• خانه
  • اخبار
  • سهام آمازون پس از اولین تقسیم در بیش از دو دهه، در جهش اولیه 5 درصد افزایش یافت

سهام آمازون پس از اولین تقسیم در بیش از دو دهه، در جهش اولیه 5 درصد افزایش یافت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سهام آمازون پس از اولین تقسیم در بیش از دو دهه، در جهش اولیه 5 درصد افزایش یافت

سهام آمازون پس از اولین تقسیم در بیش از دو دهه، در جهش اولیه 5 درصد افزایش یافت
فایل brooztechnology

آمازون کمتر از 130 دلار در هر سهم؟ خیر، بازار کاملاً شکسته نشده است – امروز اولین روز معاملات پس از تقسیم سهام شرکت 20 به 1 است که توسط سهامداران در مجمع سالانه اخیر آمازون تأیید شد.

این اولین تقسیم سهم آمازون از قبل از سقوط دات کام است. از نظر تئوری، تقسیم بر ارزش کل تأثیر نمی گذارد، سهام در گردش را افزایش می دهد، در حالی که ارزش سهام فردی را کاهش می دهد. همانطور که Geran Wittenstein از بلومبرگ می گوید، مانند معامله یک اسکناس 20 دلاری با دو اسکناس 10 دلاری است، اگرچه در این مورد در واقع معامله یک اسکناس 20 دلاری با اسکناس های 20 دلاری است.

با این حال، سهام آمازون در ابتدا پس از تقسیم در روز دوشنبه بیش از 5 درصد افزایش یافت و به نزدیک به 129 دلار رسید، تا حدی به دلیل تقاضای سرمایه گذاران خرده فروشی، که اکنون می توانند سهام فردی را با قیمت پایین تر خریداری کنند.

آمازون با اعلام این جدایی در ماه مارس گفت که این اقدام به کارمندان ما انعطاف بیشتری در نحوه مدیریت سهام خود در آمازون می دهد و قیمت سهام را برای افرادی که می خواهند در شرکت سرمایه گذاری کنند مقرون به صرفه تر می کند.

پیش از این، آمازون با بیش از 2440 دلار به ازای هر سهم معامله می شد.

این شرکت قبلا سه بار سهام خود را تقسیم کرده بود، همه در اواخر دهه 1990: تقسیم 2 به 1 در ژوئن 1998. بخش 3 به 1 در ژانویه 1999; و تقسیم 2 به 1 در سپتامبر 1999.

این انشعاب اخیر به دنبال چندین هفته مملو از اتفاقات برای شرکت است، از جمله اخبار روز جمعه مبنی بر اینکه دیو کلارک، مدیرعامل مصرف کننده آمازون، شرکت را ترک خواهد کرد، و یک سری رای دقیق برای تعداد بی سابقه ای از پیشنهادات سهامداران در مجمع سالانه. مخالفت با هیئت مدیره. و رهبری

ارزش بازار آمازون حدود 1.3 تریلیون دلار است.

الفبای مادر گوگل در رتبه بعدی قرار دارد. تقسیم سهام آن قرار است در ماه جولای اعمال شود.