• خانه
  • اخبار
  • سهم اندروید از بازار جهانی کم کم در حال افزایش است

سهم اندروید از بازار جهانی کم کم در حال افزایش است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سهم اندروید از بازار جهانی کم کم در حال افزایش است

اپل در هر نسلی تلاش می کند تا محصولات بهتری نسبت به رقبای خود از نظر دوربین، صفحه نمایش و باتری ارائه دهد. این امر تاثیر مثبتی بر محبوبیت آیفون داشته است و آی او اس به آرامی سهم اندروید را در بازار جهانی می گیرد. اس ترنجی با من باش.

کسب سهم اندروید از iOS باعث برتری اپل در آینده خواهد شد

وب سایت StockApps (به نقل از Wccftech) می گوید که طبق آمار Statista، سهم بازار جهانی اندروید از 77.32 درصد در سال 2018 به 69.74 درصد در چند سال گذشته کاهش یافته است. در حالی که این بدان معنی است که اندروید بسیار بهتر از iOS است، به نظر می رسد که پلتفرم اپل به آرامی در حال تکامل است و اندروید را در اختیار می گیرد. در همان دوره پنج ساله، iOS از 19.4 درصد کل گوشی های هوشمند در سراسر جهان تا ژانویه 2022 به 25.49 درصد رسیده است و اکنون سهم بازار جهانی اندروید iOS در چند سال گذشته کاهش یافته است.

در حالی که اندروید و iOS روی هم تقریبا 100 درصد بازار را به خود اختصاص داده اند، در انتهای نمودار منتشر شده با این خبر، می توانید برخی از سیستم عامل های موجود را مشاهده کنید. با این حال، احتمالاً کسی را که نمی‌شناسید یا حتی در خیابان پیدا نمی‌کنید که یک گوشی هوشمند با سیستم‌عامل‌هایی مانند KaiOS که بر پایه پلتفرم لینوکس است، داشته باشد. به همین دلیل، برتری کلی باید به هر دو پلتفرم اندروید و iOS داده شود.

دریافت پارتیشن اندروید از iOS

از دیگر سیستم عامل های پایین جدول می توان به Windows Phone، Tizen و Nokia S40 اشاره کرد. در حالی که iOS پیشرفته ترین سیستم عامل موبایل در ایالات متحده است، در زمینه هایی که اندروید در حال تکامل است، پیشتاز بزرگی است. برای مثال، در آسیا، اندروید ۸۱ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد که در آمریکای جنوبی به ۹۰ درصد رسیده است.

یک نظریه برای افزایش سهم iOS این است که اپل از مدل‌های ارزان‌تر استفاده می‌کند آیفون SE توانسته در بازارهای نوظهور پیشرفت کند. به گفته مینگ چی کو، تحلیلگر برجسته محصولات اپل، تاکنون فروش جدیدترین آیفون ارزان قیمت واقعاً انتظارات را برآورده نکرده است.

اپل آیفون 2022 SE رسما معرفی شد: طراحی قدیمی، تراشه A15 با 5G و دوربین بهبودیافته

با این حال، نمی توان انکار کرد که اقتصاد در یک منطقه معین نقش کلیدی در تعیین اینکه کدام سیستم عامل در بازارهای خاص مورد علاقه است، ایفا می کند. سهم اندروید در آفریقا 84 درصد است و 14 درصد از مردم این منطقه دارای گوشی iOS (iPhone) هستند. در اروپا، این سیستم عامل چندان بر بازار تسلط ندارد و در این قاره اندروید همچنان در 69.32 درصد از گوشی های هوشمند در مقایسه با 30 درصد سهمی که iOS به دست آورده است، دیده می شود. با این حال، iOS در آمریکای شمالی بسیار بهتر است.

در آمریکای شمالی، پلتفرم iOS در صدر جدول قرار دارد

در آمریکای شمالی، iOS حدود 45 تا 54 درصد بهتر از اندروید است. جالب اینجاست که تا می 2021، اندروید با 23.81 درصد پیشتاز بازار جهانی سیستم عامل های موبایل بود. سیمبین که سال ها در صدر قرار داشت، با سهم 20.25 درصدی سیستم عامل های موبایل در سراسر جهان به رتبه سوم سقوط کرد و پس از آن iOS با سهم 22.95 درصدی پس از اندروید قرار گرفت.

تصور سناریویی که در آن اندروید برتری بزرگ خود را نسبت به iOS رها نکند، سخت است، مگر اینکه اپل قیمت آیفون را به شدت کاهش دهد یا درآمد سرانه را در کشورهای در حال توسعه افزایش دهد. اما این بدان معنا نیست که نوساناتی مانند آنچه در چند سال اخیر شاهد آن بودیم وجود نخواهد داشت، زیرا با وجود این مشکلات، iOS به یک رهبر جهانی در اندروید تبدیل شده است.

مطابق با PhoneArenaدر سطح شخصی، کاربران برند مورد علاقه تلفن و سیستم عامل خود را دارند و برخی از ویژگی‌ها می‌توانند باعث شوند که فرد یک دستگاه را نسبت به دستگاه دیگر بخرد. اما در تصویر بزرگتر، هیچ یک از سیستم عامل ها دارای ویژگی خاصی نیستند که بتواند همه چیز را تغییر دهد، به این معنی که قیمت گذاری در واقع کلید موفقیت هر شرکتی است.