• خانه
  • اخبار
  • سهامداران مایکروسافت پیشنهادها برای استفاده از فناوری نظامی، سرمایه گذاری های ضد آب و هوا و افشای مالیات را رد می کنند

سهامداران مایکروسافت پیشنهادها برای استفاده از فناوری نظامی، سرمایه گذاری های ضد آب و هوا و افشای مالیات را رد می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سهامداران مایکروسافت پیشنهادها برای استفاده از فناوری نظامی، سرمایه گذاری های ضد آب و هوا و افشای مالیات را رد می کنند

سهامداران مایکروسافت پیشنهادها برای استفاده از فناوری نظامی، سرمایه گذاری های ضد آب و هوا و افشای مالیات را رد می کنند
عکس فایل brooztechnology

طبق نتایجی که صبح جمعه منتشر شد، یک سال پس از بررسی مستقل سیاست‌های آزار جنسی مایکروسافت، اکثر سرمایه‌گذاران توصیه‌های هیئت مدیره را برای رد هر شش پیشنهاد سهامداران در جلسه سالانه این شرکت دنبال کردند.

شفافیت مالیاتی: پیشنهاد سهامداران، که بیشترین آرا، حدود 23 درصد را به خود اختصاص داد، از هیئت مدیره شرکت خواست جزئیات امور مالی و پرداخت های مالیاتی خود را در بازارهای بین المللی افشا کند تا اطمینان حاصل شود که شرکت در «روش های مالیاتی مسئولانه» درگیر است.

AkademikerPension، یکی از بزرگترین صندوق های بازنشستگی دانمارک، این پیشنهاد را ارائه کرد.

در این پیشنهاد با استناد به گزارش‌های Pro Publica و گاردین آمده است: «رویکرد مایکروسافت برای مالیات بارها توسط مقامات مالیاتی در سراسر جهان به چالش کشیده شده است.

هیئت مدیره با این اقدام مخالفت کرد و آن را غیرضروری خواند زیرا آن را “افشای فراوان” رویه های مالیاتی خارجی مایکروسافت می دانست.

تغییرات آب و هوایی و صندوق های بازنشستگی: حدود 11 درصد از سهامداران از پیشنهادی به رهبری As You Sow حمایت کردند که می‌خواهد گزارشی به صندوق‌های بازنشستگی 401 (k) مایکروسافت برای تعیین میزان سرمایه‌گذاری آنها در شرکت‌هایی که “به میزان قابل توجهی در تغییرات آب و هوایی کمک می‌کنند” ارائه دهد.

در این پیشنهاد استفاده مایکروسافت از بودجه BlackRock LifePath به عنوان یک گزینه پیش‌فرض برای شرکت‌کنندگان ذکر شد و گفت که این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری قابل توجهی در شرکت‌های سوخت فسیلی و شرکت‌هایی انجام می‌دهند که باعث خطر جنگل‌زدایی می‌شوند.

در ادامه این بیانیه آمده است: «در حالی که مایکروسافت به کارمندان اجازه می دهد تا از گزینه سرمایه گذاری «خود هدایت شونده» برای انتخاب سایر صندوق ها استفاده کنند، تنها 6 درصد از صندوق های بازنشستگی کارمندان خارج از برنامه سرمایه گذاری می شود.

این پیشنهاد تلاش های خود مایکروسافت را برای معکوس کردن تأثیرات آب و هوایی خود با هدف منفی شدن کربن تا سال 2030 به رسمیت می شناسد.

هیئت مدیره مایکروسافت گفت که این پیشنهاد “چارچوب امانتداری سختگیرانه ای را که این طرح تحت قوانین قابل اجرا است، بسیار ساده می کند یا نادیده می گیرد و تلاش های انجام شده برای ارائه طیف گسترده ای از گزینه های سرمایه گذاری به شرکت کنندگان در طرح را به حداقل می رساند، از جمله مواردی که برای محیط زیست، اجتماعی و حاکمیت به حساب می آیند.” ESG”) عوامل در این چارچوب.’

فناوری نظامی: پیشنهادهایی با هدف بررسی دقیق فروش فناوری مایکروسافت به آژانس های نظامی ایالات متحده به ترتیب 20% و 11% از آرای سهامداران را به خود اختصاص دادند.

این پیشنهادها نیاز به بررسی‌های مستقل دارند تا مشخص شود آیا این اقدامات “به نقض حریم خصوصی، مدنی و حقوق بشر کمک می‌کند” یا خطراتی را برای شهرت یا مالی مایکروسافت ایجاد می‌کند.

اولین پیشنهاد توسط Boston Common Asset Management and Impact Investors رهبری شد و دومین پیشنهاد توسط Harrington Investments، Inc.

هیئت مدیره مایکروسافت با هر دو قطعنامه مخالفت کرد و گفت که رهبران شرکت “تصمیم اصولی گرفته اند که ما فناوری را از نهادهایی که در کشورهای دموکراتیک انتخاب کرده ایم برای محافظت از آزادی های خود محروم نخواهیم کرد.”

این شرکت یکی از چهار ارائه‌دهنده ابری است که برای تقسیم قرارداد ۹ میلیارد دلاری برای ارتقای قابلیت‌های ابری ارتش ایالات متحده انتخاب شده است. به مایکروسافت اجازه دسترسی انحصاری به قرارداد قبلی موسوم به JEDI داده شد، اما این توافق در میان چالش قانونی آمازون لغو شد.

سهامداران نیز این پیشنهادات را رد کردند به دنبال تجزیه و تحلیل شیوه های استخدام مایکروسافت برای اطمینان از رفتار منصفانه با متقاضیان دارای سوابق دستگیری یا حبس (تأیید 11٪). و تجزیه و تحلیل هزینه و فایده برنامه های تنوع و شمول شرکت را انجام دهید (1٪ تأیید).

برای اطلاعات بیشتر در مورد هر پیشنهاد به بیانیه پروکسی مایکروسافت مراجعه کنید.