منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • سهام آمازون پس از درآمد سه ماهه اول با افزایش مخارج در میان تورم و فشار زنجیره تامین، 10 درصد سقوط کرد.

سهام آمازون پس از درآمد سه ماهه اول با افزایش مخارج در میان تورم و فشار زنجیره تامین، 10 درصد سقوط کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سهام آمازون پس از درآمد سه ماهه اول با افزایش مخارج در میان تورم و فشار زنجیره تامین، 10 درصد سقوط کرد.

سهام آمازون پس از درآمد سه ماهه اول با افزایش مخارج در میان تورم و فشار زنجیره تامین، 10 درصد سقوط کرد.
مرکز عملکرد آمازون در دوپون، واشنگتن (عکس توسط brooztechnology / کوین لیسوتا)

پس از اینکه غول فناوری مستقر در سیاتل گزارش درآمد سه ماهه اول خود را منتشر کرد و پیش بینی فروش سه ماهه دوم را کمتر از حد انتظار داشت، زیرا این شرکت با افزایش هزینه ها و تورم مدیریت کرد، سهام آمازون در معاملات پس از ساعت کاری روز پنجشنبه بیش از 10 درصد سقوط کرد. .

درآمد سه ماهه اول 116.4 میلیارد دلار بوده که مطابق با پیش بینی ها بوده و سالانه 7 درصد افزایش یافته است. آمازون زیان خالص 3.8 میلیارد دلاری یا 7.56 دلاری به ازای هر سهم تخفیف را گزارش کرد. زیان خالص شامل زیان 7.6 میلیارد دلاری قبل از مالیات، شامل هزینه‌های غیرعملیاتی این شرکت از سرمایه‌گذاری در خودروساز ریوین است.

بدون نفوذ Rivian، آمازون 3.8 میلیارد دلار درآمد کسب می کرد – کمتر از انتظارات برای درآمد هر سهم 8.07 دلار.

درآمد عملیاتی 3.7 میلیارد دلار بود که 8.9 میلیارد دلار نسبت به سه ماهه قبل کاهش داشت.

پیش بینی فروش این شرکت برای سه ماهه دوم از 116 میلیارد دلار به 121 میلیارد دلار کمتر از پیش بینی ها بود. انتظار می رود درآمد عملیاتی برای سه ماهه دوم بین -1 تا 3 میلیارد دلار باشد که 7.7 میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال 2021 کاهش یافته است.

اندی جسی، مدیرعامل آمازون در بیانیه ای مطبوعاتی به ادامه فشارهای تورمی و فشارهای زنجیره تامین اشاره کرد.

آمازون همچنین با افزایش هزینه های حقوق و دستمزد دست و پنجه نرم می کند. در ماه سپتامبر، این شرکت اعلام کرد که میانگین دستمزد ساعتی در ایالات متحده را برای کارگران انبار به 18 دلار در ساعت افزایش می دهد. آمازون در ماه فوریه اعلام کرد که حداکثر دستمزد پایه را برای کارمندان شرکت‌ها و فناوری به 350000 دلار افزایش داده است.

در اوایل این ماه، آمازون به دلیل افزایش غیرمنتظره هزینه ها، 5 درصد اضافه بها بر سوخت و تورم برای خرده فروشانی در بازار خود اعلام کرد که از خدمات تحویل این شرکت استفاده می کنند.

سهام آمازون امسال بیش از 20 درصد سقوط کرد که بخشی از کاهش بیشتر سهام فناوری است. ارزش بازار این شرکت 1.47 تریلیون دلار است که برای چهارمین شرکت فناوری ارزشمند در ایالات متحده پس از اپل، مایکروسافت و آلفابت خوب است.

در اینجا خلاصه ای از عملکرد مالی شرکت در سه ماهه اول ارائه شده است.

فروشگاه های اینترنتی: درآمد سالانه 3 درصد کاهش یافت و به 51.1 میلیارد دلار رسید.

خدمات وب آمازون: تجارت ابری آمازون با رشد 37 درصدی به 18.4 میلیارد دلار، با 6.5 میلیارد دلار درآمد عملیاتی، رشد کرد و به افزایش سود آمازون کمک کرد. AWS در حال حاضر دارای نرخ عملیاتی سالانه بیش از 73 میلیارد دلار است.

هزینه های تحویل: هزینه های حمل و نقل آمازون در سال های اخیر افزایش یافته است زیرا این شرکت با اصرار بر تحویل یک روزه به دنبال سرعت بخشیدن به تحویل است. در سه ماهه اول، آمازون 19.5 میلیارد دلار برای حمل و نقل هزینه کرد که افزایش 15 درصدی دارد.

فروشگاه های فیزیکی: این دسته که شامل Whole Foods و Amazon Go می شود، درآمدی معادل 4.6 میلیارد دلار گزارش کرده است که افزایش 17 درصدی را نشان می دهد.

تبلیغات: این شرکت اخیراً شروع به افشای داده های مالی برای بخش تبلیغاتی رو به رشد خود کرده است که درآمدی بالغ بر 7.8 میلیارد دلار در سه ماهه ایجاد کرده است که 23 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

تعداد کارکنان: آمازون اکنون 1.6 میلیون کارمند دارد که 28 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. این رقم شامل کارگران فصلی و قراردادی نمی شود.

نخست وزیر: درآمد حاصل از خدمات اشتراک، که شامل عضویت پرایم می‌شود، در مجموع به 8.4 میلیارد دلار رسید که 11 درصد افزایش یافته است. در اوایل سال جاری، آمازون اعلام کرد که هزینه عضویت سالانه Prime خود را 20 دلار از 119 دلار قبلی به 139 دلار افزایش داده است.