• خانه
  • اخبار
  • سهم بازار آیفون در روسیه تا سال 2024 به نصف خواهد رسید

سهم بازار آیفون در روسیه تا سال 2024 به نصف خواهد رسید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سهم بازار آیفون در روسیه تا سال 2024 به نصف خواهد رسید

روسیه اخیراً موضوع مهمی برای صنعت فناوری بوده و توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کرده است. در جدیدترین اخبار و اطلاعات دریافتی، مقامات روسی بر این باورند که سهم بازار آیفون در روسیه تا سال 2024 به نصف خواهد رسید.گوگل در روسیه نیز اعلام ورشکستگی کرده است. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

سهم بازار آیفون در روسیه در حال کاهش است…!

ماکسوت شادایف، وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه های گروهی روسیه به انجمن اینترنت روسیه گفت که تعداد کاربران روسی که از آیفون استفاده می کنند به دلیل مشکلات فراوان در پرداخت و دانلود برنامه ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. به گفته وزیر، سهم بازار این شرکت تا پایان سال 2024 به نصف کاهش می یابد.

پیش از این، تحلیلگران MTS اعلام کرده بودند که در آوریل امسال، گوشی های موبایل سامسونگ با بررسی رتبه بندی ها، حدود 26 درصد از بازار روسیه را به خود اختصاص داده اند. بهترین سازنده چینی شیائومی نیز با 20 درصد در رتبه دوم و ریلمی با 11.2 درصد سهم بازار در جایگاه سوم قرار دارند. اپل با 10.3 درصد در رتبه چهارم و Honor با 5.7 درصد در رتبه پنجم قرار دارند. در اوایل ماه مارس سال جاری، اپل اعلام کرد که به دلیل آغاز درگیری بین روسیه و اوکراین، فروش آیفون و سایر محصولات را در بازار روسیه ممنوع می کند.

سهم بازار آیفون در روسیه

در این درگیری، دولت آمریکا به حمایت قاطع از اوکراین ادامه می دهد. بنابراین شرکت های آمریکایی چاره ای جز اطاعت از قوانین و مقررات دولت خود ندارند. بسیاری از شرکت های آمریکایی در حال حاضر بازار روسیه را ترک کرده اند. در واقع گوگل اخیرا در روسیه ورشکست شد. البته همه ما می دانیم که گوگل در سراسر جهان ورشکست نشده است.

یک دادگاه روسیه درخواست اپل برای عدم جریمه را رد کرد

درخواست اپل اخیرا مسدود شده است و سرویس ضد انحصار فدرال روسیه قبلاً مجوز راه اندازی تحقیقات ضد انحصار در اپ استور را صادر کرده است. با رد درخواست اپل برای بررسی مجدد دلایل این شرکت، آژانس روسی به بررسی پرونده ضد تراست اپل ادامه خواهد داد. اگر اپل به دلیل رفتار انحصاری گناهکار شناخته شود، ممکن است بر اساس درآمدش در روسیه جریمه شود. سرویس ضد انحصار فدرال روسیه می گوید اپل توسعه دهندگان را از پیوند دادن مشتریان به گزینه های پرداخت خارجی مسدود می کند.

سهم بازار آیفون در روسیه

این آژانس تا سپتامبر 2021 به اپل فرصت داد تا این رویه را اصلاح کند و در ماه اکتبر یک شکایت ضد تراست علیه این شرکت تنظیم کرد. با این حال، این شکایت تنها چند روز پس از حذف قوانین ضد تراست اپل از اپ استور صورت می گیرد. این شرکت سپس علیه قانونگذاران ضد انحصار شکایت کرد.

به گزارش رویترز، دادگاهی در روسیه درخواست اپل را رد کرد و اطلاعاتی را به سرویس ضد انحصار فدرال روسیه داد تا تحقیقات خود را در مورد قوانین اپ استور اپل ادامه دهد. این شرکت چندین اختلاف حقوقی با روسیه دارد. طبق یک شکایت جمعی، بسته شدن پلت فرم پرداخت این شرکت در روسیه توسط اپل باعث “آسیب اخلاقی عمدی” به مردم منطقه شده است.

با وجود تنش بین روسیه و اوکراین، این شرکت همچنان به حل و فصل اختلافات حقوقی خود در روسیه ادامه می دهد. اما این شرکت به فعالیت عادی خود در این کشور ادامه نمی دهد. گزارش شده است که فروشگاه های این شرکت دیگر در روسیه فعالیت نمی کنند.

گوگل در روسیه اعلام ورشکستگی کرد

گوگل پس از اینکه مقامات روسیه حساب های بانکی آنها را مخفی کردند و ادامه فعالیت شرکت در این کشور را عملا غیرممکن کردند، مجبور شد در روسیه ورشکستگی کند. گروه آلفابت، زیرمجموعه روسی گوگل، قصد دارد پس از توقیف حساب بانکی خود توسط مقامات روسی، به عنوان تشدید آشکار تلاش‌های کرملین برای قطع دسترسی روسیه به روسیه پس از تهاجم روسیه، درخواست ورشکستگی کند.

شعبه روسی گوگل اعلام کرد که در سال 2021 در روسیه 134.3 میلیارد روبل (معادل 2 میلیارد دلار) درآمد داشته و بیش از 100 کارمند را استخدام کرده است. تعلیق اخیر حساب های بانک گوگل در روسیه، فعالیت دفتر این شرکت را در آن کشور غیرممکن کرده است. سخنگوی گوگل به رویترز گفت که این شرکت از این بودجه برای استخدام و پرداخت حقوق کارکنان مستقر در روسیه، پرداخت به تامین کنندگان و فروشندگان و انجام سایر تعهدات مالی استفاده می کند. این شرکت در نهایت چاره ای جز اعلام ورشکستگی نداشت.

سهم بازار آیفون در روسیه

شعبه روسی گوگل در روسیه ماه هاست که تحت فشار بوده است تا محتوایی را که مسکو غیرقانونی می داند حذف نکند و همچنین دسترسی برخی رسانه های روسی به یوتیوب را محدود کند. یادآوری می کنیم که برای مثال روسیه گوگل را به انتشار اخبار جعلی متهم کرده و آن را 126 هزار یورو جریمه کرد. اگرچه روسیه Google News را از پخش اطلاعات غیرقابل اعتماد درباره جنگ در اوکراین منع کرده است، کرملین تاکنون نتوانسته است دسترسی به خدمات این شرکت را به طور کامل مسدود کند.

GOOGLE پس از توقیف حساب بانکی خود در روسیه اعلام ورشکستگی می کند

گوگل، مانند بسیاری از شرکت های دیگر، پس از حمله این کشور به اوکراین در ماه فوریه، اکثر تجارت خود را در روسیه تعطیل کرد. با این حال، و ورشکستگی، شرکت همچنان به روس ها دسترسی رایگان به خدمات را می دهد. مانند جستجوی Google، YouTube، Gmail و Google Maps (اکنون).

Play Store برای اندروید نیز در دسترس خواهد بود، اما لازم به ذکر است که کاربران در حال حاضر قادر به خرید اپلیکیشن نخواهند بود، زیرا گوگل تمامی خدمات پرداخت را به عنوان بخشی از پاسخ به حمله روسیه به اوکراین به حالت تعلیق درآورده است. سخنگوی گوگل پیشتر گفته بود که این شرکت هیچ برنامه ای برای ترک روسیه ندارد. حتی پس از شروع ورشکستگی و بسته شدن دولت منطقه ای به کار خود ادامه خواهد داد.

گوگل خرید و اشتراک گوگل پلی استور را برای کاربران روسی به حالت تعلیق درآورد

مطابق با GizChinaمدتی پیش گوگل اکثر فعالیت های تجاری در این کشور را متوقف کرد. امروز اعلام شد که مصادره حساب بانک گوگل در روسیه کار دفتر این شرکت در روسیه را غیرممکن کرده است. از جمله حفظ کارمندان و پرداخت حقوق گوگل در روسیه. سخنگوی گوگل همچنین گفت که پرداخت به تامین کنندگان و پیمانکاران و همچنین انجام سایر تعهدات مالی غیرممکن است.

در عین حال، می دانیم که روس ها برای دسترسی به اطلاعات با کیفیت به خدمات گوگل متکی هستند و به همین دلیل این شرکت به ارائه خدمات رایگان مانند جستجو، یوتیوب، جیمیل، نقشه، اندروید و پلی به کاربران خود ادامه خواهد داد. نظر شما در مورد افول بازار آیفون در روسیه و ورشکستگی گوگل در آن کشور چیست؟