• خانه
  • اخبار
  • سنگین ترین ماهواره تاریخ با وزن 9.2 تن توسط اسپیس ایکس به فضا پرتاب خواهد شد

سنگین ترین ماهواره تاریخ با وزن 9.2 تن توسط اسپیس ایکس به فضا پرتاب خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سنگین ترین ماهواره تاریخ با وزن 9.2 تن توسط اسپیس ایکس به فضا پرتاب خواهد شد

اسپیس ایکس قصد دارد سنگین ترین ماهواره 9.2 تنی تاریخ را با موشک فالکون هوی که در حال حاضر در دست توسعه است به فضا پرتاب کند.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، سال آینده ماموریت مهمی توسط شرکت فضایی اسپیس انجام خواهد شد. این شرکت قصد دارد سنگین ترین ماهواره زمینی تجاری ساکن را با کمک موشک جدید خود به مدار زمین بفرستد. Eco Star چنین دستوری را به SpaceX داده است. این شرکت اعلام کرده است که جدیدترین ماهواره خود را که توسط Maxar Technologies ساخته شده است، به عنوان سنگین ترین ماهواره اسپیس ایکس به فضا پرتاب می کند. البته قرار بود این ماهواره سنگین با نام مشتری 3 اواخر امسال به فضا پرتاب شود که به دلایل مختلف پرتاب آن به تعویق افتاد.

EcoStar قبلاً قرارداد خود را با SpaceX برای پرتاب ماهواره زمین ساکن Jupiter 3 در سه ماهه چهارم سال 2022 اعلام کرده است. اما تاخیر در ساخت این ماهواره باعث به تعویق افتادن آن تا اوایل سال 2023 شد. شرکت Max R به عنوان سازنده مشتری 3 ، وزن آن را حدود 9.2 تن تخمین زده است. پیش از این در سال 2018، SpaceX رکورد سنگین ترین برنامه ماهواره ای تجاری ثابت برای ماهواره 7076 کیلوگرمی را شکست. این شرکت قصد دارد در سال جدید 10 ماموریت برای فالکون هوی برنامه ریزی کند.