• خانه
  • اخبار
  • سنا قانون چیپس و علم، سرمایه گذاری “تاریخی” در نوآوری و فناوری ایالات متحده را تصویب کرد

سنا قانون چیپس و علم، سرمایه گذاری “تاریخی” در نوآوری و فناوری ایالات متحده را تصویب کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سنا قانون چیپس و علم، سرمایه گذاری "تاریخی" در نوآوری و فناوری ایالات متحده را تصویب کرد

سنا قانون چیپس و علم، سرمایه گذاری "تاریخی" در نوآوری و فناوری ایالات متحده را تصویب کرد
سناتور ماریا کانتول از طرف قانون چیپس و علم در 27 ژوئیه 2022 صحبت می کند.

سنای ایالات متحده روز چهارشنبه قانون چیپس و علم را تصویب کرد، لایحه ای که اجازه می دهد حدود 250 میلیارد دلار برای حمایت از مراکز نوآوری و فناوری آمریکا، از جمله حمایت از تحقیقات اساسی و تقویت تولید تراشه های نیمه هادی، هزینه شود.

قانونگذاران آن را سرمایه گذاری تاریخی در زمینه فناوری و ایجاد شغل توصیف کردند.

این لایحه بیش از 1000 صفحه با 64 رای موافق در برابر 33 رای به تصویب رسید. انتظار می‌رود تا پایان هفته، درست قبل از تعطیلات آگوست، به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

سناتور واشنگتن ماریا کانتول به پیشبرد این تلاش کمک کرد.

او قبل از رای گیری در مجلس سنا گفت: “این در مورد نوآوری در همه جا است، درباره فرصت های رو به رشد در همه جا.”

کانتول، رئیس کمیته بازرگانی، علم و حمل و نقل گفت: ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که تولید تراشه به خارج از کشور رفته است و ایالات متحده سهم خود را از این تولید از دست داده است.

وی خاطرنشان کرد که کمبود تراشه در سال گذشته 240 میلیارد دلار برای اقتصاد ایالات متحده هزینه داشته است و این کشور تقریباً 12 درصد از عرضه تراشه جهان را تولید می کند که برای تولید وسایل نقلیه و لوازم الکترونیکی مصرفی ضروری است. کانتول گفت وقتی نرخ بسیار پایین می‌آید، اکوسیستم تولیدی از بین می‌رود.

این عمل شامل:

  • بیش از 50 میلیارد دلار برای احیای تولید تراشه در ایالات متحده
  • میلیاردها دلار برای برنامه های وزارت انرژی حمایت از تحقیقات در علوم پایه، انرژی همجوشی، جذب کربن، محاسبات علمی پیشرفته، فیزیک انرژی بالا و سایر زمینه ها.
  • 81 میلیارد دلار برای بنیاد ملی علوم طی پنج سال برای تحقیق، تجهیزات و آموزش STEM.
  • نزدیک به 10 میلیارد دلار برای موسسه ملی استاندارد و فناوری.
  • سایر برنامه ها بر اسیدی شدن اقیانوس، فناوری فضایی و اکتشاف، بلاک چین، آموزش STEM در جوامع روستایی و مهندسی زیستی تمرکز دارند.

رول کال گزارش داد که پیگیری این قانون در اوایل ماه جاری توسط میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، از مسیر خارج شد. قانون‌گذاران حامی این قانون توانستند تلاش‌های خود را تجدید کنند، که تا حدی با یک جلسه توجیهی طبقه‌بندی شده به سناتورها تحریک شد و هشدار داد که ایالات متحده در حال از دست دادن مزیت رقابتی خود در برابر شرکت‌های فناوری خارجی است.

چارلز شومر، رهبر اکثریت سنا، پس از رای‌گیری گفت: «این یکی از مهم‌ترین و بلندمدت‌ترین لایحه‌هایی است که ما در مدت زمان طولانی تصویب کرده‌ایم».

نوه‌های ما به دلیل کاری که در حال حاضر انجام می‌دهیم، حتی نمی‌توانیم آن‌ها را تصور کنیم، مشاغل پردرآمدی خواهند داشت و هر دو طرف با حسن نیت در برخی مسائل واقعاً سخت همکاری می‌کنند. شومر گفت.

یادداشت ویراستار: این یک خبر فوری است و در صورت لزوم به روز می شود.