• خانه
  • اخبار
  • سنسور جدید سونی در اندازه حدود یک اینچ برای گوشی ها ارائه می شود

سنسور جدید سونی در اندازه حدود یک اینچ برای گوشی ها ارائه می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سنسور جدید سونی در اندازه حدود یک اینچ برای گوشی ها ارائه می شود

طبق آخرین اخبار منابع چینی، نسل بعدی سنسور یک اینچی جدید سونی به زودی در گوشی های هوشمند عرضه می شود. خانواده Sony IMX CMOS یکی از معروف ترین سری سنسورهای دوربین برای گوشی های هوشمند است. این مشخصات نسل جدید این سنسورها را به اندازه ای می رساند که تقریباً می تواند با مشخصات سنسور اصلی موجود در یکی از قدرتمندترین پرچمداران سونی مطابقت داشته باشد. Xperia PRO-I رقابت مستقیم بنابراین، اگر فرستنده شایعه دقیق را گفته باشد، این سنسور ممکن است یکی از بزرگترین در نوع خود باشد.

ترکیب “Sony IMX” حداقل تا به امروز اغلب به عنوان اصطلاحی که توسط برندهای تکنولوژی پیشرو برای نمایش اعتبار دوربین در جدیدترین گوشی های هوشمند پرچمدار خود استفاده می شود، استفاده می شود. این نام به سنسورهایی اشاره دارد که به طور خاص برای دستگاه های تلفن همراه طراحی شده اند. تا به امروز، این نام به معنای کیفیت بسیاری از پرچمداران است. در واقع، شرکت ها فکر می کنند با این نام می توانند وضعیت بهتری داشته باشند.

علیرغم نیاز به کوچک کردن سنسورها هر روز در قالب مجموعه‌های بسیار پیچیده از گوشی‌ها، سونی توانسته اعتبار خود را در طول سال‌ها افزایش دهد. این دستاورد معمولاً به دلیل بهبود «منطقه هدف» برای قرار گرفتن در معرض نور در سنسور مورد نظر برای بهبود کیفیت تصویر است. اما گاهی اوقات می توان علاوه بر بهبود ناحیه هدف نور بر روی سنسور، کیفیت تصویر را با بزرگنمایی سنسور افزایش داد.

سنسور یک اینچی جدید سونی به زودی رونمایی می شود

بله، اکنون به گفته مخبر میوه دیجیتال چت استیشن، غول الکترونیک ژاپنی با یکی از سنسورهای موبایل آینده خود در این زمینه پیشرفت کرده است. اگرچه ممکن است کاملاً در سطح سنسور اصلی موجود در آن باشد Xperia PRO-I نه شرکت، بلکه در مورد سنسوری با اندازه تقریباً 1/1.1 اینچ صحبت می کنیم که برای فضای کوچک داخل گوشی ها بسیار بزرگ است.

منبع اطلاعات اسمی برای این سنسور جدید اعلام نشده است، اگرچه ممکن است از سری آینده IMX 8xx باشد. تاکنون برندهای مختلفی برای استفاده از این سنسور جدید شنیده شده است. برندهای ویوو، اوپو، شیائومی و آنر در لیست این نام ها به چشم می خورد.

مشخص نیست که کدام برند برای اولین بار از این سنسور جدید استفاده خواهد کرد. اما در هر صورت سنسور جدید سونی بسیار قدرتمند به نظر می رسد.