• خانه
  • اخبار
  • سقوط هواپیمای شخصی تسلا 3.5 میلیون دلاری؛ احضار هوشمند مقصر است

سقوط هواپیمای شخصی تسلا 3.5 میلیون دلاری؛ احضار هوشمند مقصر است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سقوط هواپیمای شخصی تسلا 3.5 میلیون دلاری؛ احضار هوشمند مقصر است

تسلا نیز مانند ایلان ماسک یکی از شرکت هایی است که خوب یا بد، همیشه در صدر اخبار قرار دارد. اخیراً شاهد سقوط 3.5 میلیون دلاری یک خودروی جت شخصی تسلا به دلیل قابلیت Smart Summon بودیم. در ادامه درباره توهین ایلان ماسک به بیل گیتس و ضمانت مالی او برای خرید توییتر صحبت خواهیم کرد. اس ترنجی با من باش.

سقوط هواپیمای شخصی تسلا به ارزش 3.5 میلیون دلار به دلیل ویژگی فراخوان هوشمند

گزارش اخیر ردیت نشان می دهد که یک خودروی تسلا با یک جت شخصی 3.5 میلیون دلاری برخورد کرده است. این خرابی زمانی رخ داد که قابلیت Smart Summon فعال بود. بر اساس این گزارش، این حادثه در فیلدز، اسپوکن، واشنگتن، زمانی رخ داد که سازنده هواپیما در یک مراسم حمایت مالی شرکت می کرد. خودروی تسلا به آرامی به هواپیما برخورد کرد و سپس سقوط کرد.

تصادف خودروی تسلا با هواپیمای شخصی

ویژگی فعال «تماس هوشمند» وسایل نقلیه تسلا به آن‌ها اجازه می‌دهد در صورت نیاز از پارکینگ خارج شوند، موانع را دور بزنند و به صاحبان خود برسند. تنها با کمک اپلیکیشن تسلا در گوشی هوشمند، مالکان می توانند از فاصله 60 متری با خودروی خود تماس بگیرند. اما خودرو باید در میدان دید مالک باشد.

این مرد بدشانس است زیرا ماشین در حال حرکت در اطراف چندین هواپیما بوده و به طور اتفاقی با گرانترین هواپیمای آنجا برخورد کرده است. Smart Invocation اولین بار در سال 2019 معرفی شد و صاحبان تسلا بلافاصله شروع به ارسال ویدیوهایی از تصادفات یا تصادفات کردند. یکی از مالکان تسلا گفت که سپر جلویش به دلیل این ویژگی آسیب دیده است و دیگری ادعا کرد که مدل 3 او با یک گاراژ تصادف کرده است.

آزمایشات عملکرد تماس هوشمند چندان موفقیت آمیز نبوده است

ویدئویی از رویارویی نزدیک با یک SUV پرسرعت، مالکان را نسبت به این ویژگی حساس کرده است. زیرا آنها فکر می کنند که تست های تابع Smart Summon خیلی خوب پیش نرفت. یکی دیگر از خودروهای تسلا توسط عابران پیاده عکس گرفته شد که در آن افراد سوار بر خودروهای دیگر هنگام عبور از پارکینگ والمارت (به طور تصادفی) گیج به نظر می رسیدند.

Smart Summon از دوربین های خارجی برای تشخیص محیط و اشیا استفاده می کند، اما نمی تواند از حوادث جلوگیری کند. تسلا قبلا از دوربین ها و رادار در عملکرد سیستم کمک راننده خود استفاده می کرد. با این حال، با معرفی سیستم تسلا ویژن، این شرکت به سادگی به استفاده از دوربین روی آورد.

تسلا ویژن اصلی با مدل 3 و مدل Y وارد جاده شد. این خودروها در می 2021 به طور رسمی بدون رادار وارد بازار شدند. از آن زمان، این سیستم در تحویل مدل S و مدل X در اواسط فوریه 2022 و پس از آن ظاهر شد. گمانه زنی هایی وجود دارد که چرا دوربین ها یا حسگرهای خودروی تسلا هواپیما را شناسایی نکرده اند. این احتمالاً به این دلیل است که هواپیما در زمان حادثه هنوز در هوا بوده است.

مطابق با GizChinaاگرچه این گزارش رسمی نیست، اما توضیح می دهد که چرا خودرو چنین شی بزرگی را پیدا نکرده است. گزارش ها حاکی از آن است که آخرین نسخه ویژگی Smart Summon به مالکان اجازه می دهد تا از راه دور با خودروی خود تماس بگیرند. این به روز رسانی همچنین به خودرو اجازه می دهد تا در محیط های پارکینگ پیچیده تر حرکت کند. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، این ویژگی را جذاب ترین ویژگی خودروهای تسلا می داند. به طور کلی تصادف خودروی تسلا با هواپیمای شخصی خبر خوبی برای این شرکت نیست.

افشای اطلاعات ایلان ماسک با بیل گیتس; به گیتس گفت گم شو…!

یک خبرچین به نام @WholeMarsBlog یک داستان چت بین ایلان ماسک و یکی از بنیانگذاران مایکروسافت بیل گیتس را منتشر کرد. این تصویر ادعا می کند که چت برای یک رویداد خیریه به رهبری گیتس بوده است. با این حال، ایلان ماسک بیل گیتس را به دلیل رفتار بدش با تسلا مورد تمسخر قرار داد. با این حال، قبل از ادامه چت فاش شده، ایلان ماسک تایید کرد که این چت واقعا اتفاق افتاده است.

او همچنین ادعا می کند که چت را برای نیویورک تایمز (NYT) نفرستاده است. ماسک همچنین ادعا می کند که NYT ممکن است آن را از یکی از دوستان خود دریافت کرده باشد. این تا حدودی تأیید می کند که او ماسک چت را برای یک دوست یا شاید دوستان ارسال کرده است.

ایلان ماسک به بیل گیتس توهین کرد

ماسک توضیح داد که برای اولین بار از چند نفر در TED شنید که بیل گیتس دارای موقعیت 500 میلیون دلاری در تسلا است، بنابراین او گفت که این راز نیست. اسکرین شات ها نشان می دهد که این دو میلیاردر ابتدا درباره رویدادهای بشردوستانه و تغییرات آب و هوایی صحبت کردند. با این حال، ماسک ناگهان از گیتس می پرسد که آیا او همچنان موقعیت فروش 500 میلیون دلاری تسلا را حفظ کرده است؟ زمانی که گیتس این فرصت را پذیرفت، ماسک به صراحت پیشنهاد بنیانگذار مایکروسافت را رد کرد و گیتس را با ایموجی ها مورد تمسخر قرار داد.

همانطور که همه ما می دانیم، ماسک از بسیاری از نقاط ضعف و اشتباهات خود محافظت می کند. صنعت او را به خاطر اظهارات محافظه کارانه اش در مورد موقعیت شرکتش قدردانی می کند. البته خیلی ها ایلان را به عنوان «مرد جنگ» می شناسند. زمانی که تسلا کسب و کار خود را از سال 2017 تا 2018 ایجاد کرد، به تنهایی جنگی حماسی را علیه فروشندگان متجاوز به راه انداخت. اتفاقی که بعدا افتاد اما نشان داد که هیچ یک از حرکت های تسلا به خوبی ختم نشد. ارزش بازار تسلا اکنون بیش از یک تریلیون دلار است.

ماسک همچنین می گوید پیشرفت تسلا در چین باورنکردنی است. مدیر عامل شرکت تسلا، ایلان ماسک، به صریح بودن شهرت دارد و اگر می‌خواهید درباره تسلا اطلاعات بیشتری کسب کنید، او را از نزدیک در توییتر دنبال کنید. بعد از ظهر امروز، ایلان ماسک گفت که پیشرفت کار تسلا در چین باورنکردنی است. این شرکت معتقد است که بازار خوبی در چین خواهد داشت و پیشرفت را تسریع خواهد کرد.

موقعیت تسلا در چین

مطابق با GizChinaپیش از این گزارش شده بود که کارخانه Gigafactory در شانگهای تسلا که به مدت سه هفته به دلیل بیماری عروق کرونر قلب تعطیل شده بود، پیشرفت چشمگیری در راه اندازی مجدد خطوط تولید خود داشته است. کارخانه گیگافکتوری تسلا شانگهای به آرامی در 19 آوریل فعالیت خود را از سر گرفت. 8000 کارمند در آن روز استخدام شدند و تولید خودرو در حال حاضر در جریان است.

کارخانه تسلا در شانگهای، دومین گیگاکارخانه خارجی تسلا، عمدتاً مدل 3 و مدل Y را تولید می‌کند. در سال 2021، کارخانه تسلا شانگهای در مجموع 484000 دستگاه خودرو تحویل داد که افزایشی 235 درصدی نسبت به سال قبل یا 51.7 درصد از کل عرضه جهانی این شرکت را نشان می‌دهد. .

ضمانت مالی برای خرید توییتر با هزینه ایلان ماسک با تلاش فراوان دریافت کنید

هفته گذشته فاش شد که ایلان ماسک قصد خود را برای خرید توییتر به مبلغ 43 میلیارد دلار اعلام کرده است. او در آن زمان موفق شد از وجوه وام‌های دریافتی تا 46.5 میلیارد دلار برای اهداف مربوطه تهیه کند. با توجه به شرایطی که این معامله در حال آماده شدن است، کارشناسان می گویند برای او بسیار سخت بوده است. همانطور که بلومبرگ اشاره می کند، برای شروع، در حالی که هیئت مدیره به پیشنهاد ماسک پاسخ داد. خرید احتمالی این شبکه اجتماعی نمی تواند دوستانه باشد و به همین دلیل طلبکاران به صورت های مالی توییتر دسترسی ندارند.

ماسک در تلاش برای جمع‌آوری سرمایه برای خرید توییتر در چند روز به جای هفته‌های معمول، توانست از مدیریت ۱۲ موسسه اعتباری حمایت کند که هر دو ایده‌های خود را برای توسعه بیشتر از طریق بحث و گفتگو مطرح کردند. آنها پرداخت کردند. این شبکه اجتماعی بخشی از مذاکرات را سپس از طریق پیوند مستقیم به کنفرانس ویدیویی انجام داد. این بودجه تنها چند روز پس از درخواست ایلان ماسک در دسترس بود. همانطور که اشاره کردیم دریافت ضمانت های مالی برای خرید توییتر برای ایلان ماسک هزینه زیادی دارد.

ایلان ماسک در حال تلاش برای خرید توییتر است

البته ساختار مالی معامله نیز سرعت آماده شدن همه چیز را نشان می دهد. به طور خاص، ماسک موفق شد تنها 13 میلیارد دلار وام بگیرد، 12.5 میلیارد دلار دیگر توسط سهام تسلا تأمین شد و 21 میلیارد دلار باقی مانده تنها به صورت نقدی جمع آوری شد. در واقع، تمایل بانک‌ها به خرج کردن بیش از نیمی از نیازشان در قالب وام، نشان‌دهنده توانایی ایلان ماسک در متقاعد کردن سهامداران است که اگر کنترل توییتر را در دست بگیرد، می‌تواند شبکه‌های اجتماعی را به یک تجارت پر رونق تبدیل کند.

مطابق با GizChinaپیشنهادهای میلیاردر هر چه باشد، منابع خبری چنین اطلاعاتی را به دلیل محرمانه بودن فاش نمی کنند. بر اساس گزارش ها، ماسک در صورتی که مجبور به فروش سهام بیشتری از تسلا برای تامین مالی خرید توییتر شود، از انجام این کار دریغ نخواهد کرد. گروهی متشکل از 18 عضو کنگره آمریکا با ارسال نامه ای به توییتر از آنها خواستند تمام سوابق و مطالب مربوط به پیشنهاد ایلان ماسک، رئیس تسلا و اسپیس ایکس برای خرید این پلت فرم را حفظ کنند.

شاید این اسناد مبنایی برای بررسی بیشتر باشد. هدف از این اقدام این است که در صورتی که این شرکت پیشنهاد ماسک را رد کند، تحقیقاتی را در مورد توییتر آغاز کند. اگرچه خود سند به چنین حرکتی اشاره ای نمی کند، جردن قبلا در مصاحبه ای ابراز امیدواری کرده بود که میلیاردر بتواند این معامله را تکمیل کند. نظر شما در مورد تصادف خودروی تسلا با هواپیمای شخصی چیست؟