپ سازگار باشد؟

مطابق با GizChinaاگرچه رویداد WWDC شاهد تغییرات عمده ای در iPadOS خواهد بود، اما هنوز سخت است که بگوییم iPadOS از نظر عملکرد آیپد را چند پله بالاتر خواهد برد. اگر اپل بخواهد آی پد را به صورت واقعی به لپ تاپ یا دستگاه شخصی تبدیل کند، هنوز راه زیادی در پیش است. البته پیشرفت‌های فوق برای تبدیل این دستگاه به ابزاری واقعی برای افراد حرفه‌ای و حرفه‌ای کافی نیست و باید پیشرفت‌های زیادی در مکانیزم سیستم، اکولوژی کاربرد و حفظ محیط زیست انجام شود.

نتیجه

از نظر یکپارچگی اکوسیستم، اپل همیشه ایده های خاص خود را داشته است. در سبک اپل، خطوط تولید مختلف معمولاً در یک سری ترکیب نمی‌شوند، اما این شرکت تمایل دارد موقعیت دقیق‌تری برای محصولات مختلف خود بیابد، مسیر را پیدا کند و سپس محصولاتی را ایجاد کند که با موقعیت‌یابی مطابقت داشته باشد و دارای درجه بالاتری از موفقیت باشد. ، بیشتر تمرکز کنید محصولات مختلف اپل را می توان از طریق اکوسیستم بزرگ این شرکت به هم متصل کرد که یکی از جذابیت های محصولات آن نیز می باشد.

تبلت ها به عنوان یک محصول مجزا بین پلتفرم های موبایل و دسکتاپ قرار می گیرند. با نزدیک شدن تدریجی قدرت محاسباتی پلت فرم موبایل به پلتفرم دسکتاپ، موقعیت یابی به تدریج تغییر خواهد کرد. اما تبلت عالی باید چگونه باشد؟ این مشکلی است که صنعت در حال بررسی آن است. iPadOS ممکن است در کوتاه مدت به اندازه کافی سازنده نباشد، اما اپل در حال ایجاد بهبودها و تغییرات زیادی در آن است. نظر شما در مورد این سه تغییر مهم و احتمالی در سیستم عامل iPadOS چیست؟!