منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • سهم تولیدکنندگان تراشه های مختلف با دسته های قیمتی مختلف در بازار موبایل در سال 2021

سهم تولیدکنندگان تراشه های مختلف با دسته های قیمتی مختلف در بازار موبایل در سال 2021

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.

سهم بازار یک عامل مشترک و البته مهم است. به عنوان مثال، ما می دانیم که MediaTek پرفروش ترین برند چیپس در دنیا وجود دارد. جالب‌تر است، اما اگر بتوانیم به سهام سازندگان تراشه‌های مختلف از محدوده‌های قیمتی مختلف در بازار موبایل در سال 2021 نگاه کنیم، چه؟ محدوده قیمت هر سازنده تراشه چقدر است.

سهم تراشه های ابزاری مختلف

طبق مطالعه موسسه Counterpoint، اولین تراشه خود گوگل است Google Tensor به لطف فروش خانواده پیکسل 6، سهم قابل توجهی در نمودارها دارد و می توان آن را در میان سایر نام های شناخته شده در بازه قیمتی پریمیوم مشاهده کرد.

در نمودار بسیار جالبی که بر اساس طبقه بندی قیمت و سهم برندهای مختلف چیپس مرتب شده است، می توان اطلاعات جالب زیادی را مشاهده کرد.

سهم بازار تولیدکنندگان مختلف تراشه - 2021 - آمار از تحقیقات Counterpoint

سهم بازار تولیدکنندگان مختلف تراشه – 2021 – آمار از تحقیقات Counterpoint

همانطور که می بینید، تنها برندی که در تمامی بازه های قیمتی سهم قابل توجهی دارد کوالکام است. سپس سامسونگ و هواوی (HiSilicon) بیشترین تأثیر را در رده های مختلف قیمت دارند. اگرچه هواوی سیلیکون سال بسیار سختی را پشت سر گذاشت، اما هنوز به پایان نرسیده است. سامسونگ همچنین با سیاست استفاده از تراشه Exynos-Snapdragon سهم بازار را با برخی از مدل های خود به دست آورده است.

حضور گوگل، مدیاتک و یونیسوک در محدوده قیمتی محدودتری دیده می شود. قیمت گوگل بیش از 500 دلار، مدیاتک کمتر از 600 دلار است و UniSOC با قیمت کمتر از 200 دلار شروع می شود.

کانترپوینت می‌گوید کوالکام می‌تواند به منابع دوگانه TSMC و سامسونگ برای کاهش تأثیر کمبود تراشه در آینده تکیه کند. وقتی صحبت از پروژه های او می شود، شرکت تحقیقاتی می گوید:

Qualcomm برای تجربه برتر چیپست، اعم از محاسبات (CPU، DSP، GPU)، هوش مصنوعی (NPU)، اتصال 4G یا 5G زیر 6 گیگاهرتز و 5G mmWave همراه با Wi-Fi6 / 6E، قابلیت های امنیتی یا بازی ها بسیار جلوتر از رقبای خود است. “

در مورد مدیاتک، کانترپوینت اشاره می کند که بیشتر رشد مدیاتک ناشی از گوشی های هوشمند با قیمت 299 دلار یا کمتر است. این چیزی است که شرکت تحقیقاتی می گوید بیشتر کاستی های موجود در بازار تراشه ها مربوط به تراشه های طراحی شده برای گوشی های 4G LTE بود.

همانطور که انتظار می رفت، مدیاتک تسلط کامل در بازار گوشی های هوشمند ارزان قیمت دارد.

مدیاتک به دنبال سهم کوالکام و سامسونگ از بازار تراشه های پیشرو است و تراشه Dimensity 9000 را برای آن معرفی کرده است. بسیاری از سازندگان گوشی‌های هوشمند چینی مانند OPPO، Vivo، Xiaomi و HONOR امسال گوشی‌های دارای قابلیت Dimensity 9000 را عرضه خواهند کرد و کانترپوینت می‌گوید مدیاتک در نهایت می‌تواند تا 10 درصد از بازار پریمیوم اندروید را در سال 2022 تسخیر کند.

نطر شما چی هست؟ عملکرد برندهای مختلف چیپس را چگونه می بینید؟