• خانه
  • اخبار
  • سهامدار Hasbro، تجارت جادوگران ساحل، “جواهر پنهان” را راه اندازی کرد.

سهامدار Hasbro، تجارت جادوگران ساحل، “جواهر پنهان” را راه اندازی کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سهامدار Hasbro، تجارت جادوگران ساحل، "جواهر پنهان" را راه اندازی کرد.


سهامدار Hasbro، تجارت جادوگران ساحل، "جواهر پنهان" را راه اندازی کرد.
تصویر یک بربر ماده کوتوله در سیاهچالها و اژدهاها راهنمای پخش کننده 5e. (عکس از brooztechnology / Claire McGrain)

یکی از بزرگترین سهامداران Hasbro کمپینی را برای بازنگری استراتژی کلی کسب و کار Hasbro راه اندازی کرده است که شامل جدا کردن شعبه Hasbro Wizards of the Coast به شرکت خودش است.

Alta Fox Capital Management، مستقر در فورت ورث، تگزاس، مالک 2.5٪ سهام Hasbro، Inc. هاسبرو که دفتر مرکزی آن در Pawtucket، RI قرار دارد، یک شرکت اسباب‌بازی و سرگرمی است که Wizards of the Coast را به مبلغ 325 میلیون دلار در سال 1999 خریداری کرد.

جادوگران ساحل، مستقر در رنتون، واشنگتن، ناشر پشت آن است سیاهچالها و اژدهاها حق رای دادن تخته و بازی با ورق کلکسیونر جادو: گردهمایی، هر دو در دو سال گذشته شاهد رشد درآمد بسیار زیادی بوده اند. مجموعه نام تجاری جامع Hasbro نیز شامل Transformers، GI Joe، Power Rangers، Monopoly، و پونی کوچولوی منراستی.

Wizards همچنین اخیراً اعلام کرد که رئیس فعلی و مدیر عامل فعلی آن، کریس کاکس، در 25 فوریه به ریاست Hasbro خواهد رسید. سینتیا ویلیامز که به تازگی منصوب شده است جانشین کاکس به عنوان رئیس جمهور خواهد شد.

در نامه ای سرگشاده به سهامداران در 17 فوریه، شریک مدیریت آلتا فاکس، کانر هیلی، گفت که استراتژی تجاری کلی هاسبرو، که او آن را “برند برند” نامید، ناکارآمد است و به رکود دائمی قیمت سهام و از دست دادن سهم بازار منجر شده است. پنج سال گذشته

به عنوان بخشی از یک طرح پنج مرحله ای برای رسیدگی به این مشکل، هیلی و آلتا فاکس وب سایت Free the Wizards را راه اندازی کردند تا استدلال خود را عمومی کنند.

«به همین دلیل است [Alta Fox LLC] هیلی در نامه سرگشاده اصلی می‌نویسد: «این نمی‌تواند بیکار بماند، زیرا هیئت مدیره هاسبرو («هیئت مدیره») اشتباهات غیراجباری در تخصیص سرمایه، حاکمیت شرکتی و ارتباطات سرمایه‌گذار مرتکب می‌شود. ما معتقدیم که ناسازگاری و گام‌های نادرست در کشتی، سهم بازار و شهرت یکی از نمادین‌ترین شرکت‌های آمریکایی را تضعیف می‌کند.

هیلی همچنین Hasbro را به ساختار جبران خسارت اجرایی “منحرف” متهم می کند، جایی که مدیران ارشد و مدیران Hasbro در پنج سال گذشته بیش از 180 میلیون دلار دریافت کرده اند، علیرغم عملکرد نسبتا پایین شرکت در بازار.

هیلی ادعا می کند که این “بیش از دستمزد هیئت مدیره اپل است.” و بسیاری دیگر از شرکت های در سطح جهانی با مقیاس بزرگتر و نتایج عالی.”

بخشی از نقشه آلتا فاکس شامل جادوگران ساحل است که او آن را “جواهر پنهان هاسبرو” می نامد. به گفته آلتا فاکس، کل درآمد ویزاردز در سال 2021 با 42 درصد رشد به نزدیک به 1.29 میلیارد دلار رسید که سهم آن در کل درآمد هاسبرو قبل از بهره، مالیات، استهلاک و استهلاک (EBITDA) 20 درصد در سال 2016 به تقریبا 50 درصد در سال 2021 افزایش یافت. .

به عبارت دیگر، آلتا فاکس ادعا می کند که Wizards در حال حاضر به تنهایی مسئول تقریباً نیمی از درآمد مالیاتی Hasbro به دلیل رشد مداوم اخیر هر دو است. شعبده بازي و DD.

سهامدار Hasbro، تجارت جادوگران ساحل، "جواهر پنهان" را راه اندازی کرد.
داخل دفتر جادوگران در رنتون، واشنگتن (عکس brooztechnology / کرت شلوسر)

آلتا فاکس همچنین خط مستقیمی بین پایبندی هاسبرو به مدل رشد بلوپرینت خود و حرکت های بحث برانگیز اخیر در داخل ترسیم می کند. شعبده بازي جامعه، مانند هرج و مرج مداوم در داخل شعبده بازيصحنه صادرات و لیگ های حرفه ای.

«به طور خلاصه، تعداد کمی از شرکت‌ها وجود دارند که تجربه سه و پنج دهه مربوطه را داشته باشند جادو: جمع آوری و سیاهچالها و اژدهاها“هیلی می نویسد. “اگر WOTC به یک محصول جداگانه معاف از مالیات با افشای مناسب تفکیک شود [which would mean it wouldn’t be required to adhere to Hasbro’s “Brand Blueprint” strategy]ما معتقدیم که بیش از 20 برابر EBITDA یا بیش از 100 دلار به ازای هر سهم معامله خواهد کرد و تقریباً 100٪ افزایش را برای سهامداران Hasbro باز خواهد کرد.

اقدام پیشنهادی آلتا فاکس همچنین شامل انتصاب پنج نامزد جدید با تجربه در بازی‌های رومیزی Hasbro و سیاست تخصیص سرمایه جدید و شفاف Wizards است. این سیاست «سرمایه‌گذاری مجدد را در فرنچایزهای بزرگ، مانند جادو: جمع آوری و سیاهچالها و اژدهاها،“در حالی که شرط بندی های گمانه زنی بر روی امتیازات بازی های ویدیویی غیر هسته ای در دسته های فوق رقابتی کاهش می یابد.”

احتمالاً اگر اجرا شود، به معنای پایان آخرین حرکت بزرگ جادوگران در انتشار و توسعه بازی های ویدیویی به نفع دو برابر کردن این دو باشد. DD و شعبده بازيمبانی فعلی به عنوان یک نکته جانبی، وب سایت Free the Wizards نیز سال گذشته را فهرست می کند DD بازی ویدیویی اتحاد تاریک به عنوان مثالی از “شکست در نشان دادن موفقیت”.

به نظر می رسد تا حدی، آلتا فاکس پنجره خود را در اینجا انتخاب می کند، زیرا گزارش شده است که پنج مورد از نامزدهای آن “به ویژه مشتاق ارائه بینش و حمایت از مدیرعامل جدید کریس کاکس هستند”. اگر قرار بود امنیت جدیدی را در شرکت چند دهه ای مانند Hasbro استخدام کنید، هفته قبل از روی کار آمدن یک مدیر عامل جدید زمان خوبی برای این کار است.

آلتا فاکس مراقب است که توجه داشته باشد که تحت شرایط طرح خود، به دنبال «ابتکارات سخت‌گیرانه» مانند تغییر رهبری یا اخراج نخواهد بود. کمپین او “به سادگی بازگرداندن مسئولیت پذیری و انگیزه ها، تغییر به سمت برندهای مورد علاقه و از سرگیری رشد پایدار است.”