سهام Eliem Therapeutics پس از شکست برنامه پرچمدار بیش از 50 درصد سقوط می کند

سهام Eliem Therapeutics پس از شکست برنامه پرچمدار بیش از 50 درصد سقوط می کند

مدیرعامل Eliem باب آزلبی. (عکس از الیم)

پس از انتشار داده‌های بالینی ناامیدکننده، سهام Eliem Therapeutics بیش از 50 درصد سقوط کرد.

ترکیب درمان درد او، ETX-810، نتوانست سود دارونما را در تسکین درد پس از چهار هفته در بیماران مبتلا به درد نوروپاتیک دیابتی (DPNP) نشان دهد.

باب آزلبی مدیر عامل شرکت در بیانیه ای گفت: ما مطمئن هستیم که نتایج بدون ابهام هستند و در حال حاضر هیچ راهی به جلو در DPNP برای ETX-810 وجود ندارد. این شرکت انتظار دارد داده ها برای آزمایش ETX-810 برای سیاتیک در سه ماهه سوم سال جاری باشد.

Eliem مستقر در سیاتل همچنین گفت که ثبت نام در یک کارآزمایی بالینی فاز 2a را برای ترکیب دیگری برای افسردگی بر اساس داده های فاز 1b برای سه بیمار به تعویق می اندازد. این شرکت گفت که سطح داروها در بدن بیماران “به طور قابل توجهی کمتر از حد انتظار است”. این ترکیب برای اختلال افسردگی اساسی (MDD) و افسردگی قبل از یائسگی ارزیابی شده است.

الیم در ماه جولای وارد بورس شد و 80 میلیون دلار در عرضه اولیه سهام خود در میان سالی که شاهد رکورد عرضه عمومی بیوتکنولوژی در سراسر کشور بود، جمع آوری کرد.

ارزش دو شرکت بیوتکنولوژی عمومی اخیر در سیاتل نیز در نتیجه یافته های بالینی اخیر آسیب دیده است.

در ماه مارس، Icosavax داده‌های «زیر انتظار ما» را برای واکسن کووید-19 خود منتشر کرد و Silverback Therapeutics برنامه سرطان را که زمانی امیدوارکننده بود، تعطیل کرد و در داده‌های بالینی بعدی اخراج شد که پاسخ‌های «محدود» را نشان می‌داد.

با تعلیق مطالعه ETX-155، Eliem بررسی خواهد کرد که چرا قرار گرفتن در معرض دارو با آنچه قبلا مشاهده شده متفاوت است، از جمله ارزیابی “هر گونه تفاوت بین دسته های محصول دارویی مورد استفاده در این مطالعه و موارد مطالعات فاز 1 قبلی”.

ETX-155 بر عملکرد انتقال دهنده عصبی GABA تأثیر می گذاردآ، مولکولی که پیام ها را بین نورون ها منتقل می کند. این شرکت همچنین در حال توسعه ETX-155 برای نوعی صرع است و برنامه های پیش بالینی برای داروهای دیگر برای بیماری های سیستم عصبی دارد.

برنامه Elieum ETX-810 بر اساس آزمایشات بالینی قبلی از گروه های دیگر ترکیبی به نام PEA است. PEA یک مولکول مبتنی بر لیپید است که معمولا در بدن یافت می شود و در مطالعات قبلی به عنوان یک مکمل غذایی به عنوان یک درمان درد ارزیابی شده است. ETX-810 برای بهبود جذب و قرار گرفتن در معرض PEA توسط بدن طراحی شده است.

در پایان سال 2021، الیم 161.4 میلیون دلار پول نقد، معادل های نقدی و اوراق بهادار قابل فروش داشت که برای فعالیت تا پایان سال 2023 کافی بود.

آزلبی گفت: “ما همچنان در مورد پتانسیل خط لوله خود برای داروهای نامزد در تعدادی از اختلالات تحریک پذیری عصبی هیجان زده هستیم و سرمایه خوبی برای تامین مالی شرکت از طریق تعدادی کاتالیزور اضافی در سراسر خط لوله داریم.”

این شرکت حدود 30 کارمند تمام وقت دارد. ده نفر در منطقه سیاتل هستند و بقیه از راه دور یا در جاهای دیگر در شرکت در کمبریج، انگلستان کار می کنند. به گفته سخنگوی، Eliem “در حال حاضر” انتظار تعدیل کار را ندارد.

در حالی که ارزش بازار بیوتکنولوژی عموماً پس از بالاترین سطح خود از اوایل سال گذشته کاهش یافت، کاهش Eliem شدید بود و از اوج حدود 27.50 دلار در سپتامبر به کمتر از 3 دلار / سهم در روز دوشنبه سقوط کرد.