• خانه
  • اخبار
  • سرویس پخش تلویزیون IMDb به “آمازون فریوی” تغییر نام می دهد

سرویس پخش تلویزیون IMDb به “آمازون فریوی” تغییر نام می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سرویس پخش تلویزیون IMDb به "آمازون فریوی" تغییر نام می دهد

سرویس پخش تلویزیون IMDb به "آمازون فریوی" تغییر نام می دهد
(اسکرین شات IMDb)

سرویس پخش ویدیوی پشتیبانی شده توسط آمازون، تلویزیون IMDb، در حال تغییر نام تجاری است. از 27 آوریل با نام Amazon Freevee شناخته می شود.

طبق بیانیه آمازون، این سرویس همچنین قصد دارد فیلم ها و نمایش های اصلی خود را گسترش دهد.

این اولین تغییر نام سرویس نیست. هنگامی که IMDb برای اولین بار در سال 2019 ویدیوها و برنامه های تلویزیونی را در سیستم عامل های آمازون راه اندازی کرد، این سرویس به اختصار Freedive نام داشت. شش ماه بعد او به سایت IMDb بازگشت.

سرویس پخش تلویزیون IMDb به "آمازون فریوی" تغییر نام می دهد

جنیفر سالک، رئیس استودیو آمازون در بیانیه‌ای گفت: آمازون طی دو سال گذشته شاهد “رشد عظیمی” در خدمات بوده است. این سرویس به محتوای استودیوهای دیگر مجوز می دهد، اما به طور فزاینده ای پخش های اصلی مانند درام پلیسی “موارد کاملا جدی” را نیز معرفی می کند.

Salke گفت: “ما مشتاقانه منتظریم تا با مجموعه ای رو به رشد از ابتکارات اصلی و به طور گسترده جذاب، بر روی این حرکت ایجاد کنیم.” این سرویس قصد دارد فیلم‌های اصلی، از جمله رامکامی به نام «عشق تصادفی» را اضافه کند.

IMDb زمانی که در سال 1998 توسط آمازون خریداری شد، 16 کارمند داشت. طبق یک پست وبلاگ آمازون، در سال 1990 در انگلستان توسط سرهنگ نیدهام علاقه مند به فیلم راه اندازی شد تا فیلم هایی را که دوست داشت فهرست کند.

نام اختصاری IMDb به معنای “پایگاه اطلاعات فیلم های اینترنتی” است. این اولین خرید آمازون بود.