• خانه
  • اخبار
  • سناتور ماریا کانتول می گوید قانون تراشه ها واکنش شدید بخش خصوصی را به راه انداخته است

سناتور ماریا کانتول می گوید قانون تراشه ها واکنش شدید بخش خصوصی را به راه انداخته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سناتور ماریا کانتول می گوید قانون تراشه ها واکنش شدید بخش خصوصی را به راه انداخته است

سناتور ماریا کانتول می گوید قانون تراشه ها واکنش شدید بخش خصوصی را به راه انداخته است
سناتور آمریکایی ماریا کانتول، مدیر سابق فناوری سیاتل که برای اولین بار در سال 2000 به عضویت سنای ایالات متحده انتخاب شد، با لیزا استیفلر، خبرنگار brooztechnology در اجلاس brooztechnology در سال 2022 صحبت می کند. (brooztechnology Photo/Dan DeLong)

سناتور ماریا کانتول آنچه را که تاکنون با واکنش سریع شرکت‌های آمریکایی به قانون چیپس و علم دیده است، دوست دارد.

کانتول که هفته گذشته در اجلاس brooztechnology در سیاتل صحبت می کرد، گفت: “ما فکر می کنیم که این واکنش بخش خصوصی را که ما می خواستیم ببینیم ایجاد می کند.”

Cantwell (D-WA)، یک مدیر سابق فناوری در RealNetworks، به تدوین قانون دو حزبی تراشه‌ها و علم کمک کرد که در ماه اوت توسط رئیس جمهور بایدن به قانون تبدیل شد. هدف این قانون کمک به ایالات متحده برای افزایش سهم بازار تراشه سازی خود است که به 12 درصد کاهش یافته است.

میکرون، پاناسونیک و دیگر تراشه‌سازان از آن زمان اعلام کرده‌اند که قصد دارند کارخانه‌هایی در ایالات متحده بسازند و اینتل در کارخانه‌ای در اوهایو دست به کار شد.

این قانون بیش از 50 میلیارد دلار برای حمایت از ساخت و تحقیق تراشه در ایالات متحده فراهم می کند و میلیاردها دلار دیگر را به آژانس های علمی ایالات متحده مجوز می دهد. همچنین شعبه جدیدی از بنیاد ملی علوم برای ترویج نوآوری در زمینه های دارای پتانسیل تجاری از جمله هوش مصنوعی و انرژی پاک ایجاد کرد.

Cantwell می‌خواهد تحقیقات بیشتر ایالات متحده را به محصولات و راه‌حل‌هایی برای مشکلات دنیای واقعی ترجمه کند.

کانتول گفت: «ما می‌خواهیم مهارت‌های تحقیق و توسعه خود را در دانشگاه‌ها، NSF، وزارت انرژی حذف کنیم و ببینیم چگونه می‌توانیم به تولیدکنندگان کمک کنیم علم را سریع‌تر به کاربرد تبدیل کنند.» “چرا؟ زیرا ما با رقابت افرادی در سراسر جهان روبرو هستیم که همین کارها را انجام می دهند.”

کانتول گفت، قانونگذاران به عنوان یک الگو به موفقیت دارپا (آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی) که به دلیل تبدیل ایده ها به فناوری برای استفاده نظامی مشهور است، توجه کردند.

سناتور ماریا کانتول می گوید قانون تراشه ها واکنش شدید بخش خصوصی را به راه انداخته است
مصاحبه سناتور ماریا کانتول (سمت چپ) با لیزا استیفلر، خبرنگار brooztechnology در نشست brooztechnology 2022. (عکس brooztechnology/Kevin Lisotta)

قانون جدید همچنین تشکیل شبکه ای از مراکز فناوری را در بیشتر ایالت های روستایی الزامی می کند. کانتول، که از سال 2000 به واشنگتن خدمت کرده است، می خواهد مراکز جغرافیایی را برای حمایت از نوآوری در مناطق خاص توسعه دهد.

در ایالت واشنگتن، او فرصت هایی را در بخش رشد سریع بیوتکنولوژی می بیند و گفت که علاقه مند به حمایت از فناوری انرژی هیدروژن است. کانتول گفت که این منطقه همچنین می تواند از توسعه مواد سبک وزن هوانوردی حمایت کند، و از پرواز آزمایشی اخیر یک هواپیمای تمام الکتریکی که توسط اویشن مستقر در آرلینگتون واشینگتن ساخته شده است ستایش کرد.

نوآوری ایالات متحده همچنین با لایحه زیرساخت های دو حزبی در سال گذشته و لایحه آب و هوا و سلامت اخیراً تصویب شده است که شامل اقداماتی برای ترویج انرژی سبز و حمل و نقل است.

کانتول گفت، اما باید کارهای بیشتری انجام شود. او گفت که برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی، ایالات متحده نیاز به افزایش سرمایه گذاری در شبکه برق و فناوری باتری و تولید دارد.

کانتول، رئیس کمیته سنا، گفت: «اگر ایالات متحده به سرمایه‌گذاری در هوشمندتر کردن شبکه و ایجاد مشوق‌های فناوری باتری برای تولیدکنندگان آمریکایی ادامه دهد، من واقعاً فکر می‌کنم که ما پاسخ بسیار بزرگ‌تری به این بحران خواهیم داد.» در تجارت، علم و حمل و نقل.

سناتور ماریا کانتول می گوید قانون تراشه ها واکنش شدید بخش خصوصی را به راه انداخته است
جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، قانون چیپس و علم را در ماه اوت با ماریا کانتول، سمت راست، بژ امضا می کند. (عکس دفتر Cantwell)

او انتظار دارد که قانونگذاران تا پایان سال در مورد سیاست های باتری و شبکه بحث کنند و ممکن است آنها را در لوایح آتی لحاظ کنند. او گفت: «من فکر می‌کنم ما آنچه را که برای انجام این انتقال لازم است داریم. “من فکر می کنم ما مردم، نوآوری را داریم. اما مراحلی در این فرآیند وجود دارد.»

کانتول از زمانی که بخشی از تیم RealNetworks بود که اولین بازی بیسبال لیگ اصلی را در سال 1995 پخش زنده داشت، زمانی که شهر مادری سیاتل مارینرز با نیویورک یانکیز بازی می کرد، اکشن زیادی دیده بود. او ساعاتی قبل از اینکه مارینرز اولین بازی پلی آف خود را در بیش از 20 سال گذشته در برابر تورنتو بلو جیز آغاز کند، در نشست brooztechnology روی صحنه رفت.

«ببینید امروز کجا هستیم. همه امروز این بازی را روی یک دستگاه دیجیتالی تماشا خواهند کرد – دستی، احتمالاً در حال خواندن آمار هستند. “به مدت زمان کوتاه نگاه کنید – چه تغییر بزرگی است. اما هنوز هم به تدریج و در مراحل انجام می شود.