• خانه
  • اخبار
  • سهامداران توییتر از ایلان ماسک به دلیل ضرر مالی شکایت کردند

سهامداران توییتر از ایلان ماسک به دلیل ضرر مالی شکایت کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار

با وجود اینکه تنها چند هفته از تبدیل شدن ایلان ماسک به بزرگترین سهامدار توییتر می گذرد، سایر سهامداران در یک شکایت رسمی علیه وی شکایت کرده اند. آنها مدعی هستند که ماسک خرید را در مهلت تعیین شده توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام نکرده است و این به ضرر سایر سهامداران است.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبر تکنا، طبق قوانین این کمیسیون گزارش خرید مربوط به ایلان ماسک باید ده روز پس از سرمایه گذاری اعلام شود. اما این گزارش یازده روز بعد ثبت شد. اگرچه این تاخیر ممکن است چندان مهم به نظر نرسد، اما ماسک را به سود 156 میلیون دلاری رساند. سهامداران اکنون علیه ماسک شکایت کرده اند و می گویند این تاخیر مانع از تقسیم سود آنها شده است.

سهامداران شکایت داشتند که سرمایه گذاران سهام خود را در 24 مارس، زمانی که مالکیت ماسک بر سهام اعلام شد، فروخته اند. به این ترتیب، غافل از افزایش قیمت سهام، به دلیل خرید ایلان ماسک متضرر شدند.

سهامداری که شکایت کرده است می گوید که او و سایر سرمایه گذاران قیمت های دستکاری شده را در حین فروش اعلام کردند. شاکی پرونده نیز مدعی است که ادعاهای نادرست و گمراه کننده ماسک منجر به این مشکل شده است به طوری که وی نمی تواند به طور قانونی خرید بیش از 5 درصد از سهام توییتر را به موقع اعلام کند. از زمانی که ماسک سهام خود را در توییتر خرید، این شرکت با مشکلات زیادی مواجه شده است.