سفر فضایی زیر مداری Blue Origin آخرین مرز را می شکند: نحوه تماشای پرتاب

سفر فضایی زیر مداری Blue Origin آخرین مرز را می شکند: نحوه تماشای پرتاب

خدمه ماموریت فضایی بعدی Blue Origin قبل از پرتاب به فضاپیمای زیرمداری نیو شپرد جمع شدند. سمت چپ: گری لای، جورج نیلد، جیم کیچن، مارتی آلن، شارون هاگل و مارک هاگل. (عکس آبی مبدا)

هنگامی که شرکت فضایی جف بزوس، Blue Origin، خدمه بعدی خود را به یک سفر فضایی زیر مداری در روز پنجشنبه بفرستد، هیچ فرد مشهور تلویزیونی در هواپیما نخواهد بود. و شاید این چیز بدی نباشد.

لورا سیوارد فوروچیک، مالک شرکت مشاوره فضایی Astralytical در آتلانتا در ایمیلی به brooztechnology گفت: «من شخصاً افراد بیشتری را می‌بینم که در هر پرواز پرواز می‌کنند، و این برای من هیجان‌انگیزتر از خلبانان مشهور است. افرادی که در شبکه من پرواز می‌کنند باعث می‌شوند که او احساس نزدیک‌تر و قابل دسترس‌تر کند.»

افرادی که مشاور فضایی یا دیوانه فضایی نیستند ممکن است تحت فشار قرار گیرند تا نام یک عضو منفرد از این گروه را نام ببرند – اگرچه آنها احتمالاً به یاد دارند که پیت دیویدسون، کمدین برنامه Saturday Night Live به دلیل اختلاف در برنامه استعفا داد.

برای پر کردن این فضا، Blue Origin گری لای خودش را انتخاب کرد. او معمار ارشد فضاپیمای زیرمداری نیو شپرد است که قرار است صبح پنجشنبه از محل پرتاب این شرکت در مراتع تگزاس غربی بلند شود. با فرض خاموش شدن همه سیستم‌ها، پوشش راه‌اندازی از طریق وب‌سایت Blue Origin و YouTube در ساعت 7:20 صبح CT (5:20 بعد از ظهر PT) آغاز می‌شود، و انتظار می‌رود که پرواز در حدود ساعت 8:30 بعد از ظهر CT (6:30 بعد از ظهر) آغاز شود. PT).

این ماموریت که با نام NS-20 شناخته می شود، بیستمین پرتاب سیستم پرتاب چندگانه نیو شپرد بلو اوریجین و چهارمین پرواز خدمه آن را نشان می دهد.

سرفصل های سه سفر قبلی شامل جف بزوس و پیشگام هوانوردی والی فانک برای اولین بار در جولای گذشته است. ویلیام شاتنر، کاپیتان Star Trek برای دنباله اکتبر؛ و لورا شپرد چارلی، دختر بزرگ فضانورد پیشگام ناسا، آلن شپرد، به علاوه مجری برنامه صبحگاهی مایکل استرهان برای پیت سه دسامبر.

مارک و شارون هیگل، اولین زوج متاهلی که از سال 1992 با هم در فضا پرواز کردند، در طول ماموریت NS-20 به لای خواهند پیوست. جورج نیلد، کارمند سابق اداره هوانوردی فدرال که در تنظیم مقررات پروازهای فضایی تجاری نقش داشت. جیم کیچن، معلم و کارآفرین کارولینای شمالی؛ و مارتی آلن، سرمایه گذار فرشته و مدیر عامل سابق حزب آمریکا.

به عنوان یک خودی و معاون لحظه آخری، لای به صورت رایگان پرواز می کند، اما پنج همکار او هزینه های سفر نامشخصی را پرداخت می کنند.

آنها همان برنامه پروازی مورد استفاده برای سه ماموریت سرنشین دار دیگر را دنبال خواهند کرد: تقویت کننده نیو شپرد باید به طور خودکار بلند شود و کپسول را در ارتفاع بیش از 100 کیلومتری (62 مایل) برای خدمه بفرستد و چند دقیقه بی وزنی و فرماندهی را فراهم کند. نمای زمین از پایین این تقویت کننده طوری طراحی شده است که هنگام فرود کپسول به سمت چتر نجات در صحرای تگزاس غربی فرود آید.

نیکلاس پاتریک، فضانورد سابق ناسا، که به عنوان افسر ارشد پرواز Blue Origin خدمت می کند، در یک ویدیوی قبل از پرتاب گفت که ایمنی برای هر پروازی مهم است – و گفت که تیم او در طول هفت سال برنامه جدید تجربه خوبی ایجاد کرده است. Shepard.

وی گفت: ما 20 ماموریت در این برنامه داریم. این چهارمین پرواز سرنشین دار ما به نیو شپرد است و به نظر می رسد که پرواز فضایی در بلو اوریجین در حال تبدیل شدن به یک امر عادی است. این رویای اینجا در آبی است.”

این ایده که پرواز فضایی سرنشین دار ممکن است روزی به یک امر عادی تبدیل شود، می تواند هشدارهایی را از سوی برخی بخش های صنعت فضایی به دنبال داشته باشد – به دلیل فجایع گذشته مانند از دست دادن فاجعه بار دو شاتل فضایی و سقوط مرگبار اولین موشک SpaceShipTwo ویرجین گالاکتیک.

لورا سیوارد فوروچیک از Astralytical گفت: «فکر نمی‌کنم پرواز فضایی حتی پس از 60 سال تقریباً عادی باشد. «پرواز تجاری فضایی انسان صنعتی در ابتدای راه است. پروازهای Blue Origin را می توان و باید آزمایشی در نظر گرفت.”

اما فوروچیک گفت هر ماموریت فضایی موفقیت آمیز راه را برای ماموریت بعدی هموار می کند. او گفت: “من معتقدم که انتقال به پرواز فضایی عملیاتی، هر پروازی را ایمن تر می کند، نه کمتر.” به گفته او، تمایل به پرواز نه چندان ثروتمند و نه چندان معروف بخشی طبیعی از تکامل صنعت فضایی است.

«سال گذشته، این پروازهای فضایی با حضور میلیاردرها و افراد مشهور در مانیفست هایشان آشکار بود. هدف این بود که یک حس ایجاد کنیم – ما برای تجارت باز هستیم! فورچیک گفت: مهمانان سلبریتی ها پولی به مشتریان نمی دادند. «اکنون که پروازهای مسافربری Blue Origin کار می‌کنند، ارائه تجربه‌ای برای پرداخت هزینه‌های مشتریان یک تجارت است. لازم نیست هر پروازی یک نام در هواپیما داشته باشد.”

در اینجا نمودار شمارش معکوس برای NS-20 است که منجر به T-Zo مورد انتظار در ساعت 8:30 صبح CT (6:30 صبح به وقت شرقی) در روز پنجشنبه می شود. نگه داشتن شماره می تواند زمان شروع را بعداً بکشد. پوشش جریان باید از ساعت 7:20 صبح CT (5:20 بعد از ظهر به وقت PT) شروع شود:

  • T-minus-7.5 ساعت: استقرار یک موشک.
  • T منهای 3 ساعت: بار پیشران.
  • T-minus-45 دقیقه: خدمه به سمت پد می روند.
  • T-minus-35 دقیقه: ورودی کپسول.
  • T-minus-24 دقیقه: دریچه بسته است.
  • T-minus-10 دقیقه: “شروع” نهایی برای شروع.